Jump to content

19ки джанти на 4Ф


hysterics

Recommended Posts

  • Отговори 332
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ихааааа, 3 бара предните ...

отивам да помпя  :hilezh:

аз моите досега на 2.5 ги карах

@trackersoft мерси за инфото колега

интересно на моята що не пише за 19-ки

Редактирано от zhelyazA6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Да, 17ка е минимума. Аз навремето се бях засилил с едни 16ки с зимни гуми, но не успях да ги нахлузя.. :hilezh: . Също съм Ес лайн.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 4 months later...

Колеги.

 

Мисля да минажам на 19-ки. Колата е авант, със спортно-свалено. Гумите са ясни, само не съм сигурен какжо трябва да е ет-то - има едни с 48 и други същият модел с 43? Кое е по-добре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите са ясни, само не съм сигурен какжо трябва да е ет-то - има едни с 48 и други същият модел с 43? Кое е по-добре?

 

ЕТ43 вземай !!! ЕТ-то за 19" джанти за твоя модел АУДИ  върви в порядъка ЕТ35...ЕТ45. Тези с ЕТ48 ще са много прибрани навътре и освен, че ще стоят грозно може и да опират някъде.

Редактирано от ivailo_slavov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съответно говорим малко на изуст. Джантите освен офсет (ет) имат и широчина. Колко е изнесена джантата зависи и от двата параметъра. Оригиналната джанта 19' за А6 4ф е 8.5J 19 ET48. Мога да снимам оригиналата резервна джанта 19' ако има някакви съмнения.

Едит: И за да не бъда голословен ето едно калкулаторче, което ги смята тези неща.

http://www.1010tires.com/Tools/Wheel-Offset-Calculator#

Така например джанти 8.5J 19 ET 48 и 8J 19 ET43 ще бъдат еднакво изнесени навън.

Редактирано от johnny_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито имам такава кола, нито такива джанти. Не съм писъл наизуст. Погледнах в е този сайт http://www.rimsntires.com/specspro.jsp  и за 19" за АУДИ А6 2005г дава, че офсета варира между ЕТ35...ЕТ45 и джантите са с ширина 8.5" или 9.0". Ако с джанти с ЕТ48 стои по-добре - няма проблеми, затова са мненията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш такава кола, инфото го вадиш от някъв анадолски сайт, а не от ЕТКА, като цяло инфото е непълно и неточно, но не било наизуст. :) Не съм целял да те засегна, просто внасям малко яснота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти можеш ли да дадеш пълно инфо, като има само ЕТ43 и едно ЕТ48 без нищо друго. Човека пита кое е по-добре от двете и аз дадох мнението си, като се застраховах дали джанти 19" с различна ширина и ЕТ43 ще се вмъкнат в подкалниците му - ако няма да станат и ако няма да стоят по-добре от другите с ЕТ48 се обоснови и му предложи какви да си купи. И между другото не съм се засегнал  :zustimm:

Редактирано от ivailo_slavov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е колегата..параметрите ги следи внимателно защото ако няма начин да ги пробваш на колата си преди да ги платиш може да се наложи после да се отървеш от тях :D

J и et играят в изнесеността на джантите и дали ще ти опрат в калника или в окачването

Sent from my ST25i

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е парт номера на оригиналната 19-ка като на баба - 4F0601025BA

Моята кола е авант, вътрешен и външен с-лайн и с тези джанти е излязла от завода. Много добре стоят и са 8.5J ET 48. Предполагам, че 19-ки с параметри 8J ET43 или 9J ET52 също биха станали, но от оригиналните за 4ф тези най ми допадат. Същият модел го има за а4 б8 и а6 4г, но там централния отвор е 66.6 и парт номера е друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен тия на  баба ми харесват много,сигурен съм че на Аванта ще му стоят супер тия 19-ки. Но аз съм с с-лине окачване и сега съм с 18-ки и друса много,представям си с 19-ки кво ще е .....

 

П.С. Да питам нещо,сега съм с 245/40/18,може ли да се слагат нещо 245/45 или 245/50 ?? В смисъл да вози мааалко по меко ако може... :blush:  За градско с това окачване е ИЗТЕЗАНИЕЕЕ :wall: :wall:  Карам по павета неизбежно всеки ден...... :wall:  Ще я продавам тая кола и пак минавам на джип,решено е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе имам два комплекта чисто нови гуми за 19ките и затова сега не търся 18ки, който да влязат на огромните ми спирачки :)



Инъче слизам на 18 веднага!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък ми е супер с 19ки, сега съм с 18ки зимата и много ме дразнят, купувам си зимни гуми за 19ките другата зима. Също съм със S line окачване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...