Jump to content

19ки джанти на 4Ф


hysterics

Recommended Posts

Че голямата джанта е красива няма спор, че 4ф лапа цолаж като топъл хляб също няма спор, две седмици след като сложих 18-ки вече виждам, че има мегдан и за още, но за мене лично повече от 18-ки за лека кола по нашите пътища е кофти. Има и един друг момент, който за мене е също така важен колкото цолажа, а именно офсета. Оригиналните джанти повечето ги правят с офсет 45 и повече, докато афтърмаркета ги правят масово с офсет 35 и по-малко, джантата се изнася навън и изглежда много по-атрактивно, зависи на кой какво му позволява окачването, разбира се.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 332
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ако е S окачване и 18ка с голям офсет седи добре но при нормално освен офсет иска и 19ка. Казвам го от опит понеже лятото съм на 19 а зимата на 18 .

ПП не карам на газ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мне, не можах да си намеря s line или от 4.2 апарати. А 6POT brembo-то му трябваха къстъм планки и не ми се занимаваше, изчистих и ревизирах мойте и съм с EBC Turbogroove + Redstuff, отзад е същото положение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tolev, доволен ли си от Континентал гумите? Кой сезон ги караш? Аз съм с Пирели П Зеро, и се чудя дали да не ги сменя с Континентал, като му дойде времето....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тъкмо сложих 19-ки с гуми 255/35 Континентал спортконтакт3. Честно да кажа приятно съм изненадан от возията. Мислех, че ще е много зле, а то ми се струва същото като със 17-ки 225/50, че даже и по-добре. Само дето са по-шумни, иначе колата спира забележимо по-добре. Като цяло мисля, че колата стъпва по-добре по отношение на окачването, но може и да си внушавам - преди ми се струваше, че все нещо тропа. Освен това имаше и едно леко тресене с макс стойност при около 140 км/ч, което сега го няма. Явно е имало крива гума, джанта и т.н. Само дето трябва да се внимава тука в кратерите във Варна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мне, не можах да си намеря s line или от 4.2 апарати. А 6POT brembo-то му трябваха къстъм планки и не ми се занимаваше, изчистих и ревизирах мойте и съм с EBC Turbogroove + Redstuff, отзад е същото положение.

Yellowstuff трябваше да си вземеш, колко пъти е коментирано във форума. Защо никой не чете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не са малки, калникът е голям.

Онзи ден заради селяни, които не знаят, че в мола паркинга се плаща, трябваше да излизам от крайна бариера и естествено понеже не си знам размера на камиона прегазих един бордюр. Сега имам дялнато на задна джанта. :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да с нормално окачване имам чувството, че 20-ка трябва да сложиш за да изглежда като 18-ка. Аз сложих 18-ки и за една седмица започнаха да ми стоят като 16-ки на Пасат примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нормално/въздушно окачване без проблем влизат следните размери:

255/40/19

245/45/18
225/55/17

225/60/16

:)

Редактирано от Jass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 18-19 цола може и да е добре, но 225/55/17 и 225/60/16, ще прави джантата да изглежда още по малка, а гумата неоправдано дебела и от там грозна, според мене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едното за сметка на другото (може би), аз предпочитам пълен калник, иначе изглеждат като подарени гумите :)

Ето 17ки с 225/55 и според мен е много по-добре от 225/50 или 235/45 и т.н.

http://a6retrofit.com/wp-content/uploads/2014/04/IMG_5167.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо лично към Ицо, но точно поради тази снимка написах горния пост, че пълни калника добре, но джантите изглеждат като 16-ки с тия дебели гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има всякакъв вид хора, но тези които слагат 19-ки не са от тях повярвай ми. Също така има и компромисни варианти и дебела гума на отностелно малка джанта не е оптималното решение. Например оригиналния размер 225/50/17 си е напълно достатъчен за комфорт и има добра визия. Доколкото може да даде визия една 17-ка де. :)

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това имам в предвид, че хората са различни. Това, че на някой му седят "като подарени" на друг му е добре, защото му вози меко и му е все тая какво Пенчо, Генчо или Атанас мисли за джантите му :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...