Jump to content

A4, B5, ADR, ГИ, Сутрин купето мирише на бензин.


KT-A4

Recommended Posts

A4, B5, ADR, 125 ks, газов инжекцион Фобос 2. Проблемът е следният:  от 3-4 дена сутрин купето мирише яко на бензин. Миризмата изчезва след проветряване. Не мога да преценя къде в купето мирише най-силно, но и в багажника също мирише. Помпата на резарвоара (под мукета на багажника) е суха, та суха. Под задната седалка нищо не се вижда. Няма течове под колата и отпред под капака.

Не знам дали има значение, но има две неща: скоро замених катализатора с резонансно гърне (ок. 20 дена, но допреди 3 дена нямаше миризма), и второ- клапанът за проветряване на резервоара почва здраво да трака след превключване на газ (но това може да е било и преди проблема)... 

Някакви идеи, колеги? 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери от време на време, да не би да прави налягане в резервоара. Имал съм случай и на спукан бензинов филтър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен понякога ми подмирисва на бензин. Но нямам нито спукани маркучи,нито течове, даже смених и гуменото уплътнение на резервара където влизат маркучите...??? Карам само на бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем с миризмата. Отваряш багажника и сваляш мокета до задните седалки има един капак с 3-4 болтчета отвиваш и махаш капака от там е. Провери маркучетата може само някоя скоба да се е разхлабила или може някое маркуче да се е пукнало. 

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно там съм отварял. Сменях гумата която е на кръглата капчка на резервара. От там влизат маркучите и кабелите за помпата и нивомера. Сменял съм и горивния филтър ,който е по отдолу но там е сухо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно сухо и запечено е там...

Днес ми светна индикатора за бензина (наливам само колкото да запаля: 10-15 л.) и миризмата май беше поизчезнала... Това говори ли ви нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...