Jump to content

Audi A3 8P - VCDS


bsdnikolov

Recommended Posts

Чуден си, изглеждат с еднакъв интензитет. Между другото, още ли си с подсветката на номера, която ти правих. Питам, защото при теб изглежда по-добре, ако си с тях да знам, че при теб е по-различна модификацията от при мен.



При мен леко кафенеят, заради това че са 4300 келвина, а при теб ми синеят.

IMG_20141003_192159_zps38326ffa.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 807
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Въпреки че ползвах еднакви крушки, но при теб сложих товарни съпротивления.



Явно разликата в цвета идва от камерата на различните телефони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е от телефона, защото така съм ги подбирал - 4300 келвина, да няма синеене. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bsdnikolov - да имаш представа дали има някаква надежда да подкарам инфото от радиото на ФИС дисплея обаче не съм с оригинално радио  :hilezh: 
Такава опция не може ли да се измисли , защото така ми седи празно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото ми е известно, такава опция няма, освен ако нямаш кан конвертор за радиото. Но тази опция е за афтърмаркет радиа, разработени за VAG.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само при специално разработено радио за модела! При стандартно радио това е едно от нещата, които губиш. OEM радиата при А3 8P според мен и визуално и функционално не си заслужава ни най-малко да се сменят с някакви стандартни кочини. Освен всичко губиш и цялата интеграция.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес установих, че не мога да настроя страничните огледала, това беше възможно до преди няколко дни. При диагностика няма грешка, програмата отчита положението на копчето, по същия начин е и с прибирането на огледалата ( затова писах преди дни). Да споделя, че направих някои настройки вече коментирани  в темата (като вдигането на стъклата да става с еднократно натискане на бутона на дистанционното и премахнах задните светлини в дневен режим на каране). Работих внимателно, но е възможно е да съм "бутнал" някоя настройка неволно. Някои да сподели как да реша този въпрос. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли как да си направя задните светлини за мъгла да светят при натискане на спирачката? Вече ми святат като "Parking lights", но ми се иска да светят и като стопове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имам малко свободно време, тъкмо колкото да постна още една глезотийка.

А тя е автоматично затваряне на отворените прозорци при заключване, без да се налага да се задържа бутона на дистанционното.

 

Модул: 46 - Cent. Conv. след това Long Coding Helper и отивате на Byte 3. Там слагате чавка на Bit 6.179820872.gif

 

Ако случайно искате, да оставите прозорец открехнат и да заключите колата, можете. Условието е на го направите с ключа, а не с дистанционното.

Това го пробвах и не работи. Заключих колата, но прозорците не се вдигнах автоматично, а трябваше да задържа копчето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го пробвах това , затварят се сами ама трябва да се задържи копчето и тръгнат ли да се затварят го пускаш и те сами се дигат до най-горе. 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми значи не е това, което очаквах... Мислех си, че само заключваш с дистанционното и те си тръгват моментално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма (заводски) вариант да се вдигат без задържане, само при еднократно натискане и на никоя кола не познавам подобна недомислица... Да не можеш да си заключиш колата лятото в жегата с леко отворени прозорци... Хмм!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миии полото на майката е така. Там дистанционното не е оригинално, а допълнително слагано. Сирената си е оригиналната, централното си е оригиналното. При заключване с металната част на ключа, не се вдигат, освен ако не задържиш в заключено положение ключа. При Натискане на копчето за заключване от дистанционното, веднага се вдигат сами.

 

Излизат ли фабрично от завода аудитата със сирена? В смисъл ако сега ми строшат джама, ще се разпищи ли или само ще замигат мигачите? Как е фабрично? Колата е произведена края на 12 месец 2005.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не и ако си с базова аларма както са повечето. Тогава няма обемни датчици, нито шокови датчици, така че няма какво да засече, че прозореца е счупен. При насилствено отваряне на врата обаче или насилствени опити за палене, "сирената" е клаксона, който се задейства.

Това ми напомня на колега от форума, който си беше накривил ламарините от опити да активира алармата с удари и шутове......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Достатърно ми е да знам, че ако се опитат да окрадат колата, ще засвири като претрепано маче :)

 

След оправената градушка и боята, едвам пипам колата, па камо ли да я натискам или ритам.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ъпдейт. Сори, че не се включих по последните постове, но работата (от която получавам и заплатата си) преди всичко.

 

 

Корекция на показанията за среден разход по ФИС.

 

Разбира се, започвам от главно меню. От него, влизаме в Select Control Module.

179820719.gif

 

След което, избираме модул 17-Instruments

179820720.gif

 

След като сме вътре в модула, кликваме на бутона Adaptation-10 (извинявам се за липсата на скрийншот, но все забравям че не съм направил такъв и още не съм поправил грешката си). След това се отваря прозорец, в който може да се избират адаптационните канали. Препоръчвам, за по-бързо да ползвате падащото меню. От него избирате, Consumption Correction.

180052636.gif

 

След избирането му, влизате в адаптационен канал 03. От него, може да направите корекция на разхода на гориво по ФИС, спрямо реалния в проценти. Ако по ФИС ви показва, примерно 5 на сто, а реалния е 5,5 на сто, значи трябва да въведете като нова стойност в полето New value 110. Стъпката е през 1%. Възможните стойности за корекция са от 85% до 115%, със стъпка от 1%.

180052638.gif

 

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Време е за малко ъпдейт. След разискването на темата за светлините по таблото, реших да постна как се прави тест на таблото.

 

Тест на таблото на Audi 8P

 

Тъй като таблото има не малко ревизии, поствам как се прави тест на табло 8P0 920 930 R. Забелязал съм, че при различните табла тестът протича различно, но основата е еднаква. Разликите са в това кои компоненти по отделно се тестват. Но, както казах основата е една и всеки би се справил, при леките различия. 

 

Като за начало, от главния екран избираме Select Control Module

180315413.gif

 

След което избираме модул 17-Instruments.

180315415.gif

 

Веднъж влезли в модула, натискаме бутона Output Tests - 03

180315416.gif

 

Отваря се прозорец, с възможност за избор на начина на провеждане на тестовете. Дали тестовете да протекат един след друг (Sequential Output Tests) или потребителя да избере тестовете, които иска да проведе (Selective Output Tests).

180315417.gif

 

Ако изберете Selective Output Tests, от падащото меню имате възможност да изберете кой тест искате да проведете. По-надолу ще разгледам по-подробно всеки тест.

180315418.gif

 

Първият тест, е теста на звуковата сигнализация Chime/Buzzer/Gong (бъзера, който ви сигнализира звуково при настъпване та грешки и т.н., не мисля сега да обяснявам в кои случаи колата подава звукова сигнализация, гонга който ви предупреждава за колана и т.н.). За да стартирате теста, натиснете бутона Start.

180315419.gif

 

Веднъж стартиран теста, ще видите надписа Running... Ако не чувате нищо, значи имате проблем (тоест, звуковата сигнализация не работи). Ако чувате само една от трите, отново имате проблем. За да спрете теста, просто натиснете бутона Stop.

180315420.gif

 

Следващия тест е Switch and Instrument Light

180315421.gif

 

Активирайки го, колата ще запали подсветката на таблото и подсветката на бутоните в колата.

180315422.gif

180315423.jpg

 

Следващия тест е Segment Test.

180315424.gif

 

Активирайки го, Вие ще имате възможност да проверите таблото за мъртви пиксели.

180315425.gif

 

Както забелязвате, компютъра запалва всички LCD дисплеи по таблото. По този начин, можете да проверите дали няма мъртви пиксели.

180315426.jpg

 

Следващия тест е Analog Indicators

180315427.gif

 

Стартирайки го, ще можете да проверите дали стрелковите прибори работят акуратно. При стартиране на теста, стрелките на оборотомера, скоростомера, температурата и горивото, трябва да тръгнат от минимална позиция, достигайки на максимална позиция, след което да се върнат до средата и да останат там.

180315428.gif

 

С този тест, можете да проверите дали стрелките показват акуратнни стойности, както и да разберете дали таблото е пипано. Ако стрелките не сочат право нагоре, значи е имало манипулации (надали от завода не са ги сложили както трябва). Както ще забележите, и при мен стрелките не са на средата (направил съм си изводите от което). 

180315430.jpg

 

Последният тест (поне при моето табло) е Instrument Lamp Test.

180315431.gif

 

След стартиране на теста, компютъра ще пусне всички информационни и предупредителни символи на таблото. По този начин, ще можете да проверите дали някой недобросъвестен търговец "случайно" не е премахнал някоя неудобна индикация.180315432.gif180315433.jpg

 

След края на тестовете, просто давате Done, Go Back и си правите съответните изводи от тестовете.  ^_^

180315434.gif

 

За сега това, когато ми дойде музата за нещо друго, очаквайте още!!!  :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Имам проблем. Първият ключ нещо се прецаква. Преди време се случваше понякога да не иска да отключи или заключи от първия път. На компютъра записаваше грешка за него. Беше поносимо, но..... Вече съвсем не работи. Нито оключва, нито заключва дистанционното. Отключих с металната част на ключа и запалих-всичко ок. След това успя да заключи с дистанционното, но после пак не работеше... Втория ключ работи перфектно и за него няма грешки.

Дали батерията на дистанционното е заминала или нещо се е прецакало обучението? Как мога да преобуча дистанционното без да прецакам обучението на имобилайзера или  това на втория ключ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си батерията, тя те ебава. След смяната не би трябвало да иска обучение, но ако все пак поиска:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=162779&page=3#entry2333193

Не се трият другите вписани ключове, сроко.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми звучи като батерия. Не би трябвало да ти иска обучение, но гледай да я сложиш максимално бързо, като махнеш старата. 

 

п.с. някой да има Star Diagnostic за Merc?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Фабричната аларма е екстра, която се поръчва допълнително. Ако на кората на шофьорската врата откъм пантите мисля беше или от долу, нямаш такъв бутон, значи нямаш фабрично.

1000x1000.jpg

Вчера забелязах че го имам но явно е изклучена. Преполагам трябва да го активирам през vcds, ако изобщо работи та вапроса ми е как по точно става :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...