Jump to content

Въпрос обороти на Ауди А3 8P


Chochook

Recommended Posts

Здравейте прители аз съм нов във форума.Въпроса ми е, след натискане на ЕCON бутона колата изключва климатика и оборотите ми заспиват на 500 нормално ли е и ако не е как е нормалното за модела и бихте ли ме посъветвали къде да търся проблема ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ли смяташ, че 15-те различни двигателя на модела през 10-те години производство имат еднакви обороти в покой?

С това искам да кажа, че е силно препоръчително да посочиш с кой двигател си (заедно с кода) ако искаш да получиш отговор... ;)



Иначе - добре дошъл в клуба! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

Не смятам, просто съм пропуснал тази подробност изглежда ключова.. благодаря. Става дума за Aуди А3 (8P) -1.6i (102 Hp) година на производрство 2004

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не карам този двигател, но съм карал сходен на друга VAG платформа и там оборотите бяха 780 (без клима). 500 ми се виждат определено твърде малко. Тук има хора с този двигател и предполагам, че ще дадат информация от 1-ва ръка.

Равномерно ли работи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

Да ти кажа от време на време си играят но не винаги..дроселовата клапа е чиста свещите са сменени ланда сондата мисля, че е добре харчи нормално ,филтри остава да я вържа на ваг ком да видя дали ще каже нещо

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така. Около 600 държи след като загрее. До като е студена са към 800. С пуснат компресор отиват на 800 и малко 900. Първоначално и на мен ми се струваха ниски, но явно е така при този двигател тъй като колата работи равномерно и няма никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

Значи работят сходно и при включен и изключен компресор.. Да малко над 500 оборота е демек към 600 като загрее и ако не е студено навън понякога се чудя дали работи :D..Значи остава да отстраня лекото подскачане на оборотите което не винаги го прави и е много странно

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.6 e известен с лекото подскачане в покой - не можеш да направиш нищо по въпроса, това е именно заради ниските обороти, които поддържа за да задоволи Еко нормите. Има коментирано по въпроса в чуждите форуми. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Хора....добре,че го има този форум...Понеже си купих колата скоро а именно 1.6I BGU двигател и аз взех да се притеснявам защото и при мене си държи 650 оборота в покой при загрял двигател и 950 при пуснат климатроник на ауто режим.....та даже се обадих на един приятел монтьор да му я водя да я гледа...че по телефона като му разказах за какво иде реч и той като ме наплаши - не било редно,много малко е това...майко викам си отиде...Но сега като се порових и изкочи тази тема вече съм спокоен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, може ли да питам един не обичаен въпрос....Моята също е 1.6 (102) БСЕ двигател....Но с разликата ,че мени яко обороти (както знаете от предишна тема)... Понеже не ми се дават , а и нямам много излишни пари си я карам така....Може ли някой , с този двигател да дойде с мен при някой майстор да сложим неговия дросел в моята , за да видим дали пак ще тресе.....? Знам ,че малко колеги , а може би никой няма да се съгласи на тази процедура, но все пак да попитам...Няма да Ви крада дросела , само ще го разменя за малко да видим как ще се държат оборотите....Всичко поемам аз , а даже и съм склонен да дам някой лев на колегата....

*Идеята ми е да не сменя нов дросел и да се окаже ,че не е от него....Макар ,че всички ми казват ,че е от него точно...Но има и други фактори според мен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

1.6I BGU мотора в покой при загрял двигател държи 620 обората ако не бъркам по дефаулт....при включен компресор оборотите се вдигат ....Май-лесно е да се включи към вагкома и да се видят стойностите дали са в норма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 years later...

venomcorp аз съм със същия двигател като твоя но имам едно мното неприятно претрисане от време на време когато съм на място и при ускорение много леко играят оборотите. Изчел съм всичко по форумите на добър майстор така и не попаднах. Имаш ли някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...