Jump to content

Смяна мигач В6


Audi A4 Avant

Recommended Posts

Здравейте, вчера ми изгоря крушката на преден десен мигач на аудито ми. Днес реших да я сменя но ударих на камък когато отворих капака! Не може от никъде да се бръкне за да достигна до нея. Питането ми е как се сменя въпросната крушка, фара ли се сваля или има и друг начин? И още нещо, гледам, че крушката е кафява на цвят, но не знам колко вата е? Благодаря предварително.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фара се ,,държи" на 4 бр. болчета тип еврейска звезда ( отгоре се виждат) фара се сваля за 2 мин. и после е лесно с крушката на мигача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

върху крушката си пише колко вата е

Колега, имах в предвид преди да сваля моята и да видя какво пише върху нея да се подготвя с нова за да не правя двойни упражнения с демонтаж и монтаж на фара.

Благодаря ви колеги, само не ми стана ясно защо този човек от клипа облепи с тиксо около фаровете, преди да ги свали?

Редактирано от Audi A4 Avant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...
On 22.06.2014 г. at 6:59 PM, pacoboy said:

 На мен този клип ми помогна как да извадя фара колега, дано и на теб ;)

 

Колега много благодаря за поста. И на мен ми свърши голяма работа!! 

Редактирано от pecata26
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да използвам темата за два въпроса. Моето Б6 е американско, но със сменени оригинални Валео европейски фарове. Въпросите ми са:

1. Стават ли болт-он американския тип фасунки на мигачите или трябва преправяне на инсталацията?

2. Сложил съм си модулчета за да светят мигачите /димирано/ като габарити /американски/, НО десния свети по-слабо от левия /само когато са на габарит/ като мигат няма проблем. Разменях крушки, модулите, пробвах с нови, същата работа. Някой с идея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По т.2 - измери какво напрежение отива до всяка от двете крушки преди и след модулите, които би трябвало да са някакви резистори. Това с димирането значи, че намаляваш волтажа, а тогава почва да играе роля и сечението и дължината на проводника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, де - като сваляш фара не заминава ли регулирането на светлинния лъч?

В смисъл налага ли се ново регулиране?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
16 hours ago, Lambada said:

Днес смених крушка на преден десен мигач и ми прави впечатление че свети по слабо от левия волтаж 12 21 вата на новата крушка  ?


Сигурен ли си, че си вкарал крушката до край в гнездото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Натискам и завъртам мисля че е правилно сложена съмнява ме че е от крушките свалих Филипс и може би тези Нарва където сложих не са еднакво качество с филипса ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...