Jump to content

Я да видим сега гумите на колата през зимата!



Recommended Posts

Въпросът е в това, че според мен ако на колата не са монтирани еднакви зимни гуми и отпред, и отзад, вероятноста за поднасяне и завъртане май се увеличава многократно! Та затова и питам! :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 270
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

наи желатено е да е с четри зимни с еднакъв размер за марка не толкоз при две различни марки зимни

гуми тези с по твърдия граифер се слагат отпред използва се тежината на колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз съм с 4-ри зимни,защото ми трябват 2 за отзад/да мога да тръгвам все пак/и 2 за отпред/мисля,че като тръгнеш е добре да можеш да управляваш и да спираш чат-пат :blink: / :bia:

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аудито е на брат ми и го карам чат-пат,като ми го остави за ремонт или когато го няма в страната.Аз имам 124-ка и писах за нея.Сигурно сте се посмяли :):) но преди години даваха по БТВ-и един с варбург дето си сложил веригите отзад и :bia: си кара нашия и му е лято :blink: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че какво ми е...?

то и аз, и зимните гуми, и веригите все отзад си ги слагам, щот помня баща ми все така правеше на стария му мерцедес... :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не обичам да рискувам: зимата-4 зимни,лятото-4 летни.

Няма значение с какво/предно,задно/ предаване е колата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво има да го дискутираме?!?!?! Ясно е. Ако нямаш пари - всесезонки на 4те колела и мноооого внимателно зимата. Иначе 4 летни за лятото, 4 зимни за зимата.

Аз съм го писал много пъти, но ще го пиша пак. В началото на всеки сезон слагаш две нови предни (лятото летни, зимата зимни), а старите предни отиват за задни. Така винаги си със гуми на не повече от две години, разходите са разпределени във времето, а и сигурноста е в рамките на допустимото.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гуми тези с по твърдия граифер се слагат отпред използва се тежината на колата

Ще отида да се оплача директно на GoodYear, че са ми направили гумите толкова меки :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... GoodYear, че са ми направили гумите толкова меки ...

Е те така тръгват слуховете и се руши маркетингов имидж :blink:

@gsb: Бате, караш quattro-то с различни гуми ?! Как ти дава сърце да правиш такова нещо :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате, Торсен немам! Свободни диференцили - 3 броя! Къв е проблема! Е верно, че декември ще си купя 4 нови зимни гуми, Малоя най-вероятно. За лятото си имам 4 еднакви всесзонни гуми! Та това, че сега съм с различни гуми - ще изтраят още месец, ма на колата нищо и няма от това! :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е па моя вариант го нема у анкетуту...

Язе съм със всесезонки (Тойо Варио В1 - он Коконай ми ги уреди :bia: ) отпреде, а от подир заде със зимни, оти зимните веке поостаряха, а всесезонките са от лани. Ама кат им дойде време за смяна на зимните от заде, ке им турим и на четирите всесезонки за зимата. А лятоска си карам с летни .... :blink:

Редактирано от Lord of the Rings
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за сега съм с 2 само,ама сметам да добием още 2 за тая зима.

:):D:D:D:D

искам да те видя как караш само с две гуми

да не си купил мотоциклет :blink::bia::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D:D:D:D:D

искам да те видя как караш само с две гуми

да не си купил мотоциклет :hilezh::hilezh::D

Като дам газ на бързата Астра, и тя си перка само на предните. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е в това, че според мен ако на колата не са монтирани еднакви зимни гуми и отпред, и отзад, вероятноста за поднасяне и завъртане май се увеличава многократно! Та затова и питам! :bia:

Аз съм с 4 еднакви нови Гиславед Норд фрос 3 и направо съм очарован. Не бях виждал такова сцепление. Колата минава през невероятни места, а да не говорим че на няколко пъти ми спасиха живота, предпазвайки ме да не падна в пропаст. Е само с това се изплатиха мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 4 еднакви нови Гиславед Норд фрос 3 и направо съм очарован. Не бях виждал такова сцепление. Колата минава през невероятни места, а да не говорим че на няколко пъти ми спасиха живота, предпазвайки ме да не падна в пропаст. Е само с това се изплатиха мисля.

Хаидее продажбите ми скочиха до небесата колега да наминеш кам сервиза да си получиш

рекламните :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече избрах , сложих и тествах новите си зимни гуми - GoodYear Ultra Grip 7 и бих искал да споделя впечатленията си до момента.

1. Перфектно поведение на сухо - не дава да се пипне волана, веднага колата се отклонява натам, накъдето я поведеш, спира перфектно почти без да се намесва ABS-a

2. Перфектно поведение на мокро - същото като на сухо

3. Никакъв нестандартен и силен шум, какъвто съм чувал, че Ultra Grip 6 дава. Пък и самите GoodYear дават според мен реална оценка и за двата модела на сайта си

4. Перфектно поведение на колата при висока скорост - както на сухо, така и на мокро, вземам завоите на магистрала Тракия преди София дори и на мокро без страх със 150-160 и без колата да се отмести и милиметър от зададената й посока

5. Единственото, което не съм тествал до момента на UG7 е поведението на сняг и лед, но има време и това да разбера :hilezh:

Моят съвет е, ако се чудите какви да са зимните Ви гуми - UG7 е един много добър избор :hilezh:

p.s. Гумите са 185/65/15, произведени в Германия, купени от автоцентър Радиал с отстъпка за член на СБА и с цена 148лв/бр

Редактирано от galaboff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си с 4 зимни и 4 летни. На джанти. Само дето зимните - 2 са ласа Сноуейс 2, другите дебица фриго. Ако някой има представа може да каже кои е по-добре да сложа отпред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...