Jump to content

Няколко питания относно А6 4F Allroad


rbelchev

Recommended Posts

Здравейте, сдобих се преди 3 дни с A6 4F Allroad с 2.7TDI мотор 2008 година, колата е с седалки тип кожа и алкантара но не са електрически, първото питане е следното има ли си пуснати кабели по инсталацията за електрически седалки за да зная има ли смисъл да ги сменям. Второто питане е как да си прибера теглича, Allroad-а е с електрически теглиш правя всичко както пише по книжка но тегличат не иска да се прибере. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ел.седалките, няма кабели и работата не е само до кабели, ами и компове. За теглича, най-вероятно е спекъл. Пробвай като натиснеш бутона с малко повечко сила да го прибереш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно теглича е ясен вече ще го пробваме с сила дали ще се прибере, а седалките мислех че са с модули.  Благодаря 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябват модули ако искаш да ги визуализираш на дисплея и ако насаждаш памат. Инъче е нужно само + и - .

Ако това че няма инсталация е причината да не слагаш ел седалки :) явно незнаеш че ще ги намериш трудно такива че да ти харесат :) и че ако са друг цвят ще разглобяваш и корите на вратите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята беше да стана все едно са от така от завода, а относно търсенето вече намерих но след като трябват доста неща и няма инсталация няма смисъл ( целта не оправдава средствата ) а мислех да са само ел. седалки без памет. Благодаря да информацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали ти казах четири кабела и два бушона.

Това ти е инсталацията за предните седалки. Ако старите са ти без подгряване а новите със и искаш да ти работи е малко по-трудно.

Редактирано от baba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще слагаш ел седалки не ти трябват никакви модули и глупости. Щом сегашните ти седалки са с подгрев, значи климатика ти го поддържа. Тези с ел двигатели и за напред назад си стават без никакви модули и глупости. Модулите са нужни за памет, което води до много, много главоболия.

 

ОБАЧЕ!!!!!!! Ако решиш да ги сменяш, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО сменяш и токовия кабел с такъв за ел седалки. Намери си от морга, аз май също имам в инсталацията, но трябва да проверя. Тока за ел седалките е много по-голям и ако не смениш кабела прекрасно може и ще си запалиш колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига плаши човека :) кабели се пускат от таблата с бушините като се купуват два комплекта холдер и термо бушон. Нормалните бушони не стават!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясни станаха нещата благодаря на колегите. Сега остава да си взема седалките и да видим какво ще стане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдолу са 3 букси, всеки с 5-10 кабела + 3 моторчета.

Това е само едното, с което имах проблем преди време. Тогава гледах окабеляването и знам, че се сменя комп ако искаш да сложиш и памет. Сменя, а не слага нов. Сегашните имат комп, но без памет.

 

016634514-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясни станаха нещата благодаря на колегите. Сега остава да си взема седалките и да видим какво ще стане :)

 

Писах ти лично :) Лесна е операцията, само трябва да знаеш какво правиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих посъветвал колегата да обмисли присаждане на електрическото движение към сегашните му седалки или прехвърляне на сегашните, към основата на старите, все едно.

Мотивите и са, че 1) алкантарата е много по-приятна и комфортна през лятото, 2) не се пързаляш на нея както на кожата, и 3) съвсем не маловажно, S–line седалките са доста по-удобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Те сагашните са кожа и алкантара и тези който съм намерил са също кожа и алкантара разликата е че на тези който съм намерил има надпис S line, а мойто нямат надпис нищо

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друга разлика в седалките,освен надписа,няма да намериш. Ауди предлагат,освен така наречените "еС-лайн" пакети и по-обикновени "спортни"-без логото,ако мога така да се изразя. В седалките само то е разликата/а,има и спортни само от плат/,вече във воланите и топките на скоростните лостове е по-ясно изразено - трилъчовият волан и топката при "обикновения" спортен пакет не са с перфорирана кожа. Което пак е малко условно казано,специално при воланите съм виждал снимки на повечко комбинации кожа и лого.

 

П.С. Къде ги намирате толкова лесно тези салони?! Аз имам повече от година обява в мобилето,че търся еС-лайн с ръчен реглаж за Авант,и никой! Вярно е и това,че ме мързи да звъня по автоморгите,но все пак...

Редактирано от Emillion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 3 years later...

Момчета, имам A6 4f с ел. седалки, без памет и подгрев. Спря да ми работи повдигането на седалката! 

Дали проблема е в модул или моторчето е заминало? Как може да се разбере - сам мога ли или трябва майстор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...