Jump to content

Проблем с прехвърляне на горивото от единия резервоар в другият


todorom

Recommended Posts

Колата ми е Ауди А6 - 2005 год - 3000 дизел, имам проблем с горивото. Не ми прехвъля горивото от единия към другия резервоар, какво ли трябва да сменя и как да съм сигурен че ще се оправи? Някой борил ли се е с това? Другия ми проблем е че ми светва ЕSP-то, като запаля и тръгна няма проблем и след 5 минути светва? Ако може някой да помогне моля да ми пише. Благодаря предварително...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какво имаш предвид с това прехвърляне на горивото от едния резервоар към другия, защото така както си го написал или си в някаква заблуда или не описваш точно проблема. За ESP-то трябва да се върже колата на диагностика, за да се види каква грешка изписва, това е първото, което трябва да се направи според мене, за да не се гадае на сляпо.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какво имаш предвид с това прехвърляне на горивото от едния резервоар към другия, защото така както си го написал или си в някаква заблуда или не описваш точно проблема. За ESP-то трябва да се върже колата на диагностика, за да се види каква грешка изписва, това е първото, което трябва да се направи според мене, за да не се гадае на сляпо.

на дисплея пише ,че има гориво за 300км  а колата гасне за гориво,в резорвоара има

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи това вече е друго обяснение, колата няма друг резервоар, а имаш проблем с горивоподаването, което може да е от много неща, нека колегите с 3.0 тди да дадат предположения, но за мене си за дигностика от човек, който знае къде и какво да гледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.0 TDI заради кардана на куатрото резервоара е разделен на две части и по някога имат проблем с проводимостта между тях. Най вероятно е от някое маркуче или тръбичка, която ги свързва, мисля, че се виждаше когато колата е на подемник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

голям проблем помощ-------

напалних олроуда над полвината на резервоара ,когато каа колата на тротоара така е десните гуми да са долу запалвам колата и започва да тече нафта като чешма,свалйм я на равно ии няма теч,качих я на подемник не тече,вигда се обаче ,че е текло над резевоара.НЕЗНАМ АКВО ДА ПРАВЯ ПОМОЩ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махни долната част на задната седалка и ще видиш два сервизни капака, свали и тях и огледай за евентуални проблеми. На предната ми кола го правеше това като има повече от 50 л. и се установи, че е от една тапичка, която е и някакъв отдушник. Говоря ти по спомени, но беше нещо такова като цяло проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...