Jump to content

Скорости, не иска да включи от 4та на 3та.


nikolaykrastev

Recommended Posts

Здравейте колеги,

срам не срам, ще питам. Та, колата е Б3, 91 година, двигател 1.8S бензин, PM e кода.

Проблемът е следния, 1ва, 2ра, 3та, 4та, 5та от ниска към висока включва и в обратния ред 3тата скорост не иска да включи, с повече газ пробвах с леко отпускане на съединителя... трябва да падне скоростта и тогава чак със зор става.

 

Развихме пробката за маслото, доляхме около 1/2 литра докато потече масло, като че се оправи малко но не изцяло, според Вас какво ще търся, синхронизатор за 3тата, съединител... да пробвам да долея още масло... по - сериозен проблем.

 

Втората част на питането не е от толкова голямо значение, но все пак ме яде от вътре. На прикачената снимка, някой има ли идея тази черната кутия какво трябва да прави... маркуча който влиза в нея идва откъм моноинжекцията?

post-70824-0-69898000-1398073447_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

:) тя ми е по-скоро от любопитство, скоростите са ми проблемни.

Иначе за скоростите има и друго предположение: ябълката на лоста?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше ябълката според мен нямаше да го прави само от ниска към висока. Като превключваш от висока към ниска с междинна газ влиза ли по лесно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то от ниски към високи няма проблем, само обратното. С междинна газ в движение успявам да я набутам... обаче днес на място, при изгасен двигател нито трета нито четвърта както и да ръчках.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малък ъпдейт на ситуацията: вече се включват ако заходя малко по встрани, т.е. леко захождам към 5тата и 3та си влиза, леко в дясно за задната и 4та и тя... имам чувството че 3та и 4та са се изместили леко в дясно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втори ъпдейт, разглобихме лоста на скоростите и ябълката изглежда по следния начин...

 

Въпросът е нормално ли е лоста (с ябълката) да се вади свободно от планката? 

 

post-70824-0-86892500-1398958199_thumb.j

post-70824-0-26757700-1398958213_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,според мен не е нормално.При мен се беше разкъсала гумата(това което е останало по ябълката-черното).Тя стои по планката и уплътнява ябълката.Аз се свързах с колегата dominator и си купих от него това цялото което си снимал и вече нямам ядове.Цената си е изгодна.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...