Jump to content

Преминаване от двумасов маховик към едномасов маховик


Recommended Posts

  • Отговори 127
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Моя го пращах в авторемонтни заводи Първомай.

Изпратено от моят мобифон с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маховика е изпратен на NS custom parts в софия 170лв за разпробоване пристъргване и балансиране.Хубавото е че слагали и фиксиращите чопове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Освен от ACE става ли от други мотори на Audi 100 ? Примерно 6А или нещо друго.

Отделно имам трудност с намирането на Sachs феродовия за 2.2 турбо. Има на ЛУК, но дали няма да е по зле от Закс-а ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маховика става от ABK, ABT, 1Z, 6A, ACE... от каквото намериш.

Феродов от 2.5TDI или S2 coupe до 92-ра

Изпратено от моят мобифон с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

29 minutes ago, Krisko_A6 said:

 

Маховика става от ABK, ABT, 1Z, 6A, ACE... от каквото намериш.

 

Феродов от 2.5TDI или S2 coupe до 92-ра

 

Изпратено от моят мобифон с помощта на Tapatalk

Това вече е по разширено търсене.А феродовия същия ли е от 2.5тди ? 2.5тди всички мотори ли или и те до 92-ра ?  Защото тая процедура мисля да я права на 1.8T quattro и се надявам да държи на 350кс.

 

Всичко ли което е на Sachs и е с тези спецификации е еднакво и ще държи :

  • диаметър [mm]: 240
  • профил на главината: 21,8x24,2-23N

 

Естествено гледам и диска да е демферен.

 

On 2/26/2019 at 2:18 PM, vladi said:

На мен ми излезе 80 същата процедура :)

 

Колега писал съм ти лично, ако може да кажеш къде да занеса моя като го взема.

Редактирано от Marto7777
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марто, виж нагоре в темата съм дал номера и снимки, на правилните дискове. Има два варианта притискател за 2.2T - трябва ти този, който не е за демпферен маховик.

Изпратено от моят мобифон с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

57 minutes ago, Krisko_A6 said:

Марто, виж нагоре в темата съм дал номера и снимки, на правилните дискове. Има два варианта притискател за 2.2T - трябва ти този, който не е за демпферен маховик.

Изпратено от моят мобифон с помощта на Tapatalk

 

Видях номерата които си дал колега.Това са номера на Audi и ми излизат всички притискатели за 2,2Т мотора като търса по този номер.Аз търса по номерата в първия пост на снимката, защото са на Закс, а доколкото знам са най-качествени.Притискателя съм го намерил по номера от първия пост на Закс за 210 лева.Проблема е намирането на феродов диск, затова ме интересуваше, стават ли други освен от 2.2Т.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех маховик от АЦЕ и като ги сравних с предишния ми едномасов маховик разликата е голяма.Единственото което ме притеснява е дали няма да е твърде далече от скоростите новия притискател ? Стария лежеше на периферията на маховика която е около 1см по-висока отколкото мястото където ще лежи новия притискател.Някой друг с 01x кутия да сподели как се усеща педала след конверсията ?

54517064_436786863762135_4208285123570827264_n.jpg

55510819_585442928588096_3664161313182973952_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като вземеш притискателя за 2.2т, го сложи върху маховика, и ги сравни със старите ти. Няма да има разлика във общата височина. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Има си търговци с платени обяви във форума, там пробва ли? Пък и каквото го няма налично в магазините в Бургас, не вярвам да не може да се поръча :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 4/17/2019 at 4:58 PM, pleomaxx said:

Някаква идея от къде може да се вземе с2 притискател понеже в Бургас няма никъде ?

 

https://www.autodoc.bg/sachs/787181

 

Това е колега.В България го няма, аз го купувах преди около месец и съм обиколил на всякъде.Където и да ги кажат, че го имат, но е с поръчка ще го вземат от същото място, откъдето идва и от този сайт-Германия. Дебни го няколко дена да видиш кога ще е на най-добра цена.Сайта сменя промоциите всеки ден, и преди месец го виждах за 190 беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е събрано вече частите се намират лесно с изклочение на притискатела.

Маховик - 50лв

Престъргване и балансиране - 170лв

Феродов диск -  290

Притискател - 195

Лагер - 25 

Болтове за маховик и притискател 20лв 

Смяна на съединител - 140

Тотал 890лв

В сравнение със sachs performance цената е повече от добра :)

20190501_134652.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Казаха ми, че на 1.8ТQ със 6 скоростна кутия имало много проблеми и можело да счупи кутията и коляновия вал? Има ли нещо такова? Колата едва ли ще е повече от 300нм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става дума за напречен мотор, лично аз нямам такива наблюдения. От 2017 година карам без нищо демпферно (даже и на диска на керамиката няма пружини) и всичко си е все още там и цяло, а не е като да не се правят стартове от место... И това на 500+ коня и 550+ НМ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Имам излишни 3 маховика от ACE ако му трябва на някой 50лв./бр. Четвъртият ще го преправям на 240мм. за пасат 1,8Т. Ако пък има сериозни желаещи мога да пусна още някой на стругар и динамичен баланс, така и така ще обикалям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Възможно ли е поставянето на пълен комплект 240мм съединител с маховик от дизел (примерно 1.9 131) на б6 1.8т bfb при положение, че оригинално е с малкия съединител? Трябва ли нещо да се преправя или е bolt on.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да кажа със 100% сигурност, но от изчетеното по темата съдя, че на кола с 228mm. маховик в камбаната на ск. кутия не се събира 240мм. фабричен маховик и за това се разпробива 228 милиметров.

Редактирано от teodorpc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Феродов диск с ноемр 1862 564 001 (A6 C4) също трябва да е съвместим според думите на колега, който е слагал и двата феродови. Този е с 6 пружинки. 21,8x24,2-23N

 

https://www.avtochastionline24.bg/sachs/1216401 А6

https://www.avtochastionline24.bg/sachs/1216452 Ауди 100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...