Jump to content

Проблем с колан


inkubus1980

Recommended Posts

Здравейте,имам проблем с колана на А6 4F-2006г..Прецакала се е закопчалката на колана и много често ми светва датчика,че карам без колан.Ако някой е сменял моля за съвет,нов или втора употреба и сътветно какви са цените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Цитиране на предходен пост!

Здравей колега

Ако не държиш на лампичката може да я изключиш с VCDS-a или ако нямаш да помолиш някой, който има.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми ако си спрял сигнализацията за поставен колан и ако датчика се прецака, как ще разбереш че се е прецакал.

 

Ако наистина е така както казваш ми се струва доста тъпо измислено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sag e прав, просто е така, няма логика, при непоставен колан/повреден датчик, въпреки сензора за тежест на седалката, Еърбега не се отваря. Далеч не е тъпо, коланът те фиксира към седалката при евентуален удар, всички знаем за пиропатроните и т.н. Има една камара тестове на ADAC и подобните им, доказващи, че при липса на колан, под въздействието на G и ред други ускорения, може сметката да излезе доста крива и Еърбега да ти разкаже игратa, не толкова сблъсъка със стена, друга кола, дърво и прочие. Простото медицинско обяснение, че ако въздушната възглавница ти отнесе главата, се получава декомпресия на Атласа ( един от горните прешлени на гръбначния стълб ) и от там или от шията надолу се парализираш или се прекъсва нервът, инервиращ белия дроб ( N.phrenicus ) и пукваш от задушаване. Хората правят коли от над 100 г. няма вариант в който форумния гении да излезе по- хитър...

Редактирано от Holz_8885
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Далеч съм от мисълта да карам без колан или да хитрея :gruebel: . Просто дадох пример, че ако ти е спряна сигнализацията няма как да разбереш че датчика не работи.  И в този ред на мисли, защо изобщо тогава го има като опция това спиране на сигнализацията?

Иначе мерси за доброто обяснението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че индикатора на таблото може да се изключи. Само аудио сигнализацията. И може да се променя режимът на алармата по няколко различни стандарта. Но не съм пробвал някога да я изключвам и не съм сигурен. Аи каква е връзката между спряна аларма и еърбега като човек е длъжен да си слага колана ?

Sent from my iPad using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същият проблем и съм спрял сигнализацията, което само по себе си спря и автоматичното освобождаване на ръчната. Срещам известни проблеми да си намеря само тази част от колана, ако някой има идея от къде може да се намери или я е намерил ще съм благодарен да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази част се намира където се намират и всички други части. Ако има собствен парт номер - Порше София Запад, ако няма - виж целия колан колко струва. Ако ти идват много парите - морга, продавалник, ибей. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Порше Пловдив гледаха леко като застреляни. И ми предложиха цял колан, от който реално аз нямам нужда. Да си го купя, че да си го имам ли ? По морги не ми се обикаля, не че има и много с такива коли около Пловдив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като частта, която имат е цял колан - това е положението. Това не е конструктор, да се продава всяко нещо на винтчета и гайки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както писах и в друга тема сензора за поставен колан е в долната част на самата седалка  където е и самата ключалка за къв колан говорите въобще?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като частта, която имат е цял колан - това е положението. Това не е конструктор, да се продава всяко нещо на винтчета и гайки.

Като гледам на човека е прецакана частта във която се защраква колана .Тази част е хваната с един болт към седалката ,от нея излиза кабел от долната страна и е включена под седалките във буксите.За какъв колан говорим в този случай ,какво ще го карат да си купува цяла седалка ли??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото се чуди защо му предлагат цял колан, ако им е обяснил както обяснява тука "развали ми се закопчалката на колана" какво ще му предложат според теб в Порше :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех ама си ми остроумен. Като им закараш колата и видят проблема, дали според теб е трудно за обяснение, че да ми продават цял колан ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех ама си ми остроумен. Като им закараш колата и видят проблема, дали според теб е трудно за обяснение, че да ми продават цял колан ?

 

Ако не са кабелите под седалката, и колана им върви като цял компонент и да искат друго няма да могат да предложат. На Пежо 407 шофьорския колан е 500лв. това преди 2 години. В него има пиро-патрон който се прецаква при лек удар, обаче БайГаньо вика светна от нищо еърбега. Та този пиро-патрон оскъпява много нещата. 

 

Само искам да ви питам сигурни ли сте че индикацията за колана може да се изключи? Или поне да спре звука?

-Имам проблем с Октавия 2. На колата въпросната "екстра" е написана дори на етикета за оборудване отзад в багажника. Понеже колега често си ползва колата на къси разстояния около 400-500м  му е досадно да слага колан(което си е негово право, и при проверка си понася последствията). 

С ВагКом за колана имам две опции:

-Да работи постоянно. Когато колана не е сложен да пищи постоянно и да свети.

-Да работи и подсеща на интервали. Когато колана не е сложен свети и пищи на интервали.

 

Цялата кола и всички системи прерових никъде не мога да спра само звука. Въобще възможно ли е? 

Редактирано от Vankata_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

 

В Октавията пак в инструмент (17) опциите са само това което казах. Питах понеже помислих че има и друго място в което може да съм пропуснал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обтегача за колана е намерен. Макар и да не исках да прибягвам до морги. Ето снимки как изглежда, вижда се и парт. номера, за тези които търсят същият.

 

 

 

 

 

post-84462-0-85545400-1403346066_thumb.j

post-84462-0-81592200-1403346073_thumb.j

post-84462-0-30277700-1403346083_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти честно ли казваш на това обтегач ма колана :) нормално 3 страници да не те разберем какъв е проблема

Редактирано от Preslito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...