Jump to content

Проблем с колан


inkubus1980

Recommended Posts

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

В тази тема освен, че сте се изпокарали с другия колега Sag има два три полезни като информация поста. Идеята ми беше да си структурираме тема с кодинги, описано стъпка по стъпка кое как става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
На 8/18/2015 at 13:53, Pagemakerboy написа:

Не мога да си коригирам горния пост, затова тук:

 

За включване/изключване сигнализацията на колана с VCDS на Audi A6 3.0 TDI 2005-2006 г.:

 

1. Старт на програмата

2. Избираме 17 [instruments]

3. Избираме 07 [Coding]

4. Отваря се един прозорец с описани кодове, сменя се ПРЕДпоследната цифра в полето Software Coding с 1 за включване на сигнализация и с 0 за изключване. 

Изглеждаше така 2113003, смених го с 2113013

 

Защо не вземем да си направим една тема за кодиране и други такива благинки? По западните форуми масово имат такива теми...

след активация на  този  код ми  светна  грешка  адаптивни светлини а  моята кола е с обикновенни халогенни крушки,не погледнах моят код  и  го  изтърках ,някои знаели коя цифра  да променя за деактивитането на адаптивни светлини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Знам че последно е писано в тази тема преди 4г, но в същото време е една от малкото свързани с този проблем. При мен също се износи закопчалката на колана. Всъщност самия колан е метален, а закопчалката е пластмасова и с времето си личи как се деформира. С  ваг ком-а не беше сигурно как и дали ще е успешна манипулацията и затова стартирах с най-лесното. Да сложа подложка на колана. Малко тиксо с метал от кламер или пиронче за да натисне повече пластината на закопчалката. Решението е временно. Затяга, изтърква се самия изорордбанд и пак проблеми. Системата има два датчика - за тежест на седалката и за поставен колан, като веригата за колана е нормално затворена т.е хората са сметнали, че при повреда на проводниците е по-добре да ти се отвори бега. В крайна сметка откачих буксата под седалката(първоначално с цел да купя нова цялата чат) и вече се смята че колана е поставен, бега ще си работи и няма досадата с непрестанната сигнализация. Поне така си мисля 🙂

Редактирано от hellix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да пробваш при тръгване с активирана ръчна, дали ще се пусне сама или ще ти изпише на дисплея да я свалиш.

Защото при сложен колан и D, тя се сваля автоматично.

Аз съм си спрял сигнализацията, защото и на мен ми е прецакана пластинката и е 50 на 50 дали ще иска аз да я сваля или ще си я свали автоматично.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, понеже ми се наложи и на мен тази тренировка с колана и мигащата светлина, смятам, че е редно всичко да си е, както е излезнало от завода без да се правят някакви извращения по български... намерих доста ясно показано в клип, как се случват нещата и не е нищо особено.
Линк към клипа - 


Дано да ви е помогнало клипчето!
Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...