Jump to content

Нафта от Еко Елда


Recommended Posts

Май само цената там е с 1-2 стотинки отгоре в сравнение с другите на ЕКО,не знам що но е факт.
Това е така за всички вериги бензиностанции в София. Според мен критерият е колко състоятелни са жителите на съответния квартал. :bia:B)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първа засечка на моята печка в града 100 км - 6.5 л

Втора засечка: градско 30км + 170 км. Пловдив-Хасково-Пловдив при скорост от 120 до 160 км.ч разход- 5.1 л.

Гориво: Shell Diesel + добавка Castrol за TDI = доволен :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавка: направих пак една засечка и отново разхода е към 7/100.

Извод: Елда става предпочитания ми избор :-)

ПС. Абе нещо... сякаш малко по слабо набира колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От повече от месец съм с нафта на Еко Елда и подтвърждавам мнението на Климент (Saq), че е добра. Сутрин паля отлично, разходът е по-нисък и мотора работи по-меко. Не става въпрос за голяма икономия, а за по-добра работа. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, всичко е до стил на каране... ако стила ти е газ-спирачка....:D или пък подаваш рязко газ...

Моята гълта 8-8.5, а то си е нормално, автоматика яде повече...

p.s. карам в момента с нафта от ЕКО, мощността е ок, разхода е ок, пали на минус 4 градуса.... става :D

иначе до нас в момента строят ОМВ, смятам само там да сипвам...:bia:

Редактирано от galaboff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В паленето и работата не усещам разлика, единствено усещам че ми дърпа по слабо като я натисна сериозно. Дано не се е прецакало турбото нещо -- но за него си мисля че или работи или не работи, няма средно положение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...турбото ... или работи или не работи, няма средно положение?

Има :D Блокирала променлива геометрия. Като се задръсти застава в едно положение и работи добре само на определени обороти. Ей ТУК има разглобено турбо и как му се шматкат лопатките...

Дано проблема да е нещо по-малко (по-евтино)...

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покрай добрия разход с нафтата от ЕКО,реших пак да сложа на ЛукОйл.Мисля че колата ми повече харесва Лукойлската нафта,подобре си върви някак си,незнам,или поне така ми се струва.

Май ще карам определен период с нея и ще пиша за впечатленята!

А V-Power-a е ужас,наложи ми се да сложа че ми светна разервата,сипах за 20лв.хем няма раликата във вървежа хем с 14-15стотинки поскъпа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като сипах пак на ОМВ и колата не дава да я натисна :hilezh: . Май дотук с Елда-та, бях аз поне.

За обикновен или специалния дизел става въпрос. :hilezh:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тази нафта започнах да се чувствам като при циганите на гарата: тука има, тука нема.Таааман някой рече, че някъде е супер , и то излезе кьорфишек. И айде пак ослушване за нещо по-читаво. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно фулирах от ТОПЛИВО 52 л. Минал съм 400 км. Набира малко по мудно. Разхода след още 500 км ще го засеча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За обикновен или специалния дизел става въпрос. :huh:

За Спринт дизел става въпрос - но все пак разликата бе драстична :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък днес налях на Литекс, открили са един такъв обект на Подуяне. Нафтата не знам каква точно е, откъде я карат, какво я правят, но колата е значително и осезаемо по-пъргава, като я натисна върви та се къса :huh: Не знам какъв ще е разхода, поради това, че налях половин резервоар, но след 2 седмици ще знам :huh:))

Освен това в момента нафтата там е на 1.62, а не на 1.65, както на повечето бензинджийници

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сипвам втори резервоар в еко елда и засега съм доволен, върви нормално колата ( и по-пропушва нормално при кикдаун :huh: ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес заредих от Лукоил до ЦСКА и колата върви осезаемо по-добре.

Днес и утре карам баничарката, като си взема моята от бокса със сигурност ще си мисля че върви по-добре от всякога, това ренде с 1.5 дизел се набира като балканче :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези 2-3 дни направих околу 400км. с нафтата от ЛукОйл,спрямо мен е много подобра от всички останали който съм пробвал.Карах с ЕКО доста време и вярно падна ми разхода,обаче падна и вървежа,V-power-a е жива набутвация,не съм сигурен за ОМВ,иначе тврдо оставам да си зареждам на ЛукОйл без значение на всичко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...