Jump to content

Я да видим сега гумите на колата през зимата!



Recommended Posts

  • Отговори 270
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз сложих четири BF Goodrich Winter G 195/65 15 от Аутогруп на ул. Сребърна. Цена 116 лв. на гума, ползвам отстъпка тъй като фирмата в която работя е техен клиент. На Аудито имам впечетление с тези гуми само на суха и мокра настилка. Колата се държи перфектно, устойчива е в завоите, липсва характерния шум на зимна гума. На сняг впечетлението ми е от служебната Опел Зафира е отлично.

В новия брой на Auto Motor und Sport има много добър тест на зимни гуми.

Редактирано от NoMad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сложих гудиър ултрагрип перформанс в крайна сметка... 225/45/17... ше пиша впечатления... вярно ли е, че трябва първите 500км да се кара внимателно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сложих гудиър ултрагрип перформанс в крайна сметка... 225/45/17... ше пиша впечатления... вярно ли е, че трябва първите 500км да се кара внимателно?

То зимата си е за постояно внимателното каране но как да не изпробваш новите обувки на колата

да след 500км. вече си били показвали истинската сила нооо новото си е ново и от първите километри си показват силата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вярно ли е, че трябва първите 500км да се кара внимателно?

Вярно е. Трябва да свалиш най-горния слой и след това са супер. Но не са 500км а 50-100 в зависимост от стила.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска взех новия брой на Ауто Билд,вътре има тест на 195/65 Р15.

Ето първата 3 ка за сезон 06/07 спрямо тях:

-Continental Win.contact TS 810 91H

-Pirelli Win.210 Sottozero 91H

-Vredestein Snowtrack 2 91H

Следват Dunlop,Goodyear,Bridgestone,Michelin и други...

Всички са одобрени за зимния сезон,тествани са на сняг,мокро и сухо в всички области Сцепление,контрол,аквапалнинг,спиране,всичко и на всякаква настилка.Оценката е сбор от всички изпитания.

Интересно ми е що Gislaved воопще не е вклучена,при положение че е доста хвалена,или пак не отговара на теста по мокро и сухо за да я сложат в теста :)

Яд ми е че са тествали от Michelin Pilot Alpin PA2 а не найновта Alpin A3 :gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ги и моите. Не твърдя,че са хубави гумите нито че са скъпи,просто нова зимна гума. Не мога да си позволя да сложа на този клас автомобил по-скъпа гума.За сега 200 км съм доволен,мек грайфер ,добре спира,дано така се държат и на сняг.

post-1724-1163706726_thumb.jpg

post-1724-1163706757_thumb.jpg

post-1724-1163706810_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък взех Марангони- ето такива

Като взех колата си купих чисто нови марангони. Ще останеш доволен,първата зима нямат грешка,за следващата ще прецениш сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно да ти кажа, сигурно ще карам с тях само 4 месеца- от ноември до края на февруари. Живея в Пазарджик и както каза Кольо кьоравото.... тук вали сняг само в началото на март и то само за осем дни :) Дано да остане и за още 2- 3 зими... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска взех новия брой на Ауто Билд,вътре има тест на 195/65 Р15.

Ето първата 3 ка за сезон 06/07 спрямо тях:

-Continental Win.contact TS 810 91H

-Pirelli Win.210 Sottozero 91H

-Vredestein Snowtrack 2 91H

Следват Dunlop,Goodyear,Bridgestone,Michelin и други...

Всички са одобрени за зимния сезон,тествани са на сняг,мокро и сухо в всички области Сцепление,контрол,аквапалнинг,спиране,всичко и на всякаква настилка.Оценката е сбор от всички изпитания.

Интересно ми е що Gislaved воопще не е вклучена,при положение че е доста хвалена,или пак не отговара на теста по мокро и сухо за да я сложат в теста :)

Яд ми е че са тествали от Michelin Pilot Alpin PA2 а не найновта Alpin A3 :)

Не само Gislaved не е в класацията няма я и YOKOHAMA,FULDA,KUMHO и т.н които също са гуми

от класа ее аз поне си реших проблема с зимата с

YOKOHAMA V901

Но с нетърпение чакам лятото щото ще стъпя на тези хубавици на 16 цолови джанти:

http://www.avtogumi.com/snimki/full_size/266.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fulda Kristall Supremo я има,котира на средно ниво.

А другите щом не са ги вклучили явно има някаква причина,не мислиш ли?!

KUMHO имаше в други тестове и бяха с много лош резултат,последно четох за KUMHO Solus Vier KH 21 беше на последно място на теста с много лоши показатели!

Редактирано от SLO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но с нетърпение чакам лятото щото ще стъпя на тези хубавици на 16 цолови джанти:

http://www.avtogumi.com/snimki/full_size/266.jpg

:):):):) искам искам искам

даи цена за 225/45 17!?

шшшш уникална е -знаех си че е японска!!!!!!

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените ще са за нас супер изгодни обещавам :)

А ето и инфото което го дават за избора ми :)

Компанията • Yokohama от години определя стандартите и диктува модата в тунинг индустрията. Новата гума на японския гигант Parada Spec – 2, премина всички граници и вдигна високо летвата с изключителното си представяне на пътя и ултра модерен външен вид.

При създаването на Parada Spec-2 е използвана най-новата технология за добавяне на силика в каучуковата смес, което осигурява изключително представяне и по-устойчив грайфер. Това подобрение отличава Parada Spec-2 от останалите гуми, с по-добро ускорение и теглителни сили, по-добро сцепление при мокри и сухи пътища, по-добри спирачни свойства и всичко това без да е намален живота на гумата.

• Страничната повърхност на гумата е допълнително подсилена, като са подсилени и нишките на каркаса и каучуковата структура на борда, което позволява по-голямо натоварване и по-устойчиво управление.

• Големите блокове на протектора при Parada Spec-2 са създадени специално чрез добавяне на повече каучук на необходимите места, което осигурява по-добро сцепление и максимален контакт с пътя.

• Специалната S-образна форма и ъгълът на спираловидните канали позволяват ефективната и незабавна евакуация на вода, което позволява шофиране с висока скорост при мокри настилки. Разнообразната шарка на грайфера допринася за устойчивостта на блоковете и улеснява контрола на автомобила.

• Раменният блок и иновационният дизайн на каналите са разработени така, че да увеличат контакта на гумата с пътя, което води до по-голяма устойчивост при остри завои и не позволяват на гумата да търпи деформации при навлизането с голяма скорост в такива.

Parada Spec-2 има защитен борд, специално създаден от Yokohama предпазващ еднакво добре, както гумата от странични деформации, така и джантата от бордюри и неравности на пътя

САМО ЕДНО ПОЯСНЕНИЕ ЦОЛАЖА ПОЧВА ОТ 16 НАГОРЕ :)

Редактирано от kivv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fulda Kristall Supremo я има,котира на средно ниво.

А другите щом не са ги вклучили явно има някаква причина,не мислиш ли?!

KUMHO имаше в други тестове и бяха с много лош резултат,последно четох за KUMHO Solus Vier KH 21 беше на последно място на теста с много лоши показатели!

Незная как се тестват а и да си призная не ги следа тези тестове вопще (сигурен сам само че се оценяват и то много прицизно) но като и гледам шарката на кумхото на мен лично ми харесва и смятам

че ще вършат работа (а и в фризера се представиха добре :) ) но за Fulda Kristall Supremo как така са я сложили среден клас недоумявам :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая намерих инфо за Michelin Alpin A3!

MICHELIN Alpin 3 са предназначени в Европа за компактни градски семейни автомобили с 4 врати и еднообемни компактни автомобили. Гумите са разработени, за да осигурят максимална сигурност и дълъг срок на експлоатация, както и къс спирачен път. Спирането, движението на автомобила в завои и сцеплението са гарантирани върху влажна или мокра настилка благодарение на нова гумена смес, която включва използването на слънчогледово растително масло.

Новите Alpin бяха препоръчани и от Allgemeiner Deutscher Automobil Club, и от немската автомобилна асоциация, които ги определиха като “безупречни”.

Новите MICHELIN Alpin 3 осигуряват силно сцепление при потегляне и позволяват ускорение до 9% по-бързо върху заснежени пътища в сравнение с другите гуми, предлагани на пазара.

За да осигури по-голяма мобилност на автомобила в снежни условия, структурата на новите MICHELIN Alpin има 47% повече шарка на протектора отколкото при други гуми. Нещо повече, новата MICHELIN Alpin е с продължителност на използване 13 000 км повече в сравнение с която и да е друга гума. Освен дългата експлоатация, която е източник на икономии, MICHELIN Alpin има също така слабо съпротивление при движение. Именно това съпротивление прави само по себе си икономии от 96 литра гориво за продължителността на използване на гумата.

Взето от ClubF1.net

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих 4бр. Goodyear UG7 195/65/15 -158лв бройката с монтажа,мога само да сподела, че не са по шумни от летните,карал съм ги до 140км,тихички са! :hilezh: Нямам търпение да ги пробвам в по екстремни зимни условия! :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

abe kolegi nai dobrata guma e novata nqma zna4enie kakva marka e

Колега, случайно да си обърнал внимание, че тук всички си пишем на български? :flehan::dance:

Освен това марката има доста съществено значение.

Ето тук има тест за зимни гуми. Има и с шипове и без шипове.

http://www.autoreview.ru/archive/2006/21/tyres/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих 4 Goodyear UltraGrip7 205/55R16. Излезнаха ми 870лв. с отстъпката.

Иначе много исках да си взема Yokohama AVS Winter V901, но ме изплашиха, че няма достатъчно в наличност в БГ и ако случайно спукам някоя, ще има да си чакам с доставка!

Айде и аз се метнах на Dunlop Winter Sport 3 235/50/18

Сори за любопитството, ма тая твоята красавица защо си я смъкнал на 18-ски?! Не е ли с 19" фабрично?

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...