Jump to content

Как да изключа Airbag


Professor

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

Интересува ме ако може някой да ми помогне как да изключа airbag-a на пасажера? Искам да слагам столчето на детето отпред. Като купувах колата, предният собственик каза, че е някъде от в жабката. (Всъщност според него и двата са изключени, но никъде няма никаква индикация за това)

Автомобилът е A3, 1.6, 2000(2001)год.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключването на пасажерския еърбег е екстра, която ако я има, обикновено съответният превключвател е в жабката (колегите с А3 8L тук ще потвърдят дали и при 8L се намира там). Когато е изключен, винаги има и ясна сигнализация. Шофьорският еърбег не може да се изключва при никакви обстоятелства.

Струва ми се, че предният собственик те е метнал... Или пък ги е изключил по горублянски след удар, "оправяйки" и сигнализацията по съответния хамалски начин.

Една диагностика ще изпее истината.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами може и да ме е метнал, ама каза че преди време е имал инцидент и бегът му начупил ребрата, та от тогава като кара кола ? изключвал беговете.

Явно ще трябва да се търси къде го имат този ваг-ком или направо в Ауди.

А къде в жабката се намира това чудо на чудесата, че и с него го търсихме, ама..цъ. :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не го виждаш веднага щом отвориш жабката няма какво да го търсиш :D Ето така изглежда при А3 8P:

$T2eC16RHJFoE9nh6nwt1BQIhYG!)-w~~48_72.J

 

ТУК можеш да видиш още една снимка на цялата жабка на колегата, но това е пак A3 8P, така че е само за ориентир. Нека колегите с 8L да дадат по-точна информация къде се намира и как изглежда при тях.

 

Ясно - човекът сериозно те е метнал или пък има псих. проблеми и ненавист към една от най-важните животоспасяващи системи. 

И в двата случая може да се окаже, че въобще нямаш airbag-ове.

А VAG-COM има във всеки себеуважаващ се авто-сервиз в днешно време.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско, колеги!

Нямам такова чудо в жабата. Ще търся сервиз. :lupe:  Понеже не съм в БГ, дано и тук бачкат с VAG-COM, да му пуснат една диагностика. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...