Jump to content

По шумно работещ двигател след като загрее.. защо ?


spookss

Recommended Posts

Здравейте ,

 

Двигателя на колата е 2.5 ТДИ 150к.с . Когато двигателя е студен работи много тихо и приятно. 

След като загрее обаче двигателя става осезаемо по шумен.

 

Някой дали има предположение защо се получава това ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перката за охлаждане на двигателя се включва и колкото по-високи обороти даваш, толкова по-бързо се върти.

От там и шумът се увеличава доста. 

Ако шумът е като от перка е напълно нормално. Ако има тракащ/тропащ шум пусни едно клипче :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Това ми мина през ума.

В момента съм му налял ТЕКСАКО 5/30 го пипа. Преди 2 години карах това масло и бях много доволен. След това карах с кастрол но пак се върнах на варианта с ТЕКСАКО , защото кастрола го пипаше и не работеше добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Понеже не разбрах как да кача директно клип го направих и качих в youtube. Това е шумната работа на мотора . Ще направя клип когато колата е студена. Мотора работи доста по равномерно от това. Ето линк към клипа.

 

 

Редактирано от spookss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега. Аз имам същия проблем и когато карам колата с малко двутактово масло шумът намалява. При мен се изразява в ниски обороти и при натоварване на висока предавка с ниска скорост до като мине около 1800 об/мин. Някой казват ГНП, други казват че може да е от вакуумпомпата. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото двутактовото масло е супер идея и върши добра работа. Напълни си резервоара догоре и сипи 0,5л масло и ще усетиш разлика :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Да Миро при мен е по същия начин. Точно в ниските работи така. След 1800 оборота работи нормално. Двутактово масло в резервоара ? Тва сигурно ли е , че няма да повреди нещо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно сигурно и проверено многократно :) Дори можеш да погледнеш с ваг-кома отклоненията на различните цилиндри при мг/оборот и след няколко изразходвани резервоара с добавено масло да провериш пак и да сравниш :) някъде 4-5мл масло на 1л нафта се слага. И да уточня- тук става дума за всички дизели ДО комън-рейл-а (т.е. всички дизели с ГНП). Определено маслото помага на двигателя и на помпата най-вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес заредих до горе резервоара тоест близо 70 литра и сипах 500 мл масло на приста 2т и да видим кога евентуално ще усетя разлика... дано да е към по добро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно за твоя шум, който те притеснява, не мога да кажа дали маслото ще свърши работа :) но по принцип като цяло е много полезна "добавка" към нафтата и със сигурност ще е по-добре за мотора и помпата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случвало ми се е да карам с добавка и масло и разликата в работата на мотора и разхода на гориво е значителна. Маслото което сипвам е полусинтетично на Stihl.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и при мен е така .Мотора е скоро ревизиран с турбината и помпата просто имам чувството ,че тия мотори така си работят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пореден път се обеждавам ,че тия коли са си шумни просто и си тракат.В моя клип колата е студена сниман е веднага след завъртане на ключа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес заредих до горе резервоара тоест близо 70 литра и сипах 500 мл масло на приста 2т и да видим кога евентуално ще усетя разлика... дано да е към по добро

 Забравих да спомена че е задължителна смяната на горивния филтър след 2-3 месеца каране с 2Т масло. Маслото има свойството да почиства мръсотията по цялата система и боклуците от резервоара и горивопровода отиват във филтъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За шумни- шумни са :) Но моята не е критерий де, както чувате има едно металическо чукане откъм дясната глава (не винаги го има  :huh: ), но като цяло 2.5 тди не е от тихите мотори (макар че лично на мен звука ми допада). В клипа колата е загряла, ако има значение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега coresnet , от какво според теб се чува това металическо чукане откъм дясната глава? Аз го имам в по тих ватиант. Започвам да се съмнявам в някой кубилица на тази глава, защото на другатаа съм ги подменил с нови изцяло. Нямам идея но като чувам работата на вашите мотори малко се успокоявам :)). Нека и други колега да пуснат клип на работата на двигателите си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа честно казано, и аз това се чудя. Интересното е, че не винаги се чува така, някой път е по-тих звука. И аз имах съмнения в кобилиците, но миналата седмица махнах капака на главата и всичко си е ОК. Всички кобилици са си на място, стегнати са, не мърдат. Ще направя пак клипче тия дни и ще го постна тук. Иначе ти не беше ли сложил BDG? Твоите глави трябва да са с кухите валове и ролкови кобилици

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз или съм глух или и моята и вашите си бръмчат по един и същи начин, не откривам никаква разлика от всичките клипчета тук и мисля че е много субективно през Интернет да се чуе каквото и да било.. Между другото звука ми харесва на 2.5 TDI - то... :) А и то два еднакви мотора няма... така че да видим на кой му е най-готин звука.. :)

Редактирано от Георги Киров
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес заредих до горе резервоара тоест близо 70 литра и сипах 500 мл масло на приста 2т и да видим кога евентуално ще усетя разлика... дано да е към по добро

 

Колега извинявам се че ти ползвам темата и че те занимавам, но колко струва това 2Т масло на Приста? Колко е голяма разфасовката и откъде го купи? Благодаря предварително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз или съм глух или и моята и вашите си бръмчат по един и същи начин, не откривам никаква разлика от всичките клипчета тук и мисля че е много субективно през Интернет да се чуе каквото и да било.. Между другото звука ми харесва на 2.5 TDI - то... :) А и то два еднакви мотора няма... така че да видим на кой му е най-готин звука.. :)

 Колега и аз така мисля !! Този двигател просто така си работи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аа няма глухи тука :D Съществена разлика няма де :) Така си работи мотора, но по принцип и аз харесвам звука на 2.5. А за двутактовото масло - има го навсякъде (бензиностанции, магазини за части, магазини за авто-джунджурийки...). Разфасовката обикновено е 1Л. Вчера си купих за 8лв едно на INSA.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...