Jump to content

Audi A3 8P - VCDS


bsdnikolov

Recommended Posts

Аз под "ключ за светлини" имам предвид цялото това нещо на снимката, явно не се изразявам правилно нещо.

И ако е едно към едно твоето, то няма секция за DRL, което е нормално ако колата ти е с ксенон, а не с би-ксенон.

Което пък написах още в първия си пост :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 807
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Може да се направи с DRL ключето да се управляват дневните светлини. Но ще трябва да се пусне кабелче от ключа до Central electric модулът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 minutes ago, fifipaldi said:

Аз под "ключ за светлини" имам предвид цялото това нещо на снимката, явно не се изразявам правилно нещо.

И ако е едно към едно твоето, то няма секция за DRL, което е нормално ако колата ти е с ксенон, а не с би-ксенон.

Което пък написах още в първия си пост :).

Ясно, значи и Coming home няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте, как мога ад ъпдейтна компютъра на А3 ката и от къде мога да изтегля последна версия. Необходимо ли е да ходя в VW и колко пари ще ми струва. Имам кабел и VCDS

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш с VCDS. Може да ти ъпдейтне помпа ввсеки с VAS 5054 или ABRITES. Дали имаш наличен ъпдейт можеш да провериш и сам тук: https://vag-flashinfo.kluthr.de/index.php . Файловете (SGO) ги има и по торенти. Аз също ги имам, та мога да ти го пратя и аз, стига да знам кой ти е VAG номера на ECU-то.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги ,здравейте!От 3 дни съм собственик на Audi A3 8P ,2,0 TDI  140 к.с. .Зачетох се в тази тема ,много добри описания за работа с VCDS ,ако може помощ!Не ми се активира иконата на километража за несложен колан и липсва звуковия сигнал,как мога да го активирам с VCDS,не разбрах каква кодировка да задам?Моля за помощ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2004 г. е колата Audi A3 8P .При тест на инструменталното табло,ми показва сигнализацията и издава предупредителния сигнал.

Редактирано от tihoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но ако нямаш датчик на шоферския колан, няма как да я имаш активна тази функция. Много лесно вожеш да го провериш. Ако от закопчалката на коланът ти излиза шлаух за/с кабели, значи я имаш хардуерно екстрата, ако не излиза, значи я нямаш. Просто е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги,

Имам диагностиката по-долу на снимката.Изчетох и научих доста неща благодарение на форума,обаче при мен не се получава Long coding. Приема го изписва ми че е приет кода но като отворя отново си е същото и няма промяна. Исках първо да добавя неща но не стана и пробвах да деактивирам нещо където е избрано и не става. Някъде четох  че трябва на 10 15 минути да се рестартира пробвах го и това но без резултат .Аз ли бъркам нещо или диагностиката не е хубава или модулите нямат такива опции.Колата е Audi A3 8P 2004.

Благодаря предварително!

image.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Говорих с човека където ми продаде кабела и каза,че и други са му се оплакали специално за Long Codinga. Изпрати ми друг кабел малко по-стара версия но и с него пак същата работа,а човека твърди че е тестван и става /кабела е реплика Ross-Tech около 70лв беше/. Изчетох цялото интернет пространство но без  резултат. Върнах да прочета назад в темата където сте обяснил за този модул. И видях,че отдолу сте написали Save  след промените.Откъде се дава? Аз изписвам Новия код и му давам Do It и то ми казва че го приема. Преди Do It има ли друг Save освен като ги местим със стрелките и enter? Ето и номера на 8РО 907 279 А. Благодаря предварително.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, понеже не можах да открия из темата, можеш ли да ми кажеш как се прави функцията Follow me home през VCDS без сензора (постоянно светещи) :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Някой знае ли дали може да се промени броят на миганията на комфорт мигача (при еднократно чукване на лостчето мига 3 пъти съответният мигач) при А3 2004г? Иска ми се да го направя на 4 мигания. 

Благодаря предварително 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, а това за допълнително еднократно включване на задната чистачка след измиване на стъклото също не стана, пробвах да го активирам, но не се пуска. И то ли е след определена МГ? :nixweiss:

Редактирано от Ivan_Ch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас работи на кола МГ 2004 година, дори се активира при спряла кола (за разлика от предните, които се задействат само в движение). Това от Wischer модула го правиш нали?

Редактирано от kup0nq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е при нас и работи, не знам дали би ти свършило работа, ама давам кода:

 

Address 09: Cent. Elect.        Labels: 8P0-907-279-23-H.lbl
   Part No SW: 8P0 907 279 A    HW: 8P0 907 279 A*
   Component: Bordnetz-SG 1.0 H30 0501  
   Revision: 00030000    Serial number: 00000000557625
   Coding: 018C4F0080141000000000000000000000
   Shop #: WSC 00000 000 00000
   VCID: 3B74B4EF7A09BC99FC-806E

   Subsystem 1 - Part No: 8P1 955 119 A  Labels: 1TX-955-119.CLB
   Component: Wischer WWS Audi350 0170  
   Coding: 16711696
   Shop #: WSC 00000 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам досаден проблем с рейката, дотук съм сменил акумулатор, цялото окабеляване от нея до двигателя и самия ѝ електромотор. Някъде между can bus gateway-a и двигателя явно се губи връзката и движението на волана е насечено, не плавно. Случва се само когато колата е студена. Кара се половин час, гаси се, пали се след 15 минути и всичко е ток. Цяло лято никакви грижи. Утре ще ходя до D-bros, но все пак ако някой знае нещо. Грешките са същите след смяна на електромотора:

 

 Address 44: Steering Assist       Labels: 1Kx-909-14x-44.clb
Control Module Part Number: 8J1 909 143 B
  Component and/or Version: EPS_ZFLS Kl.156 H07 1807
           Software Coding: 
            Work Shop Code: WSC 01236 785 00200
                      VCID: 2F780E4B271DB97AB6BADD1-807A
2 Faults Found:

01312 - Powertrain Data Bus 
            014 - Defective - Intermittent
             Freeze Frame:
                    Mileage: 118240 km
                    Temperature: 3.0°C
                    Voltage: 12.10 V
                    Voltage: 11.90 V

00446 - Function Limitation due to Under-Voltage 
            002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent
             Freeze Frame:
                    Mileage: 118240 km
                    Temperature: 3.0°C
                    Voltage: 6.80 V
                    Voltage: 6.60 V

 

На gateway канал 126 се наблюдава слаба връзка и стойността се мени между 0 и 1 постоянно (би трябвало да е 1). Някаква идея къде да търся проблема или защо става само когато е студено? Възможно ли е самия gateway да е сбъгясал или някъде кабел се допира до маса и затова губи напрежение? Мерси предварително. 

 

 

Редактирано от Vanu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ъпдейт по поста, след преглеждане на цялата инсталация, всичко покрай нея беше наред. По някаква причина (най-вероятно скапан BT dongle или кофти кабел, които съм ползвал) по някакъв начин са запушили Кан шината, рефлашнаха софта и сега всичко би трябвало да е наред, ще видя утре сутринта на студа как ще е, стискам палци, че тоя проблем глътна бая средства вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...