Jump to content

Въпрос за маслото на Audi A4 B6 1.9 TDI


aliaz

Recommended Posts

Добър ден,

 

Наскоро се сдобих с Audi A4 B6 1.9 TDI 131hp помпа дюза AWX и сега му дойде време за масълце. До колкото виждам му дават 5w30 / 5w40 със спецификация VW 505.01

 

Бихте ли ми препоръчали масло 5w30 със 505.01 и проблем ли е ако му сложа 5w40 пак със 505.01? До колкото съм чувал разликата между 5w30 и 5w40 е че 5w40 държи на студ, а тя колата ще се кара предимно на сравнително топло (10-15-20 градуса) извън България.

 

Единственото масло което намирам в нета за 505.01 е Castrol Edge Turbo Diesel 5w40 505.01 Longlife ,обаче ми се вижда малко скъпо на фона на другите Castrol-и 5w30, сигурно защотото е Longlife. Та това подходящо ли е и може ли да ми препоръчате други варианти? Изобщо сякви варианти давайте.

 

Поздрави!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се има предвид, че може да се намери оригинално масло за помпа-дюза за 100 и малко лева, не виждам защо да експериментираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Можеш ли да ми дадеш име или линк към тва масло за да видя как го водят тъй като се намирам в UK и разчитам предимно на Ebay. Мерси

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако държиш на оригинално /което е много относително понятие/, да знаеш, че ОРИГИНАЛНИЯТ Long life за Ауди и VW се продава само в еднолитрови туби, черни на цвят! Казвам го в случай, че решат да ти продадат оригинално масло в 5 литрова туба :hilezh: .  Разбира се има много масла удобрени за използване в 5 литрови туби, но понеже се спомена оригинално......   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи Порше БГ и Юнитрейд продават само ментета, щото са в 5литрови туби. Отде ги измисляте тея неща не знам. Има си и 1л, и 5 л, и варелчета има за сервизи.

Редактирано от gsb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същия двигател и слагам Fina 5W30 (http://fina.com.ua/index.php5?chapter=catalogue_fina&catalogue_fina_cat_1_id=1&catalogue_fina_id=25) Купувах го от бг за по около 15лв  литъра и, т.е за около 60-ина лв сменям маслото, колата събира 3.6 литра). Каквото и да купиш гледай да има 505.01 и да го сменяш навреме, другото са подробности!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако държиш на оригинално /което е много относително понятие/, да знаеш, че ОРИГИНАЛНИЯТ Long life за Ауди и VW се продава само в еднолитрови туби, черни на цвят! Казвам го в случай, че решат да ти продадат оригинално масло в 5 литрова туба :hilezh: .  Разбира се има много масла удобрени за използване в 5 литрови туби, но понеже се спомена оригинално......   

ама това нали не го казваш сериозно??????????????????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам AVF 1.9тди с Castrol Edge TD 5w40 и за БГ климата за мен е най-подходящо. Разликата м/д 5в30 и 5в40 е че последното издържа на по-горещите температури през лятото и от там по-високата температура, която би имало маслото ако караж продължително  с нон-стоп високи обороти и няма да изгуби смазочните си свойства. Просто пример. 

 

Ако ще караж колата в страна, където няма да има повече от 25-30 градуса 5в30 е по-добрия вариант. 

 

На студ и 2те масла ще издържат еднакво, защото и двете са модел 5W oт winter...или по-данни ако не се лъжа маслата с индеск 5w.. до -25 гр. издържат преди да почнат да се сгъстяват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал като марка Meguin. Аз в момента съм с един Тотал доста хвален тук във форума и все още не мога да дам мнение за него, но Meguin си е доказано добро масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама това нали не го казваш сериозно??????????????????

Съвсем сериозно го казвам ;). В единия случай е удобрено, и се произвежда в Унгария, в другия се произвежда в Германия!!! Затова казах, че "Оригинален" е разтегливо понятие!    А ти не си длъжен да вярваш на всичко написано, включително на мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

абе Човек не говори сас дупето си ами кажи, вярно ли смяташ че няма vw audi масло вав расфасовки различни от 1 литър или просто не си виждал.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Има колега, има! В моята кола е налято такова масло от 5 литрова туба, сива на цвят..... официално масло за Ауди и Фолксваген :)

Казвам, че се произвежда в Унгария, и че за югоизточна Европа се внася от Унгария..... купено е именно от Порше!

Това, което казах, е че това, което се произвежда в Германия и се налива в официалните сервизи на Ауди в Германия е в черни еднолитрови туби..... Поради това казах, че ОРИГИНАЛНО е разтегливо понятие!!! А масла в 5 литрови туби колкото щеш, сигурно десетки марки! Тук във форума има хора които работят с масла /професионално/, такива които търгуват с масла и т.н..... може да провериш информацията! Понеже не искам да правя нито реклама някому, нито антиреклама другиму..... ако не знаеш за какви точно масла говоря, пиши на Л.С, ще ти копна снимки ;) Аз от унгарското масло съм доволен, ако това интересува някого ...

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми и аз от това слагам..... най-доброто, което можах да открия тук.  Ползвам го от скоро, поне засега нямам никакви оплаквания. Решил съм да опитам нещо друго, ама има още време до смяната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да уточним нещо - има си оригинално масло в сиви разфасовки, има си и друг тип оригинално масло в черни разфасовки!!!

Черните туби са с друг тип Лонг Лайф масло!

 

За всички видове масла има туби от 1, 4 и 5 литра. Също така варели от 60 и 208 литра!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте,

 

    Ползвател съм на Audi A4 1.9.TDI AVANT B6(2003)-двигатели с турбокомпресия (Помпа Дюза)

 

Налага ми се да сменя масла, и съм се спрял на два модела.Въпроса ми е, някой ако е по наясно :schlaumeier: .Каква е разликата между тези два модела масла:

 

Моторно масло CASTROL MAGNATEC 5W40 C3
 

ЦЕНА: 16 ЛЕВА / 1 л.
ЦЕНА: 56 ЛЕВА / 4 л.

ЦЕНА: 69 ЛЕВА / 5 л.

 

 

ЦЕНА: 17 ЛЕВА / 1 л.

ЦЕНА: 56 ЛЕВА / 4 л.

ЦЕНА: 69 ЛЕВА / 5 л.

 

 

 

И какво бихте ми препоръчали да си купя за моя автомобил Audi A4 1.9.TDI AVANT B6(2003)-двигатели с турбокомпресия (Помпа Дюза)

 

Благодаря предварително  :gruebel:  :lupe:  :shocked:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според това което е написано първото масло изобщо не става за твоя мотор Купи си масло което отговаря на 505.01 и гледай да не е от тези които ги има и в хлебарницата 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Motul specific VW...естерни масла които нямат нищо общо с тоя измислен Кастрол който вече само името му остана.....всеки да слага каквото му харесва гледай да има спесификацията и тва е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...