Jump to content

Audi A3 8P - VCDS


bsdnikolov

Recommended Posts

  • Отговори 807
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте. Имам следния проблем, опитах се да си активирам дневните светлини, но нищо не става, пробвах първо с едната отметка, после с другата и накрая и с двете едновременно.Ако може някой да ме насочи къде да търся проблема или може би самият модул е дал някакъф дефект нз....

01.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пробвах отново с vcds ,да махна отметките и да ги пусна наново, но без успех. Но пък успях да пусна  задните стопове да светят с по-малък интензитет ( 30%) заедно с габаритите, затова започвам да си мисля , че проблема не е в контролера , а някъде другаде.Ако може някой,да ме насочи къде изобщо да търся ще съм изключително благодарен......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че не доуточних, да колата е тривратото 8p с двете решетки. По талон се води МГ 2005 ,иначе е края на 2004 регистрирана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз си помислих ,че мога да си пусна късите като дневни(Scandinavia или North America) ,понеже го има като опция в модула... Мерси за информацията .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Central electric-a ти е Basis и затова не се получават нещата ;) 

Basis:

8P0-907-279     (17 Byte);

8P0-907-279-B (21 Byte);

8P0-907-279-E (23 Byte);

8P0-907-279-J  (30 Byte);

 

Highend:

8P0-907-279-A (17 Byte);

8P0-907-279-C (21 Byte);
8P0-907-279-D (17 Byte);

8P0-907-279-F (23 Byte);
8P0-907-279-H (24 Byte);

8P0-907-279-K (30 Byte);
8P0-907-279-L (30 Byte);

8P0-907-279-N (30 Byte);

Всичко от highend ти върши работа и даже много повече от колкото можеш да си представиш, и като за начало аз имам един с индекс 'А' който чака новия си собственик ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Хора, моля помагайте, не мога да направя така, че сервизният ми итнервал да се занули и да спре да ми пищи колата при сяко палене.... пробвах едва ли не всички опции от падащото меню и не става и не става.... Как мога да го направя според вас и къде бъркам?

 

20170914_194419.jpg

1.jpg

Редактирано от kup0nq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се прави ръчно от таблото като издърпваш десния бутон към теб и зачакаш няколко секунди. След това вадиш ключа за да се рестартира,даваш на контакти и си готов.. По спомен така беше при мен,но вече почти година се мина от както ми показаха и може да пропускам нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен не става така.

 

в сайта на рос тек пише следното и утре ще го пробвам:

 

[Select]
[17 - Instruments]

[Adaptation - 10] 
Enter channel 02
[Read]
The "Stored Value" is the current value for that channel.
Enter the "New" value of 0 (zero)
[Test]
[Save]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да не става. Разкачи си акумулатора за няколко минути да се поизчисти екуто ако си го бърникал много с този вагком и пробвай пак. Издърпваш десният бутон към тебе и чакаш докато се появят чертичките. Изключваш от контакт и пак давш и си готов.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако в момента стойността му на втори адаптационен канал е 2, нормално е да не може да занули през бутоните на  таблото. 

Правиш стойността на втори канал 0 и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успях да спра ужасното пищене за SERVICE DUE, като използвах първата опция (може би само нея не бях...) - Service Reset (USA only). Преди това опитах тъпо и упорито 2-3 пъти да го зануля с лостчето на километража, но от там не става, както и бях писал по-горе.

 

Някой знае ли откъде се достъпва (ако може изпобщо през VCDS) до сервизния интервал на чистачките, тъй като не мога да го активирам от една година насам - откакто ми смениха чистачките в Мотоексперт....?

 

Пробвал съм да ги вдигна с еднократно натискане на лостчето за чистачки надолу, след изгасяне на автомобила, поне 50-60 пъти от тогава, но не искат да се вкарат в сервизно положение и това е. Като гаса колата доста често чистачките потръпват, което е ОК според това, което намерих. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , имам въпрос относно DRL и Coming Home.От скоро имам Audi a3 2.0tdi 8p Sportback, колата е с ксенон оригинален, ауто функция и управление на DRL , но не работят, и на ауто функция и на всички други позиции освен габарити си свети постоянно ксенона щом е запаля.  Днес се опитах да го оправя с VCDS , но без успех, каквото и да активирам, ксенона си свети ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако фаровете ти не са биксенон, а са ксенон, значи ключът е сменян. Това е най-логичното обяснение, което виждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата конзола да е сменяна ? Имам управление за ДРЛ, копче за пускане спиране и регулиране на светлина  . Ксенона се регулира автоматично, но не е биксенон. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То "цялата конзола" реално е 1 ключ за светлините, който се сменя елементарно.

Може би някой е ретрофитвал coming/leaving home и е сменил ключа.

Щом не си с би-ксенон значи нямаш и DRL.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Няма как да се смени само ключа, в този слочай трябва цялата конзола, тези без ауто имат ръчно регулиране на фаровете и са без ДРЛ управление. Не ми се вярва някой да е сменил всичко за красота. Ето така изглежда:

IMG_1853.JPG

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам как изглежда, карах такава кола няколко години :).

Това цялото нещо се води "ключ за светлини" (или нещо подобно).

Къде видя управление на DRL тук?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази снимка е оринтировачна, колата не е в мен и не мога да снимам, но ето така изглежда едно към едно , но от нея ми става ясно че не е само ключа а върви цялото заедно.. 

IMG_1857.PNG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...