Jump to content

Помощ за Халогени!!!


kykls

Recommended Posts

В грешка е и още как (ru6).Оригиналната инсталация е както съм написал-халогените светят при габарит и къси,при включване на дълги гаснат(както го е посочил и Veni 72).При мен също инсталацията е оригинална,не е пипана  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пак не можахме да изясним . Veni72 e писал,че светят при къси и дълги . Според мен при дълги е абсурдно да се използват.Ivcho1974 казваш ,че светят при габарит и къси.И при двамата не е "пипано" нищо по инсталацията?? Означава ли това ,че схемата по Аутодата е невярна и лъжат??

 

А и съгласно закона не могат да се използват самостоятелно.

 

Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Редактирано от ru6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е направен така с цел консумацията на електричество. Сметни ги 6 крушки по средно 55 вата са 330 вата радели го на 12 волта са 27,5 ампера, а и другото което е в европа е забранено да се кара с 6 и повече фара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак не можахме да изясним . Veni72 e писал,че светят при къси и дълги . Според мен при дълги е абсурдно да се използват.Ivcho1974 казваш ,че светят при габарит и къси.И при двамата не е "пипано" нищо по инсталацията?? Означава ли това ,че схемата по Аутодата е невярна и лъжат??

 

 

 

Както съм го написал така е , исталацията ми е от завода конвейра фабрична както искаш така го разбирай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, племеника има а6 99г с лупите и при него се оказва, че халогените светят и при габарит, къси и дълги. По схемата на колегата ru6 ключовете за предните и задния се захранват от едно и също място след бушон №36 15А който е за след къси и дълги а релето изключва при дълги. Аз при мене го направих като взех захранващия кабел от пина на ключа за фаровете където е за старите H4 а късите ги преместих  по схемата за H7 и сега късите ми светят с дългите  и съм сложил релето през което се пускат и  халогените при натискане на ключа за задната светлина.Само да отбележа, че релета не трябват за светлините, изпълнението на габарит, къси, дълги и халогени е без релета..... а иначе има и вариант да светят и на габарит, но вече трябва още едно реле. При всеки модел и съобразно годината е различно!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е по четлива схема като на колегата ru6

Можеш директно да пуснеш връзка от NL до халогените, но ключа ти трябва да е с допълнителната позиция за включването му. Ако искаш да ползваш твоя, връзвай на NSL, но тогава с халогените ще ти свети и допълнителния габарит за мъгла отзад.
Релето, което е в схемата на оригиналната инсталация не е силово, а служи за друго. Да прекъсне веригата на халогените, когато си на дълги, защото се товари масата на фара. Може и без него, ако ползваш халогените само по предназначение, т.е. при мъгла. Тогава едва ли ще пускаш дълги ...
Иначе в чист вид, това е схемата на оригиналния сноп

Това е от форума на голф4

post-40435-0-07029100-1401700261_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е! Само ,че на фолксвагените халогените се пускат от ключа за фаровете а при Ауди А4 Б5 96-99г. си има два допълнителни ключа за предни и задни фарове за мъгла - на централната конзола.

Явно при различните модели е различно.

Аз се доверих на тази схема от Autodata 3.38.

Наистина темата е полезна за да изясним как са свързани халогените при различните модели!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера гледах един баварец 99г. и при него на габарит, къси и дълги поотделно можеш да пуснеш и халогена.....

Аз моите халогени си ги направих да светят само в комбинация с късите. Така прецених, че ми е необходимо.

Само се зачудих като гледах по горните схеми на релето.....къде му е масата на управляващото напрежение, когато е включено на бушан 3 и 19 а те трябва да са +???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Масата -12V релето получава през крушките на дългите(на предпзител 19) ,когато те не са влкючени там има -12V.Като включиш на дълги там се подава напрежение и се появява +12V. На изводите на релето стават два "+"-а и то отпуска конткта. Като изключиш дългите минуса се връща и релето сработва отново.

Поради този начин на свързване на релето понякога има проблем при включване допълнително на модул за дневни светлини DRL . Ако този модул се включи към дългите светлини -релето започва да "жужи", защото на извода от където то получава маса се подават импулси. Проблема се решава ,като DRL се свърже да управлява късите.

При мен се получи така а също и на един Ситроен C4 свързвах и там беше подобно.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво :zustimm: много интересно и полезно.....

Аз прехвърлих кабела на късите светлини според приложената снимка от позиция H4 на позиция H7+H7. На позиция H4 на ключа се пуска +12v само когато работят късите светлини и точно от този пин съм взел силовото захранване през предпазител 15A и отива в ключа на централната конзола от преди фейса и след ключа отива през два предпазителя 10A до всеки халоген поотделно. От изхода на ключа за задната светлина взех управляващо напрежение за реле което изолира директно  ключа за предните халогени и се пускат с натискане на ключа за задната светлина. Когато превключиш на дълги от пина на H4 се прекъсва силовото захранване и през релето не минава към предните халогени......те работят само на къси.  След толкова мислене, мнения и гледане на схеми го направих по този начин. Разликата е само, че релето го използвам за включване на халогените съвместно със задната светлина само на къси, а дългите се изключват директно от ключа за фаровете. :bia:

post-40435-0-17560600-1401779705_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 years later...

Колега може ли снимката да я пуснеш пак че при увеличаване се разказва и не се. Виждат означенията? 

На 11.05.2014 г. at 8:50, ru6 написа:

Ето оригиналното свързване до 1998г. След това са с модул.

post-18434-0-96779300-1399787409_thumb.j

 

 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...