Jump to content

Audi A3 8P - VCDS


bsdnikolov

Recommended Posts

Здравейте , има ли възможност при подаване на контакт да се акривират освен фаровете и осветлението на таблото ? И ако да как става.

Както и при отключване/заключване да се отварят/затварят огледалата ?

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 807
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди 11 часа, loshiqa написа:

Здравейте , има ли възможност при подаване на контакт да се акривират освен фаровете и осветлението на таблото ? И ако да как става.

Да, чрез кодировката на таблото. Последния байт от кодировката отговаря за това.

 

Преди 11 часа, loshiqa написа:

Както и при отключване/заключване да се отварят/затварят огледалата ?

Това при 8Р не се поддържа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 Fault Found:

100470 - Company Comfort Databus in Single Wire

011 - Open Circuit

Freeze Frame:

Fault Status: 01101011

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 254

Reset counter 126

Mileage: 248688 km

Time Indication: 0

Date: 2022 09 15

Time: 22 59-48

 

 

Някой може ли да каже решението на проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам проблем с Аудито а3 8п,когато карам по планински участъци с много завой след известен пробег светва червена лампа с волан заедно с предупредителен сигнал волана не става кой знае колко тежък дори едвам доловимо се втвърдява след което като се загаси и преседи известно време грешката на таблото се маха и така до следващия път.Понякога не се появява само веднъж се случи след запалване да светне и изгасна след 1 минута сама.Закачих е с вагком в steering assist записва 2 грешки 01312-powertrain data bus  012-electrical Fault in Circuit-intermittent; и 01314-Engine Control Module 004-No Signal/Communication- intermittent ако може да ме ориентирате какво да проверя и към какво да се насоча като за начало.Благодаря предварително 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При смяна на egr с нов, изисква ли се адаптация? А ако се изисква как се прави?

Редактирано от Ico Danielov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита Коледа!Колеги,дайте идея къде да търся проблема..трия тази грешка и пак се появява/а колата реално няма проблем или не се усеща за сега/?Колата е с 1,4тфси мотор

20221225_121727.jpg

Редактирано от nuvoari
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяна на масло, но гледам, че доста хора правят адаптация, когато имат някакви оплаквания от държанието на кутията и след това казват че се оправят, защото има износване и се нуждаело от адаптация.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пречи да си направиш една адаптация след смяната на маслото. Принципно кутията постоянно си се самоадаптира като се кара, така че не би трябвало да усетиш кой знае каква разлика преди и след адаптацията. Някакви проблеми прави ли ти кутията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблеми по скоро не, но на моменти когато сваля от 3та на 2ра има едно леко придърпване, на моменти е доста агресивна, но мисля, че е от софта на кутията, защото е стейдж 2 (така я взех). Този месец ще сменя маховика и след това ще направим една адаптация. Ще пиша какви са промените след ремонта!

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, напълно възможно е да имаш придърпване между предавките от софтуера. Също може да е от мехатроник или съединител, но от маховик по-скоро не. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маховика вече се чува доста и имам тресене при потегляне, затова ще се сменя. Уж всичко е гледано и казаха че е наред със съединителя и мехатроника.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колеги дава ми тази грешка и много често не работи заключване/отключване с дистанционното след малко почва да си работи или ако отключа или заключа с ключа се оправя и дистанционното.Някакви идеи какво да направя ?

Само ,че при мен пише key 2 по по принцип имах 2 ключа но ми откраднаха единият.Сега съм само с един даже ако има как да го изкарам от системата този липсващият ще е много добре

91a26d728b58c0d200b56d5b90d997f2.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Привет , колата е Audi A3 8P 2.0TFSI , с биксенон фарове . Купих си първоначално евтини лед крушки за DRL функцията и компютъра ми даде грешка естествено.След което дойде един специалист и нещо рови по настройките на 09 - cent. elect. модула уж да деактивира грешките но си остана проблема. След което си купих скъпи крушки по Canbus от 80лв. , сложих ги но пак дава грешка, прилагам снимка от Launch. Та моя въпрос е има ли някой който може да се справи с проблема ?IMG_3943.thumb.jpg.b4efac580c3dee2706792a66a66272ea.jpg

 

 

Редактирано от jeck_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой да е имал тази грешка?

 

Address 46: Central Conv.        Labels: 8P0-959-433.lbl
   Part No: 8P0 959 433 E
   Component:    KSG          H04 0050  
   Coding: 188000186D08850D488F016300
   Shop #: WSC 06314 123 12345
   VCID: 3E73D87369826EEEA6F-806B

   Subsystem 1 - Component:   Sounder n.mounted     

   Subsystem 2 - Component:       NGS n.mounted     

   Subsystem 3 - Component:      IRUE n.mounted     

1 Fault Found:
00956 - Key 2 
            005 - No or Incorrect Basic Setting / Adaptation - Intermittent

 

Изчистих я преди време и пак се появи.

Някакви насоки как мога да адаптирам ключа на ново

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Как да изкарам моментен разход на гориво в l/h когато колата работи на място. Колата е A3 8p 2.0 tdi 2004 bkd с километраж 8p0 920 930 f.

С бутоните на лостчето на чистачките превъртам всички опции и оставям на моментен разход л/100 км, но когато колата работи на място не минава в л/час, както е при голф 5.

Също така от лостчето със задържане на някой от бутоните нагоре или надолу не мога да вляза в менюто с настройките, мога само да превъртам различните отчитания и да ги ресетвам.

По принцип така опростени ли са тук нещата или може нещо да се прекодира/ адаптира от VCDS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Моля за помощ исках да прекодирам да ми отчита и пасажерския колан,но не успях и само ми смени целия код колата е audi a3 8pa 2007 ръчна трансмисия фуллфис сензор дъжд и светлина темпомат навигация bns 5 снимка 2 друго инфо несе сещам да кажа ако някои може да ми помогне с кодировката55905e56f67c1021624ca91b7f9aed9b.jpgb1cc23adf4c87772bfc090d26c8ebb94.jpg

Изпратено от моят 2210129SG с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш кантар на пасажерската седалка, няма да ти отчита колан там. Кантарът не е задължително оборудване, а екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам но защо като не вкарам правилна кодировка ми заменя всичко а първия път промених само предпоследната цифра и след това всичко се оплеска

Изпратено от моят 2210129SG с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още един въпрос ако може дали този модул подържа фарове за мъгла има монтирани такива но кабели няма за тях явно е сменяна бронята и ключ си взех само модула остава да има тази функция благодаря предварително9aa3f502823ce6bf682f30cc2d3dfcb4.jpg

Изпратено от моят 2210129SG с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Забелязах че нямам сигнализацията за течноста на чистачките моля помагаите 8P0 920 931 VDO H20 0570

Изпратено от моят 2210129SG с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой да е имал тази грешка?
 
Address 46: Central Conv.        Labels: 8P0-959-433.lbl
   Part No: 8P0 959 433 E
   Component:    KSG          H04 0050  
   Coding: 188000186D08850D488F016300
   Shop #: WSC 06314 123 12345
   VCID: 3E73D87369826EEEA6F-806B
   Subsystem 1 - Component:   Sounder n.mounted     
   Subsystem 2 - Component:       NGS n.mounted     
   Subsystem 3 - Component:      IRUE n.mounted     
1 Fault Found:
00956 - Key 2 
            005 - No or Incorrect Basic Setting / Adaptation - Intermittent
 
Изчистих я преди време и пак се появи.
Някакви насоки как мога да адаптирам ключа на ново


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напиши си тук кодировката на 17-Instruments.
Проблема е че несъм с оригиналната кодировка както по нагоре съм писал исках да включа пасъжерския колан ,но явно нямам кантар и като промених цифрата за колана даде грешна кодировка и я промени тотално и от там тръгна всичко нямам си на идея защо промени цялата после като се прибера ще включа диагностиката и ще споделя текущия кодинг.В момента което съм зебелязал променено от оригиналното е че неми отчита течноста на чистачките колана визоялно свети около 2 мин. и звуково е през 30 сек. А преди това оставаше визоялно постоянно и звуково за около 2 мин.И при контакт светват само стрелките без циферблата но това несъм сигорен как беше и не е болка за умиране и така ще кара

Изпратено от моят 2210129SG с помощта на Tapatalk



Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...