Jump to content

въпрос за борд компютър


Recommended Posts

Означава, че някой е въвел предупреждение за скорост.

 

По принцип има два типа. Единия е временен и е с малка цифричка 1 в горния край. Той се задава когато в движение с желаната скорост натиснеш "CHECK". Всеки път, когато превишиш тази скорост ще пищи, освен ако не я превишиш с поне 40км/ч и то бързо. Този тип се изключва сам когато изгасиш колата, или когато задържиш "ЧЕК"-а.

 

Втория тип се наглася на загасен автомобил и се маха пак тогава, но не помня как беше точно - не съм го ползвал. В ръководството го пише как става, а то се намира в най-горните теми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, знам че има доста теми за тази история, но да отправя един въпрос в тая по-актуална тема. Значи искам да сменя лостчето за чистачки заради борд компютъра - купил съм го, мисля да си го сменя сам. От прочетеното до тук разбрах, че ще трябва:

1. Да откача акумулатора да не се натрупат разни грешки.

2. Да се отиде на VAG-COM да се активира.

3. Да се промени езика евентуално - сега езика е на английски, незнам след смяната на лоста  какво ще стане?

Моите въпроси са:

1. Дали след смяната поне чистачките ще си работят, докато ида на VAG-COM?

2. Дали ще се появят разни грешки, ако сменя само лостчето и базарам бутоните му?

3. Каква по-точно е разликата в прекодирането в тоя блок 17 (от инструкцията на колегата @Mu) - кои са препоръчителните настройки?

 

(От колегата @Mu)

 

т.7. Следващите стъпки са много отговорни и трябва много да се внимава !!!!!
Пускаме VAG и влизаме в компютъра на колата избираме [select control module] после блок 16
[steeringWheel] избираме [codind] и прекодираме XXX?X (при мене беше 00001 и го направих 00011)
Интересува ни четвъртата цифра 
0 = BoardComputer& CruiseControl not installed
1 = BoardComputer installed :-))))))))))))) 
2 = CruiseControl installed
4 = BoardComputer& CruiseControl installed

Излизаме от тук и отиваме в блок 17 [instrument] след това [Adaptation-10] [chanel Number] и с 
бутон [up] избираме 19 канал и прекодираме X??XX
X?XXX : Board computer
0 = Only level 2 (long time memory)
1 = level 1 and 2 
XX?XX : Driver information system (DIS)
0 = DIS 1
1 = Highline without DIS
2 = DIS 2
(11010 го направих аз) запаметяваме излизаме от VAG и ИМАМЕ РАБОТЕЩ БОРД КОМПЮТЪР 

 

Ако администаторите преценят мнението ми да бъде към някоя друга тема моля да го прехвърлят, няма проблем  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако само смениш лостчето - бутоните за борд-а няма да са активни, всичко по чистачките ще работи.

Блок 17 е километража.

 

Цифрите от 0 до 4 зависят от това кое от следните имаш - ако нямаш нито темпомат, нито борд.комп., цифрата е "0". Ако имаш вече темпомат, но нямаш борд, цифрата е 2. Ако имаш само борд, но нямаш темпомат, цифрата трябва да е 1. Ако имаш и двете - трябва да е 4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих го борд компютъра да работи. Като смених лостчето  работиха само чистачките, после един познат ми прекодира компютъра както е обяснено от колегата @Mu даже в блок 17 го направих кода както той го е направил (11010), беше 10100 незнам какво е означавало, но така тръгна. Светна и за течността за чистачки - пуснах си един кабел на маса от 1-во краче на синята букса и индикацията изчезна :zustimm:. Единственото притеснително е че като смемям борд комп 1 към комп 2 с RESET бутона ще кажеш, че има и трета страница на която няма нищо, но иначе другото работи. Не съм много радостен от това което виждам като разход градско, но това е друга тема - карам 2.5TDI 155hp и много му се кефя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

третата опция нищо не ти показва(поне при проба на 3 такива автомобила) просто маха всички индикации от екрана...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Третия екран" така да се каже, е изключено известяване. Понякога примерно като пътувам нощем на дълъг път пускам него да не ми дразни погледа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр.колеги искам фа попитам каде и колко ще струва услугата със смяната на лостчето на чистачките

Редактирано от VBI
латиница
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако кажеш от къде си все някой от форума ще се намери да ти помогне или да те насочи към човек, който разбира...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, аз също имам проблем като колегата. Търся си читав майстор на ауди и такъв, който да разбира на VAG COM и да работи адекватно с нея :schreiben: . Аз също искам да направлява процедурата с лостчето и борд компютъра. От Варна съм и ще съм благодарен ако някой сподели впечатления и даде някакво предложение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Здравейте и от мен! Тъй като и аз имам обикновен лост за чистачките, а искам да сложа борд компютър имам няколко въпроса:

1. Ако искам да го купя от ebay какво трябва да търся, защото там има за най-различни модели, но не мога да разбера моят къкъв е? Примерно какво означава 8Е5, 8Е2 и други такива.

2. Как да разбера моята кола каква модификация е от по-горе цитираните? Има нещо подобно в номера на рамата, но е 8Е1.

3. Лесно ли се заменя и мога ли да го сменя сам? Технически грамотен съм, но никога не съм правил точно тази процедура.

4. Мога ли да намеря и темпомат(автопилот) за моята кола?

Предварително благодаря на всички отзовали се! Благодаря предварително и на критиците! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1- 8Е2 е седан, 8Е5 е комбито.

2- виж горното

3- за мен е лесно, правил съм го десетки пъти, но по принцип си е играчка, иска си и специални инатрументи, особено ако винтовете на кората за волана не са за + отвертка.

4- можеш, но трябва да се види какъв е модула на кормилния прът. Ако е с букви F или S - ще ти трябва и модул за волана, освен ръчката и кората. Само модули с букви F и S НЕ поддържат темпомат. Всички останали го могат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi A4/B6/:

-8E2-седан-от 11.2000г. до 12.2004г.-в производство

-8E5-комби/авант/-от 04.2001г. до 12.2004г.-в производство

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря! А ти напълно сигурен ли си, че моята, щом е комби и е В6 е версия 8Е5? Извинявай, ама да питам...

По-сигурен от мене няма да намериш! 8Е2 е седан В6, 8Е5 е комби В6, 8ЕН. 8ЕС е седан В7, 8ЕD е комби В7

Редактирано от Pav3l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ръчката е различна като функции - при седана няма задна чистачка, съответно лостчето не се движи в тази позиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а при мен има и трето меню на борда - смяна на езика , смяна на единиците - км/ч или мили/час и още си нещо .... мога да го снимам и да го покажа ако има интерес

Редактирано от mishleto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте колеги, знае ли някой колега точния човек от Хасковска област да прави тази интервенция и да е в час с Vag Com , че искам и аз да си сложа такова лостче и да се активира самия борд, да показва моментен, среден разход,  и така нататък.  Колата е a4 b7 avant. Ще съм ви благодарен ако ме насочите към точния човек. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Възможно ли е борд компюртъра да изчислява погрешно изразходваното гориво? Значи както изчислявам по моите си сметки за налято количество гориво и изминатите км разхода ми е около 8,7...8,8л/100км. На борд компютъра (поз.2 където брояча не се занулява) средния разход е 9.5л/100км и сега в зимните седмици дори се покачи до 9.8л/100км. По принцим не ме бърка разхода на тая кола колко е - просто за сверка реших да си сметна и забелязах разликата  :verweis:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това по принцип е напълно нормално да има разлика.По странното при мен е, че по борд ми показваше 8.7, а на колонка излиза 8.6 :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги ,можели някой да помогне как да активирам  борд компютъра след смяна на лостта .Прочетох темата , в която е описано ,променям блок 16 , но немога да влеза с ваг кома в блок 17 [instrument] Може ли съвет или помощ.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...