Jump to content

Съвети за обслужване на А6 2,5 ТДИ АКЕ


Omega_a

Recommended Posts

Всъщност ти споменавам на практика в автомобилната индустрия как и кога се извършва контролът по качество. Само ти го споменавам, разбира се, ако държиш да се ограмотиш - отворен съм да бъда полезен с каквото мога. Просто молбата ми е да не подвеждаш съфорумците, независимо от целите.  :zustimm:

Ти се имаш за особено грамотен явно. Аз никого не подвеждам за нищо. Споделям опит. Ако вие имате пари да трошите за едната емблема - то си е ваша работа. Между другото списъкът с коли, които са редовни клиенти на сервиза е доста сериозен и имам пълна сервизна история за всяка от тях за последните 3 години. Ама явно темата е да се изкарам аз незнаещ, а не дали си струват оригиналните части:)

Опитът показва - с тези афтърмаркет части , нищо не изкара повече от 40 000км. Т.е. едни пари на вятъра заедно със съпътстващите ремонти. Нервите не ги броим.  :steinigung: 

Да, ако пазаруваш евтини боклуци, може и да не изкарат, аз ангренаж да не изкара под 60-70 000 км с читави части не знам да има.

Редактирано от gsb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Aз не се имам за много грамотен, а за достатъчно грамотен, за да се изкажа по темата. Ако следеше отговорите щеше да си наясно, че всички ние, писали по-горе, сме купували, а някои от нас продължават да купуват афтърмаркет части, но причината не е, че са по-добри от оригиналните, а единствено - по-евтини. 

Отностно темата - в заглавието пише каква е, намесих се защото ти изказа невярно твърдение. И никой не пише с цел да те изкара теб незнаещ, ти достатъчно добре с справяш с това и сам. :)

Редактирано от Zaharieff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е от теб е купуван.

Е аз защо не знам нищо по въпроса :) Даже не се сещам да съм имал контакти с теб.

Aз не се имам за много грамотен, а за достатъчно грамотен, за да се изкажа по темата. Ако следеше отговорите щеше да си наясно, че всички ние, писали по-горе, сме купували, а някои от нас продължават да купуват афтърмаркет части, но причината не е, че са по-добри от оригиналните, а единствено - по-евтини. 

Отностно темата - в заглавието пише каква е, намесих се защото ти изказа невярно твърдение. И никой не пише с цел да те изкара теб незнаещ, ти достатъчно добре с справяш с това и сам. :)

Моите твърдения са си съвсем вярни и на място, а това че на теб не ти харесват - не е мой проблем :) Между другото аз не казвам, че афтърмаркета е по-добър от оригинала, а че като съотношение цена качество е много по-смислен. Аз за качеството на оригиналните части си писах мнението по-горе. И ако имаше поне малко досег с такива части, колкото аз имам, щеше да се учудиш какви боклуци се продават от Ауди като оригинални части. Но ако идеш в Порше БГ да ти обслужат колата няма да видиш изобщо какво слагат, само фактура ще ти дадат.

Редактирано от gsb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте сега, това което мога да кажа аз като човек, занимаващ се от 9 години с ВНОС( наблягам на тази думичка защото е много важна) на оригинални и афтермаркет части, мога да кажа следното:

 

1-во не може да се слагат под общ знаменател всички оригинални части и всички афтермаркет!Разликата е от земята до небето.Виж ако се гледат премиум марките( в случая понеже за ангренаж се заядохте) определено смея да твърдя и подкрепям Жоро,че това което получаваш купувайки си ролка INA,Litens или NTN е на 100% същото качество което е в кутийка Audi! Не така да речем е при ремъците, при тях определено видимо има разлика ако сложа един до друг ремък Dayco афтермаркет и същия ремък Dayco но в кутия на Audi.Но пък за всичките ми 9 години продажба на части имам точно 0 (нула) проблеми с ангренажи

 

2-ро има много видове резервни части, които определено си заслужават да се ползват оригинални.Такива са датчици, дебитомери, термостати... просто там понякога и на премиум марките качеството е много зле.За жалост тенденция.... винаги съветвам клиентите ми да ползват оригинални такива

 

3-то За жалост живеем на географски ширини, където има ментета практически на всичко.За това в началото наблегнах на думата ВНОС. Когато се пазарува от сигурни големи фирми и си купуваш части от Премиум марки, всеки може да бъде относително спокоен за това което получава.Разбира се не на 100%.Няма нищо 100% сугурно в този живот, пък какво остава за някакви си части, правени на поточни линии от китайци, тайванци, индонезийци и какви ли не.... При маслата е още по-фрапантно положението.Лично сме взимали проби от масла продавани от колеги на скандално ниски цени( няма да споменавам марки) и се е оказвало откровенно менте и съответно си бяха заведени съответните претенции към тях! Така,че пак казвам, позлвайте сигурни и проверени канали, а не този който е извадил 2лв по-ниска цена за нещо си

 

4-то Понеже стана въпрос за гаранция- много лесно е да се раздава на хартия някакви гаранции от по 2-3 години, но повярвайте ми, опре ли се до търсенето на таква в повечето случаи е все едно се сблъскваш със стена.Имал съм случай с мои клиенти при които дори ми е било неудобно на мен самия,че се е случило нещо и съм я покривал за моя сметка с ясното съзнание,че на мен никой няма да ми я уважи.И сега ако някой ми каже "да де ама така е само в България" ще дав веднага пример с Mercedes например

Поръчвам бензинова помпа за една AMG оригинална- идва помпата, монтира се и се оказва,че прави по-малко налягане от старата.Пращах в Автсрия документ за монтаж в сервиз, пробег, модел на колата, рама каквот оми поискаха.Отговора беше - гаранцията важи само ако частта е монтирана в представителен сервиз на Mercedes в Австрия!... оставам без коментар ситуацията

 

Така,че не се джавкайте на тема има ли смисъл или не от ОЕ части, защото отговорът не е само един!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз защо не знам нищо по въпроса :) Даже не се сещам да съм контакти с теб.

 

Действието се развива преди 4-5 години. Квото било било, аз не държа да бия тъпана, направил съм си изводите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Твоите твърдения няма значение дали ми харесват или не, опитвам се да предпазя форума от некоретно поднесена информация с цел лична облага.

Аз досег с търговията на такива части нямам, за твое успокоение няма и да имам - пазарувам от твои колеги и сервизи. Имам досег с производството на такива части, информация от където най-добронамерено ти споделям. Тъй като очевидно е безполезно да се правят опити за градивна дискусия с теб, съветът ми е да престанеш да плюеш по Порше БГ, защото не е коректно най-малкото, а и не виждам какво сравнение правиш въобще с тях. 

...Пределно ясно е на всички, че не е оправдано винаги да пазаруваме оригинални авточасти, особено за по-старите ни каляски, затова и аз по-рядко го правя, но нека не се заблуждаваме, че получаваме едно и също, на коренно различна цена. 

Да - има вероятност да е така, но рискът да не е, е в пъти по-голям.

Ето тук съм написал по-накратко мнението ми, прочети го пак. :)

Редактирано от Zaharieff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Така,че не се джавкайте на тема има ли смисъл или не от ОЕ части, защото отговорът не е само един!

Ти усети ли се какво направи? Изплува като спасителна шамандура за удавниците. :hilezh:

Имам да не кажа утвърдена траектория за покупката на части, но поне обичай може да се каже. До сега, да чукна на дърво, не съм имал пробив. Избирам от кого да си ги купя, монтирам си ги сам. Ако осера нещо, ще знам кой е виновен.

 

Ангренажен ремък, да искара 40 000 км е .... как да кажа, ако е истина е позорно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който е тръгнал да се дава, ще се дави защото не може да плува....

 

Иначе това което правиш ти те предпазва в интерес на истината, защото аз ако тръгна да казвам какви случаи съм имал..... давам едни неща на човек, те му ги монтирали или неправилно или пък изобщо НЕ монтирали или пък монтирали някакви други марки....абе мани БГ действителност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Действието се развива преди 4-5 години. Квото било било, аз не държа да бия тъпана, направил съм си изводите.

Подсказаха ми какво и кога си купувал - аз само съм придвижил нещата, затова и не знам нищо, да не говорим, че тогава нито имах фирма, нито продавах части.

 

Според мен се объркаха доста нещата - не виждам толкова ли не сте наясно че от оригинални части печалбата за търговеца, вкл и за мен е 3 пъти по-висока отколкото от афтърмаркета. Честно казано би трябвало да ви говоря точно обратното на това, което изписах. Обаче аз нямам никакво съмнение за нещата които твърдя, въпреки че би ми било много по полезно да възхвалявам оригинала и да печеля много повече.

 

В тоя форум съм от 10 г. Идеята е да си помагаме с опит и знания или поне така беше в началото. Сега всеки плюе останалите и няма смислена дискусия.

 

Ако не мен, поне Димо можете да послушате. Има много части, които се пазаруват само и единствено оригинал! И много, които е безмислено да се вземат оригинал, като огледалата, които VBI  си купи на 3 пъти по-ниска цена от оригиналните и едва ли са с нещо кой знае какво по-лоши.

 

Но консумативите - за мен не е разумно, а обещанията и офертите на оторизираните дилъри са много реклама и малко истина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, пуснах темата с надеждата хората който имат такива автомобили да споделят с какви марки части / масла карат колите си. Да дадете някои съвети ( тънкости) при обслужването, а то какво стана...

Ще помоля да пишете по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят опит с този мотор:

Масло задължително на 10хил 5w40, сипваме Castrol EdgeTD

Всички филтри с маслото

Ф-р за картерните газове е много важно да се смени, защото не се знае дали преди това са ти го сменяли

Останалото вече си е според зависи нуждите и възможностите

 

П.С.

Съжалявам,че разводнихме темата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

Аз сложих на двигателя Castrol  5w30  това ми препоръчаха.На кутията ако намеря къде съм сложил останалия 1л ще напиша марката :zustimm:

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Всичките стават. Вземи си възможно най-евтиния, който намериш в продавалник! Аз така направих (20лв.) и работи без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги да използвам темата,нали съм с АКЕ.   :hilezh:

Това нещо ще свърши ли работа?  http://olx.bg/ad/sprey-za-pochistvane-na-debitomeri-crc-air-sensor-cleaner-200ml-ID5FjK6.html#a90db0ee10

Имам чуството че съм дръпнал ръчната и така карам.Като закача на VAG,няма грешки :nixweiss: 

Мисля да пробвам с този спрей и да видим кво ще стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.03.2016 г. at 18:59, k0k0123 написа:

Колеги да използвам темата,нали съм с АКЕ.   :hilezh:

Това нещо ще свърши ли работа?  http://olx.bg/ad/sprey-za-pochistvane-na-debitomeri-crc-air-sensor-cleaner-200ml-ID5FjK6.html#a90db0ee10

Имам чуството че съм дръпнал ръчната и така карам.Като закача на VAG,няма грешки :nixweiss: 

Мисля да пробвам с този спрей и да видим кво ще стане

 

С грешки нищо няма да видиш. Направи си лог, за да видиш как е дебитомера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

А как се прави този лог?Ако обясниш ще съм много благодарен :zustimm:

За спрейчето,взех си на LIQUI MOLY има малка разлика,усеща се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...