Jump to content

Я да видим сега гумите на колата през зимата!



Recommended Posts

  • Отговори 270
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Yokohama AVS Winter V901

направил си правилния избор със същите съм и аз и до сега сам впечатлен от тези гуми само сняг да

падне и ще си направя краини изводи :bia: на сухо и мокро са добри :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yokohama AVS Winter V901

Хммм, откъде се сдобихте с тези гуми?! И не ви ли е страх, че ако спукате някоя, трудно ще ви доставят друга? Аз бях поръчал такива от Диана, но от там ми казах, че няма проблем да ми ги докарат, но по принцип ги нямали на склад и винаги се чакало! Затова се отказах и взех UG7

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм, откъде се сдобихте с тези гуми?! И не ви ли е страх, че ако спукате някоя, трудно ще ви доставят друга? Аз бях поръчал такива от Диана, но от там ми казах, че няма проблем да ми ги докарат, но по принцип ги нямали на склад и винаги се чакало! Затова се отказах и взех UG7

Няма проблем само при мен са около 40 чихта наи различни размери от тази марка даже си мисля че

е една доста карана гума вече продал съм на 60-70 гуми а и при рекламация няма проблем основно съм ги доставял от ДИАНАТА :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз през последните 2 дни имах възможност на няколко пъти да пробвам Michelin-a на заледени участъци.

В петък околу 20.00ч. тъгнахме да се качваме към Св.Константин,над язовир Батак,3 коли опщо всичките със зимни гуми.

Пътя е нов,без познатите дупки за БГ,скоро бил ремонтиран,обаче от скалите се стичат води и на места от ниските температури беше се заледило.Наклона е доста голям,за тези който са патували го познават пътя(с.Добра вода-Св.Константин)към 70% сух а останалото заледено.

Michelina в комбинация със ESP-to държеше колата през цялото време в идеалната линия,просто останах въсхитен,мигновенна реакция на системата и държенето на гумите ми дадоха голяма сигурност!

В крайна сметка всички успяха да се качат горе,само че Debica-ta Frigo имаха затруднения,та се налагаше да чакаме приятелите на 1-2места.

Третата кола беше с BFGoodrich,и тя се качи без особени затруднения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не те излъжа в момента,не съм сигурен дали бяха само Frigo или II.Май че бяха II щото каза че ги е купил преди 2-3 седмици,чисто нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи заледените участъци бяха доста сериозни,в самите завои и продължават след тях,а през цялото време качваш добър наклон.

Та си трябваше и гуми и опит.Имам доста хиляди километри зад гръба,и не видях затруднения щото и на мойте гуми им е първи сезон,а и електрониката ме поткрепяше през повечето време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A6цата е ясно. Аз говорех за AS6-цата!

Ако имаш предвид S6 фабрично е с 18ки ,а AS6 е тунингования модел на АБТ ,който принципно не излиза фабрично а се прави след като закупиш колата.Можеш да избираш между 18 и 19 цолови джанти /в моя случай са 18/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не те излъжа в момента,не съм сигурен дали бяха само Frigo или II.Май че бяха II щото каза че ги е купил преди 2-3 седмици,чисто нови.

Хмм... странно! Има два варианта! Или толкова хвалените FrigoII, че всъщност били GY UG5-ца, не е вярно или наистина задкормилното устройство не е било читаво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм... странно! Има два варианта! Или толкова хвалените FrigoII, че всъщност били GY UG5-ца, не е вярно или наистина задкормилното устройство не е било читаво!

ААА и при мен има италянски регенерат с шарката на

UG5-ца но не е точно GY UG5-ца само тъи изглежда а и заткормилно си треее бре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Какви зимни гуми, като съм в южна Франция :bia::D

Хихи. То и в София няма нужда от зимни обувки :bia: Ма аз си взех - щото парен айран духа :bia:

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз мисля, че темата вече трябва да се преименува на "Я да видим сега гумите на колата през лятото!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Карам с VREDESTEIN QUATRAC 2 размер 195х65х15 отпред зиме/лято :stupid: . Много добри гуми. Вече 3-ти път купувам такива нови за отпред и нямам никакви проблеми зимата. Единствено с тази кола още не съм ги пробвал защото миналата година нямаше зима. Със старата стотица имам над 100000 км навъртени с 2 комплекта гуми за 10 години, мога да кажа без забележки. Меки са, хубаво возят. Често зимата пътувам по планински пътища и наблюденията са ми, че са много устойчиви на сняг и лед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера тъкмо бях сложил зимните гуми и на четирите колела, и ме спряха едни органи на реда, които освен документите ми провериха всичко от граифера до пожарогасителя, зя тяхно нещастие бях изряден :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мишелин примаси алпин 205 55 16 - голямо мерси на колемия човек КОКО - отлични гумета, още не съм ги тествал на смяг и лед но на мокро са добри, а комфорта с тия гуми е невероятен, почна да вози много тихо и меко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от седмица карам с Good Year Ultra Grip 7+ 195/65/15 91T и смело мога да ви споделя че марката и модела са наистина едни великолепни гуми.Както се казва колата върви като обута с цвички :icon_eek: . Мека безшумна и стабилна гума.Имах удоволствието снощи да карам по магистралата при силен дъжд примесен със сняг което обуславя образуването на каша по пътя а по нашенски казано лизгавица та знае ли се :icon_eek: . Та мотото им " там където другите само въртят, ние вървим" си е на 100 % истина :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече избрах , сложих и тествах новите си зимни гуми - GoodYear Ultra Grip 7 и бих искал да споделя впечатленията си до момента.

1. Перфектно поведение на сухо - не дава да се пипне волана, веднага колата се отклонява натам, накъдето я поведеш, спира перфектно почти без да се намесва ABS-a

2. Перфектно поведение на мокро - същото като на сухо

3. Никакъв нестандартен и силен шум, какъвто съм чувал, че Ultra Grip 6 дава. Пък и самите GoodYear дават според мен реална оценка и за двата модела на сайта си

4. Перфектно поведение на колата при висока скорост - както на сухо, така и на мокро, вземам завоите на магистрала Тракия преди София дори и на мокро без страх със 150-160 и без колата да се отмести и милиметър от зададената й посока

5. Единственото, което не съм тествал до момента на UG7 е поведението на сняг и лед, но има време и това да разбера :flipoff:

Моят съвет е, ако се чудите какви да са зимните Ви гуми - UG7 е един много добър избор :hilezh:

p.s. Гумите са 185/65/15, произведени в Германия, купени от автоцентър Радиал с отстъпка за член на СБА и с цена 148лв/бр

На сняг не съм очарован от тях, дори обратното. А си ги купих и аз 4 нови. Съжалявам че не си взех Гиславед .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз отпред със с зимни TOYO 195/65/15, отзад с май PIRELLI бяха пак зимни ама 185/65/15 :bia:

Малко са ниски за там, но стават

TOYO са чисто нови и здраво хапат асвалта (въртене на гуми :steinigung: ), а другите са 2 ръка малко карани

Редактирано от krasi85_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...