Jump to content

Я да видим сега гумите на колата през зимата!



Recommended Posts

за севте с ИОКОХАМА В901 мисля че днес ми помогнаха за по малки поражения на колата

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=16358&hl=

заслужават си всяка стотинка 4 бр еднакви 195/65/15 :hilezh::hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 270
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Semperit Winter Grip 185x65x15 отпред

Semperit Direction Grip 185x65x15 отзад. Гумите са на 1 сезон. Това ще им е втори.

Semperit WinterGrip - много добра гума! Два сезона с нея не съм имал никакъв проблем. Като тракторче :hilezh:

За съжаление моя размер (195х65х15) не се произвежда а на негово място е Semperit SportGrip. Но пък намерих само една в София. Затова с Kleber Crishalp HP. Отзиви - като натрупа сняг :hilezh:

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаидее продажбите ми скочиха до небесата колега да наминеш кам сервиза да си получиш

рекламните :hilezh:

А бе не съм целял да правя реклама на никой, ама щом пък настояваш, че имам да взимам нещо, що да не намина?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз обух вече хубавеца в 4 нови LASSA SNOWAYS II 195/65/15, но засега няма сняг за да мога да се изкажа повече по въпроса. Спрях се на тях защото четох че не били много меки, нито много твърди, а и има ли здрав борд. Незнам с 6 месеца гаранция са и през това време ще покажат на какво са способни ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече избрах , сложих и тествах новите си зимни гуми - GoodYear Ultra Grip 7.... Гумите са 185/65/15, произведени в Германия, купени от автоцентър Радиал с отстъпка за член на СБА и с цена 148лв/бр

Днес търсих UG7 в Радиал, но нямаха моя номер 195/65/15. Имаше друг размер, но на тях пишеше Made in France.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам не всички GY, които се внасят тук се правят в Германия, Франция пак е добър според мен вариант. Пък и щом марката и модела са тези - това е гумата ! Все пак всичко минава през контрол на качеството, а самата марка си има реноме, което едва ли ще тръгне да проваля с ниско или променливо качество ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до момента мога да кажа само великолепни думи за Michelin Alpin A3.Пасатора взе да вози като S-класа с тях,минаваш през локви без даже да разбереш че си минал,до 120км/ч(толкова сам ги карал до момента)нямам никакъв поразличен шум от летните.Ще ги видим на сняг кадето на тестовете им дават най-високи оценки.Оценката ми е 6+.

Е и паричките са 6+ ма какво да се прави.Колегата Kivv ги предлагаше за околу 160лв./бр. с отстъпката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отпред съм с нови всесезонни Дебика,и мисля,че зимата няма да е проблем с тях:hilezh: Ще сложа две зимни отзад(само че са малко по-тесни,дано не е проблем)и съм готов.(ако намеря къде,защото в гумаджийниците само мен ме няма)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз обух вече хубавеца в 4 нови LASSA SNOWAYS II 195/65/15, но засега няма сняг за да мога да се изкажа повече по въпроса. Спрях се на тях защото четох че не били много меки, нито много твърди, а и има ли здрав борд. Незнам с 6 месеца гаранция са и през това време ще покажат на какво са способни :D

А защо са с шест месеца на нови гуми е година каде ти дадоха 6 месеца :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дадоха ми 6 според мен защото ми и дадоха голяма отстъпка. Една гума беше 120 лв. а те ми я дадоха на 99 лв. Та на 4 гуми по 21 лв това са си пари тека да се каже :hilezh:

А и според мен на зимна гума да ти дадат 1 година гаранция, това е безмислено, защото мойта гаранция е от 5 октомври до 5 април А аз си мисля че на 6 април най късно колата ще е с летни куми. Та май няма смисъл да имам гаранция и през лятото на зимните гуми.

Според мен 1 година трябва да дават само на всесезонните :D

Редактирано от dani_94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до момента мога да кажа само великолепни думи за Michelin Alpin A3.Пасатора взе да вози като S-класа с тях,минаваш през локви без даже да разбереш че си минал,до 120км/ч(толкова сам ги карал до момента)нямам никакъв поразличен шум от летните.Ще ги видим на сняг кадето на тестовете им дават най-високи оценки.Оценката ми е 6+. Е и паричките са 6+ ма какво да се прави.Колегата Kivv ги предлагаше за околу 160лв./бр. с отстъпката.

И аз вчера купих същите от Радиал Младост за 159. Успях само да ги покарам по Цариградското. Не знам дали си внушавам, но при мен се усеща лек шум в сравнение с летните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз вчера купих същите от Радиал Младост за 159. Успях само да ги покарам по Цариградското. Не знам дали си внушавам, но при мен се усеща лек шум в сравнение с летните.

Зависи какви си карал преди това т.е. летните,аз от Continental сложих Michelin-a и разлика почти няма,можеби съм очаквал да се чува повече и затова така ми се струва.Миналата зима аудито карах с едни Пирели е там направо си виеха над 80км/ч.

Има и друго,налягането на гумата,провери си налягането щом сега си ги слагал че в гумаджииниците ги помпат малко над нормалното.Моите като ги сложиh бяха на 2.5-6 атмосфери.

Редактирано от SLO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... но при мен се усеща лек шум в сравнение с летните.

Мисля си че е нормално зимните да са по-шумни. Все пак за да има "grip" трябва да има и релеф. При летните е друго. Там повече релеф означава по-малка контактна повърхност и по-лоши показатели.

Поздрави

PS: И мойте зимни са по-шумни. И старите и новите. Но пък колата вози по-меко със зимните. Самите гуми са по-меки....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече избрах , сложих и тествах новите си зимни гуми - GoodYear Ultra Grip 7 и бих искал да споделя впечатленията си до момента.

Моят съвет е, ако се чудите какви да са зимните Ви гуми - UG7 е един много добър избор :D

цена 148лв/бр

Мога само да се съглася, аз взех същите гуми. Монтажа е безплатен, но си плащаш тежестите от баланса :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

------------------------------------------------------------

4. Перфектно поведение на колата при висока скорост - както на сухо, така и на мокро, вземам завоите на магистрала Тракия преди София дори и на мокро без страх със 150-160 и без колата да се отмести и милиметър от зададената й посока

И аз карам същите, но малко по-широки..

Позволи ми да не се съглася с това твърдение - когато ходихме до Мокрище в едната посока бях с летните гуми (GoodYear HydraGrip), a на връщане (след кратък престой в Пловдив) вече бях със зимните (GoodYear Ultra Grip 7).

Бих казал че зимните до 150-160 се държат доста добре (особено на студен асфалт), но след това нямат нищо общо с летните. Аз и не съм очаквал друго - гумите са с различен скоростен индекс, а и са пригодени за различни условия. Над 180 км./ч (опитвайки се да не изоставам от Rosenn - много е бърз :D ) и в комбинация с по-топлия асфалт зимните гуми просто не стават за каране...

Както казах това е мое лично наблюдение, а и едва ли декември в студовете някой ще ги кара толкова бързо. По скоро трябва да се внимава когато времето е по-топло и сухо, и подвежда към по-високи скорости..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес взехме 12 Пирелки WINTER GARWING за служебните коли-от доста време се катеря на коли с по четири зимни гуми и определено се чувствам доста стабилно през цялата зима.Иначе останах приятно изненадан от цената-120 кинта.....кво му плащаш за размер 195/65/15 :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам с четири БФ Гудрич 205/60/15. Трябва да кажа, че държат много добре. Малко са по-шумни от летните, но мисля, че е в границите на допустимото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам един въпрос за гумите, моите са 4 броя зимни, но тая зима ще им е трета, та много ли е фатално това? грайфера ина4е е мек миналата зима нямах проблеми а и не съм ги карал по топло време, края на март или началото на април скочих в летните гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде мога да намеря гуми Goodyear,става дума за всеизвестния размер 195/65/15 ?

Благодаря!

улица "индустриална"10 (срещу хладилния завод)

тел:02/9319900 :D

при интерес мога да съдеиствам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на околовръсното преди разклона за Суходол от дясно посока Люлин.Има голям натпис Goodyear.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам един въпрос за гумите, моите са 4 броя зимни, но тая зима ще им е трета, та много ли е фатално това? грайфера ина4е е мек миналата зима нямах проблеми а и не съм ги карал по топло време, края на март или началото на април скочих в летните гуми.

слагаш и пробваш ако те задоволяват караш ако не НОВИИИИИИ :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко опит трябва да имаш, за да различиш качествата на една гума от друга се пита обаче! Аз смея да кажа имам доста километри и на различни коли, но убийме не мога да кажа, коя гума спира по-добре примерно. Ако съм с по-тесни или по-широки усещам нестабилността, но това мога да ти го кажа и без да се кача в колата дори. Коя е по-шумна и по-тиха също усещам криво ляво, но как разбирате кои гуми спират по-добре ако разликата им от 100 км./ч е в рамките на 1 до 4 метра!!! Общо взето ако са един и същ размер, за един и същ сезон, но различни марки не мога да усетя разлика и да кажа ... тея са по-добри.

А тука виждам, че повечето хора правят разлика между марките. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

усеща се. ВЕрвай ми! Просто като караш достатъчно дълго с едни гуми и ги смениш веднага усещаш разликата.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...