Jump to content

Audi A3 8P - VCDS


bsdnikolov

Recommended Posts

  • Отговори 807
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

09-Instuments. Там можеш и да ги видиш като подчинен модул (ако е здрав компютърът им и има захранване).

 

Нали в понеделник майстор щеше да ги оправи, какво стана?

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес вече е готов. Беше заминал модула от токов удар. Един пич от Левски презаписа и кодира модула и вдичко вече си работи.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От токов удар или си си сложил ксенон на рефлекторите? Моторчето не заминава току така от токов удар, но от китайски ксенони мре под път и над път 

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това заради директното подаване на ток ли се е случило? (споменато в темата за сервиза държал колата две седмици) ?

 

ПП Замислих се как преди години давах ток на един Allroad собственика му (собственик и на сервиз) си избра да вземе ток от мен заради кабела ми запалка запалка (Мини подава ток на Allroad - безценна картика :magic:) .. Недостатъка е че е по-бавно така (около 10-15-20 минути отнема) да прехвъли достатъчно, но поне минава през няколко бушона... (ще взема да си го потърся кабела да си го сложа в новата кола) 

BDBBC2C-6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата си е фабрично със ксенон. Не съм слагал никакъв китайски тунинг. Това ми е второто подобно ауди 3,2 quattro dsg.   Аз също съм подавал ток и на двете и никога не съм имаш проблем. Незнам момчетата в сврвиза как и с какво са подавали но е факт,че ми върнаха колата със прозорци във вратите който не се вдигат,неработещи чистачки и смахнат темпомат. Теди и Светльо(момчетата който иправиха модула) казаха,че причината е токов удар. Първо ми казаха да търся модул,но след това звъннаха и ми казаха да не търся защото имат в сервиза ауди със същия модул и ще го презапиша. Това е въпростния модул.

IMG-567c53bfb02f4c2650d58e24f1ce504d-V.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BCM - Body control modul или т.нар комфорт модул. Аз обаче съм по-склонен да вярвам , че някое реле е било дало фира. Едва ли целият модул е бил заминал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, днес смених “комфорт модула”, модула е без разлика в кода от стария. Та след поставятето му ми излезнаха грешки за в алармата и колата не се заключва( централа го няма). Предполагам трябва да се обучи :hilezh: ще се радвам да ми ударите едни рамо с указания. :lupe:

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос относно намаляване интензитета на пуснати дневни

 

В момента за известно време не мога да ходя при майстора си в София, и имам достъп само до майстор който не е ръчкал 8P. Oтначало търсихме как да пуснем дневните като при А4 от адаптация и там имало и намаляване в същото поле, но за А3ката нямаше там... в последствие го пусна от кодинга като на картинка 1

 

Но искам да си го обера като интензитет (това от Byte 8 ли ще стане втората снимка ) поне така я разбирам темата и там трябва да се зададе стойност, но какво се пише там, искам да ида подготвен като мина през човека,  и приемам идеи за проценти от които сте доволни

 

Гледам че кода на модула ми е като от примера на  bsdnikolov (снимка от предния път от промените по колата - човека искаше да е сигурен  че може да се върнем назад и ми каза да снимам с телефона си за всеки случай)

179820813.gif

179820821.gif

ot-kolata.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариантите за дневни светлини са два. Scandinavia (къси светлини + габарити) и North America (само къси светлини). Ще ти напиша готови кодировки за твойта кола и в двата варианта. А относно интензитета, 50% за дневни според мен е добре балансирана стойност. Но това ще го направите според това на теб как най ще ти допадне. Променяйте в 8-ми байт стойността и като дадете Do It!, веднага ще се промени силата и визуално. Тоест, ти стоиш пред колата и гледаш как се променят стойностите, докато майстора ти променя стойностите.

 

Ето ти кодировката за Scandinavia и 50%098C4F078014100032000000000000000000FE175C0100

Ето и кодировката за North America и 50%118C4F078014100032000000000000000000FE175C0100

 

И нагледно промените:

 

Scandinavia и 50%

Byte 0

image.png

 

Byte 8

image.png

 

 

North America и 50%

Byte 0

image.png

 

Byte 8

image.png

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново аз с въпрос понеже от скриншоти няма как да го видя 

 

В другата тема за модификациите някой беше споменал че е променил комфортните мигачи от три на 5 мигвания това ми се струва доста полезно и искам да питам от къде става...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш да ги промениш. Колата ти трябва да е МоделГодина2010 и на горе за тази функция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да рабрах, преди малко се прибрах от човека, а не бях чел форума от сутринта, на 31 канал дава грешка, ще си ги цъкам по двапъти явно...

 

Мерси на всички писали :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги дали на моята 8pa 2006 г. Трябва да се кодира нов акумулатор. Погледнах, но нямам 61-Battery Regulation също така в 19-CAN Gateway не ми е активна Long Adaptation. Означава ли това че не се нуждае от адаптация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, имам въпрос относно пускането на visual parking. Става въпрос за А6 C5 4F , до преди месец работеше и си показваше колата, след намокряне на модула за телефона е изолиран и оттогава спря да показва парктроника, работи си и пищи. Пробвам да го пусна наново през VCDS но ми показва следното

20180908_203151.jpg

20180908_203126.jpg

Редактирано от Audifen3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...