Jump to content

Помощ за Халогени!!!


kykls

Recommended Posts

Здравейте, имам А4 Б5 Avant 06.97 искам да си сложа халогенни фарове - купих си такива с решетките.Производствено нямам.

Така въпроса ми е дали има фабрична инсталация или трябва да пусна нова инсталация.

И ако трябва да я пускам тази новата инсталация бихте ли ми помогнали и да ми кажете какво реле трябва да си купя за тях и кое е релето за фаровете(къде се намира).

Инсталацията ако се налага мога и сам да си я направя но с тия пръснатите релета ще ми е нужна помощ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!
 

Аз фабрично нямам халоген в фара.В този случай имам ли инсталация и ако е така имате ли представа къде са и изводите,къде да ги търся?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

 

Да това го разбрах,хахахах.

Така само да ви питам дали намирате за лоша идеята ми.

Ще сложа реле 12в на 40А предполагам,за вторичната верига какво ще кажете да взема ток от кабелите преди съседния бутон който е за задната светлина за мъгла.

И нещото по което умувам е от къде да взема ток за първичната верига - директно от акумулатора или от клемата в купето или ако имате идеи ми ги кажете. 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От  захранване след контакт, ако откриеш кой е кабела за напрежение за къси- от там- така ще е заводски (има врътка и със захранването през секцията за мъгла в стопа, но нея можеш да си я спестиш.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

 

Искаш да кажеш че при къси ще работи а при дълги не,то пък барем на дълги за какво са ми.А така ли е производствено? 

Реле,бутон,кабел,бушон всичко е в наличност.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заводски имаш фарове за мъгла на габарити и къси, ако не греша.

Ако пуснеш допълнителната секция за мъгла в стопа, светват и фаровете за мъгла, a.k.a. халогени.

Ако пуснеш дълги или върнеш контакт- гаснят 'халогените'.

Това е фабричната реализация при ВАГ до 2002, после май сентрал електик/електроникс модула разсъждава и решава кога да даде ток на релето им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Да, но тук има реле а пък досега знаем, че до фейса нямат релета.......и на схемата захранващото напрежение идва от ключа на таблото а не управляващото напрежение.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Релето (номер 381) служи само да угаси халогените ,когато се включат дългите. Иначе тока си минава през бутоните.Управляващото напрежение идва от ключа за да не могат да се пускат самостоятелно.Трябва да работят на габарит и на къси светлини.

При фейслифта има вече и управляващ модул допълнително.

Редактирано от ru6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,сигурни ли сте,че халогените трябва да гаснат при дълги?Защото при мен не е така...светят си на габарити,къси и дълги.Нищо не съм пипал по инсталацията.Колата е 99г.Фейслифт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегата ru6, да разбирам ли, че халогените може да ги захраним директно през ключа на центрабната конзола без да монтирам силово реле?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си слагам инсталацията но се чудя за релето ........ а и ако направя да ми светят късите с дългите от прехвърляне на пина на силовия ключ за светлините имам съмнение дали ще издържи като нямат силови релета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко добре....и след като прочета тази тема http://audibg.com/fo...howtopic=129695

 

започват едни и същи размисли и страсти. Ще издържи ли ключа или Не! :bia: защото при мен е същата магария

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,сигурни ли сте,че халогените трябва да гаснат при дълги?Защото при мен не е така...светят си на габарити,къси и дълги.Нищо не съм пипал по инсталацията.Колата е 99г.Фейслифт.

И аз съм 99г фейс и при мен не се пускат на габарити, дали гаснат при дълги не знам обаче.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...