Jump to content

Проблем с отваряне на шофьорската врата


bat.petrov

Recommended Posts

Здравейте :)

 

Отскоро имам следния проблем: след като съм заключил колата с дистанционното (аларма) и я отключа пак с него, шофьорската врата не се отваря отвън. Мисля, не е нужно да казвам колко е дразнещо... трябва да вляза през друга врата и да си отворя отвътре  :blush:

 

Някой имал ли е подобна ситуация? Незнам дали проблема е механичен или софтуерен. Всякакви препоръки са добре дошли.

 

П.С. Автомобила е B8 2009-та, 2.0T, ако има някакво значение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако е отключена отваря ли се? Ако по никой начин не се отваря отвън, значи ти се е откачило "едно нещо" в дръжката, можеш и сам да си го оправиш, не е нищо сложно. Най-вероятно се е прецакало моторчето, както при мен. Струва 280лв + монтаж. При мен не искаше да заключва вратата, поръчах си моторчето и 3 дена по късно установих, че се е оправило от самосебеси. В сервиза едното момче се изпусна, че се оправяло с многократно откл./закл. и в последствие разбрах за какво е говорил. Когато откл. чува ли се кратък стържещ звук?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

Благодаря за коментара, но мисля че не е това проблема. Веднъж отключена отвътре се отваря отвън. "Щракащ звук" мисля че се чува, утре специално ще си допра ухото до вратата да проверя пак :)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ходих в Порше и от там ми казаха, че трябва да се смени "бравата" :) имало някакъв чип вътре, който не подавал правилно сигнал, че вратата е отворена.

Интересното е, че вратата от няколко дни се отваря без никакъв проблем - ще видим докога

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

При нашето Q5, беше така. Пробвахме какво ли не, но нищо не стана. Накрая се наложи смяна на дръжката и там някакъв механизъм. Всичко беше около 4 стотака. Соленичка работа но с гаранция 2 години :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Здравейте колеги,

   Малко съм закъснял с мнението - дано си се оправил, но все пак да споделя. Машиниките на вратите са проблем на тези коли. Въпроса е,че самата машинка върви с цялата вътрешна ключалка/брава - сменя се цялото. Аз съм сменил вече двете :) на шофьорската врата и тази зад нея. Около 200лв е парчето, не е задължително да го купуваш от Порше - може и аналогичните магазини - Ауто Плюс и т.н.
Ако имаш някакъв проблем  - пиши ще помагаме!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Здравейте, аз също имам проблем с вратите.При мен шофьорската не се отваря:)Казаха ми че е около 400-420лв машинката, наистина масов проблем е!

Пропуснах да кажа за колата B8-Avant 12.2008-ма 2.0TDI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Днес ми се появи друг проблем с вратата,не се отваря отвътре. Предполагам ,че се е скъсало жилото но още не съм разглобил да видя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Здравейте,

Колата ми е AUDI A4-B6 1,9 TDI 2002 г. 131 к.с.

Искам да влезна във форума и с моя проблем:

От два дни забелязах, че шофьорската врата не се заключва с дистанционното след като заключа колата. Пробвах с ключа се заключва и всички други врати се заключват,но при отключване с дистанционното се отключват всички врати без шофьорската врата. Трябва отново да я отключа с ключа. Забелязах, че и габаритчето при отворена врата също не свети.

Ако някой има решение на проблема ще съм му много благодарен

Благодаря!!

Редактирано от Nikcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Здравейте,

имах същият проблем с предната пасажерска врата. В Порше ми поискаха 400 лева за механизъм на брава и жило. Това беше тази зима. В сервиза си в Бремен един приател ми каза че проблема е в захранващият модул който го има за всяка врата. И тогава не поръчах нищо за смяна. В английските форуми прочетох че най вероятно е акумолатор, и реално след затопляне на времето проблема изчезна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз мнение...

Имах проблем , задна дясна врата  , след отключване от дистанционното , не се отваряше от вън , а само от вътрешната страна . Тази зима ми се наложи да ползвам акумулатора на другата ми кола , и Аудито поседя в гаража известно време без акумулатор . Когато пак го закачих , установих  (О,чудо !! )  че вратата се е оправила . Според мен, проблема е бил в софтуера , защото от тогава не съм имал ядове ..

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.10.2016 г. at 13:21, bobitovn написа:

Прекъснати кабели в маншона на вратата.Поялник, термошлаух, кабели и си готов.

Точно това се оказа и вече два пъти го правя,но последния вече го направих както трябва, защото го правих аз :) !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

и при мен се появи същия проблем,виновника е бравата,сменяш и си ти.

не е нужно да я купуваш от Порше,в нета я има на много по сносни цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Здравейте, проблема който описвате съм го имал и на двете десни врати. При мен проблема не беше електрически, а механичен. Вътре в бравата има едни лостчета, които които са свързани с моторчетата. При подаване на сигнал от дистанционното на ключа (за отключване) моторчетата ги завъртат на две степени. При първата степен се отключва вратата отвътре, а при втората отвън. След разглобяване от моя страна и щателно почистване и смазване проблемите изчезнаха( защото не открих друг проблем) едната врата съм я правил преди 4 години другата преди 2 и от тогава няма проблем. Между другото съм разглабял още 4-5 врати на приятели и проблема се е решавал по същия начин, така че не бързайте с даването та 200-300-400лв просто малко търпение 1 час работа и що годе технически познания за разглобяване и сглобяване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То точно това им е проблема на ключалките реално, добре си го описал :).

Ако човек няма познанията и търпението, @bsdnikolov ги оправя за 50 лв. (по спомен), занимавка си е.

Иначе 200+ лв. за машинка 2-ра ръка, която най-вероятно е същата и ще умре съвсем скоро не знам с кой акъл дават хората :).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От четири врати, трите не се отваряха. Днес оправих всичките. Ето го виновника и при трите брави, колектор с нагар! :

20180110_113307.jpg

Редактирано от plamen_iv70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да споделя че имах същия проблем с шофьорската врата. Само че при мен се чуваше и стържене като от зъбчати колела. След като разглобих машинката видях че скобата която държи двете пластмасови зъбни колела се е разместила. Все пак отворих и моторчетата и ги зачистих като колегата над мен. Сега всичко работи идеално. Без даже и 50 лв. Само трябва да имаш сносни инструменти и всичко се оправя без проблем. 

Редактирано от Sogetsu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте! И при мен дойде този проблем с отключването на едната врата отвън

При кого мога да ида да погледне дали цялата брава е за смяна или подлежи на някаква малка поправка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...