Jump to content

висок разход А4 B6 131 PD


jonsana

Recommended Posts

Тези,с коментарите за разхода могат да запазят мненията за себе си,не за друго но мога да им покажа касова бележка за последното ми пътуване София-Кулата-Никити/Халкидики/-Кулата-София :пълен резервоар и в София пак пълен.По борд 5,2,по касова бележка 5,16.Б6 1,9 131кс без куатро./касовата бележка е 1 понеже не съм зареждал никъде по пътя,а мога да извадя и такива за последните 20 зареждания,понеже зареждам с кредитна карта и съобразно сумите заплатени могат да се сметнат и литрите и средния разход САМО по реално сипани литри./Колата беше с 4 сака в багажника и 2ма възрастни и едно дете.Бяхме 3 коли и карахме кротко,а в Гърция спазвахме ограниченията.Това,че автора на темата говори за такъв разход не виждам с какво ви учудва,че чак и не вярвате.Ако можете да му помогнете - дайте му съвет какво да направи,ако не по-добре не коментирайте цитираният от него разход.



ами то сигурно е хибрид

 

Ами ти най-вероятно си нямаш и идея за какво иде реч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

Колега  170 коня куатро с 18-ки за пробег от 900 км по борд 6.6 на магистрала с 4 ленти и не съм изключвал автопилота което ми се вижда най-икономичното  а не Кулата -София  а ти къде ги направи тези 5 ,.. Ама хайде не това е темата на разговор да не ставаме като тъпаците в Голф-форума които се надлъгват като за Вселенско а не Световно ! Пасат гори -4 Голф гори 3 а Лупото пълно и продава на предните !!!
Живи и здрави Но според този разход ако ти гори 5.2 извънграда и 8 в града не виждам смисъл в темата !!! 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

koлеги днеска я засякох колата и ми даде разход 6,5 при 100 120 км при 0,0 параметри но пак не е като преди 5 на 100 възможно ли е ако не са натегнали главата на точните килограми питах го онзи които я правил и ми каза 4е я натегнал на 18 килограма .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези,с коментарите за разхода могат да запазят мненията за себе си,не за друго но мога да им покажа касова бележка за последното ми пътуване София-Кулата-Никити/Халкидики/-Кулата-София :пълен резервоар и в София пак пълен.По борд 5,2,по касова бележка 5,16.Б6 1,9 131кс без куатро./касовата бележка е 1 понеже не съм зареждал никъде по пътя,а мога да извадя и такива за последните 20 зареждания,понеже зареждам с кредитна карта и съобразно сумите заплатени могат да се сметнат и литрите и средния разход САМО по реално сипани литри./Колата беше с 4 сака в багажника и 2ма възрастни и едно дете.Бяхме 3 коли и карахме кротко,а в Гърция спазвахме ограниченията.Това,че автора на темата говори за такъв разход не виждам с какво ви учудва,че чак и не вярвате.Ако можете да му помогнете - дайте му съвет какво да направи,ако не по-добре не коментирайте цитираният от него разход.

 

Ами ти най-вероятно си нямаш и идея за какво иде реч.

сладур....че ти що коментираш някакви измислици 5 на 100  може ама по изнанадолно    тон и половина кола е това  трябва хептен да я галиш!!! хайде лека и стига фантазира. само сас 80 км и тогава може 5 да гори :dance:   или ако те теглят  

Редактирано от tony7466
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво ви учудва толко и не вярвате, но моята с 40 литра мина 700 километра, като 2 пъти съм минавал прохода петрохан и 100км. минимум градско. Смятай около 5.7 разход, 1.9тди куатро. Да ви кажа много голямо значение има нафтата която сипвате!!Принципно ми гори около 6 извънградско.

 

Мишлето, тук говорим за 1.9, не за 2.0 170 коня с 18-ки. Не знам защо пишеш въобще. На мен по борд компютъра ми отчита по-висок разход с автопилота,по резервоар/километри обаче не знам..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишлето, тук говорим за 1.9, не за 2.0 170 коня с 18-ки. Не знам защо пишеш въобще. На мен по борд компютъра ми отчита по-висок разход с автопилота,по резервоар/километри обаче не знам..

Защото карах 5 години 1.9 116 коня  140к км и такъв разход няма !!!! моята беше с 5 скорости а сега 2.0 е с 6 ! На 6-та с 120 дава 6 разход ... колко много да има от значение при 120 насрещния вятър, прахта във въздуха и т.н.

иначе за нафтата аз съм на мнение само за 1 - ОМВ  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега знам колко ми гореше колата при карането от 100 120 км ми гореше то4но 5 аз нямам изгода да лъжа :) а аз не навъртам никак малко километри а аз на всеки 45 дена или 2 месеца сменям масло сам си напраши сметка колко карам и каква разлика ще ми даде в пари

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги   днеска  я  засякох   отново  на   - 1    към     Стара  Загора

   да  сега   ми  дойде   почти  разхода     но  колата  е  като  умрял  кол 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разходът около 5 на 100 за тези автомобили е напълно реален според шофирането.

Вече няколко пъти засичам разходът на Ауди 1.9 тди 130 к.с. AVF от София до Бургас и обратно.

Последният път: 

София - Бургас - 399 км. от врата до врата, средна скорост 112 км/ч, време 3 ч. и 35 м. разход 5.2

Бургас - София същото разстояние, средната скорост беше 110 км/ч разход 5.4

Среден разход 5.3 по борд компютър, по резервоар 5.4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има голямо значение, кои с какъв размер  джанти/гуми кара. При мен зимата с 15ки, Сф-Бургас и обратно със 140кмч на темпомат разхода е г/д 5.5. Сега със 17ките и климатик 6.7

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виждам  , че    твърденият   разход  от  мене    е  реален    последния  път  които     пътувах  беше       Разград  - София    и  съм  със  стандартния  размер   които  го  дават  205x55x16        с  - 1   ми  дойде  ми   почти  разхода     но  колата  е  като  умрял  кол    пак  не е  като  преди 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен спор се е заформил в тая тема :)

За хората които обичат да карат бързичко, особено в комплект с подходящо широки гуми е логично да звучи странен разход от 5 литра извънградско. Но момчето никъде не е споменало че непременно при висока скорост го постига, Е вярно със 120 и нагоре разхода не е 5:)

Аз карам извънградско в диапазона 90-100 км в час..... колата е със същия мотор, 1.9 AVF....с мултитроник съм и откакто имаме автомобила, никога не е изразходвал повече от 5 литра за 100 километра извънградско! Реално изхарчени литри, не по борд.   Вече градското е друга бира...... лятото в София спада и до 7.5.......   а зимата понякога надхвърля 9!  Но и карам на къси разстояния и почти перманентно е студена......

За колеги които са  твърде крайни и са готови да се закълнат че не е възможно колата да гори 5 литра винаги съм готов на следното приключение: Избираме дестинация , зареждаме резервоара догоре.......... връткаме се едни 300-400км из България, отново напълваме догоре....... смятаме разхода и ако е над 5:00 литра аз си плащам горивото, ако е до 5:00 литра, колегата черпи ;)

Ще остане разходката :)

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Zagi_bg - а с колко да кара? Разрешената скорост извън града ( не по магистрала) е точно 90 км в час. Какво значение има каква кола караш? Или според логиката ти - караш ли старо соц возило  - трябва да спазваш правилата , караш ли обаче 10 годишно западно возило това автоматично ти дава право да караш със 200 :steinigung: ? Аз също в повечето случаи спазвам ограниченията, като смятам, че това е и правилния начин.

Редактирано от digunan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сугласен съм че трябва да се спазват ограниченията,но тази кола предразполага каране с по високи скорости.А и не вярвам някой като тръгне на по дълъг път да кара като пенсионер. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста се измести темата. Към проблема на колегата го съветвам да иде при майстора, който му е правил ремонта. 

 

Относно вечната тема разход...искам да ви питам с колко карате бе колеги по нашите "равни и прави" първокласни пътища. 

 

80% от тях с дупки и неравности през 500м и непрестанни завой сякаш бай Тошо е искал пътя да мине през всяка къща. Искате да кажете, че карате нон-стоп с 150кмч и виж ли как колата не може да харчи 5/100. 

 

Лично аз си спазвам правилника. Поддържам си 100кмч и дори при тази скорост задминавам огромна част от колите. Дори на Тракия с 140кмч ми се случва да задмина мнг по-нови и мощни автомобили...просто мнг хора гледат как да спестят някой др литър гориво въпреки, че карат лимузина с 350кс под капака..

 

И да има чат-пат някой да се изстреля с 130-140кмч покрай мен и като видя как колата се клати от неравностите на пътя им се чудя на такива. После бие спирачки заради някоя дупка...после пак се изтрелва и тн....е да с тоя начин на шофиране ...сиг не харчи 5/100, за опасноста за себе си и околните е пак др тема.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам извънградско в диапазона 90-100 км в час..... колата е със същия мотор, 1.9 AVF....с мултитроник съм и откакто имаме автомобила, никога не е изразходвал повече от 5 литра за 100 километра извънградско! Реално изхарчени литри, не по борд. 

Колега, ти с тази скорост в аварийната лента ли караш, например по автомагистрала Тракия? :stupid: Искам да уточня, че не се заяждам, но просто някак си ми е много странно как с тази кола се кара с 100 км/ч и то извънградско. Аз също не съм любител на високите скорости, аудито ми е със същия мотор 1.9 AVF, 6 скорости ръчка и по магистрала със скорост 130-140 км/ч разхода ми по борд е 6,2-6,4 а над тази скорост отивам на над 7. Всичко това по показания на борд компютъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...