Jump to content

Recommended Posts

Здравейте!Интересува ме оригиналния дебитомер на AEБ  058133471А от 96г, до какви стойности може да измерва.Конкретно за случая: при ремап до колко бара може да се използва? Мотроника е 3.2 -може ли да работи на 1,5 бара?

Редактирано от autorazsipnik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

К03-ка на 1.5 бара(ако може да направи толкова) ще прекара едно количество въздух, GT3071 например на 1.5 бара ще прекара в пъти по-голямо количество въздух....

Демек, няма кой да ти отговори на така зададеният въпрос. Дебитомерите имат таван на количествтото въздух, което могат да измерят, не на налягането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоковият дебитомер на чипнат АЕВ би трябвало да измерва коректно до ~170 гр/сек. Нечипнат ~120 гр/сек.

Ако не се лъжа... :)

Редактирано от Cornu©opia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около ~ 215 к.с.

Благодаря за смисления отговор!Обаче до 173гр/сек все още си измерва ,затова искам да знам до колко максимално к.с може да се използва без да се променя нещо по него.Ако някой има техническа информация просто да я сподели ,ако не е проблем.

 Дебитомерите имат таван на количествтото въздух, което могат да измерят

Точно за това питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих някаква информация според,която може да мери 480Kg/h = 4,6427-4,845V.Ако смятам вярно 133гр/с,което значи ,че производителя не е дал максимума.Следва,че тавана на количеството ,което може да мери ще се разбере опитно.

 

Доколкото си спомням таван -177гр.,

приблизително 215 -220 коня максимум

Това пробвано ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

177-178 gr /min .МаксималЕН резултат с К03-29 ,АЕБ,температура на околната среда под НУЛАТА ( -2 ГРАД ) .Имам записани логове ...,ама в момента не съм в БГ.

 

 Температурата на външния въздух е от огромно значение ....,същите тестове при 20 град C показват 167 гр/мин максимум ,ако ще и три пъти по голям кулер от стоковия да се сложи!( при мене е 2.5 пъти по голям )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правил съм лог на 04.10.2013 в Стара Загора ( температура 12 градуса С )

и данните на дебитомера ( на 1,8Тq AEB с К03-029 и стоков кулер ) бяха max. 171,18 g/s.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правил съм лог на 04.10.2013 в Стара Загора ( температура 12 градуса С )

и данните на дебитомера ( на 1,8Тq AEB с К03-029 и стоков кулер ) бяха max. 171,18 g/s.

Напълно нормално !!! Когато турбото е на макс ,всичко е с пряка връзка с температурата / плътноста на въздуха ,който смуче турбото и го прекарва през дебитомера .При едни и същи настройки - 0 град - 177-178 гр/сек, 5 град -175 гр/ сек,10 град - 172 гр/ сек ,15 град - 169 гр /сек ,20 гр - 167 гр/сек ,30 град - 161 гр /сек ,40 град - 156 гр /сек

 

Интеркулера за съжеление не помага за промяна на тези стойности.

Редактирано от DIDOO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кутията трябва да се разстърже за по-големия диаметър. Корпуса е по-дълъг и няма уши за закрепване. Диаметъра му не пасва на въздуховода. Все проблеми, които искат фантазия при изпълнението. 

Аз съм си взел една кутия и напасвам новия корпус към нея. Накрая ще отида да ми направят нещо такова:http://kmdtuning.com/audi/a4/b5-96-01/1-8t/engine/turbo/hoses/evolution-racewerks-turbo-inlet-pipe/prod_2553.html?review=writeau-int001.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Само корпуса се ползва. Вади се елемента от твоя дебитомер и се прехвърля в големия корпус. Онзи измервател е друг тип

Пасва ли отвора и закрепването или и там трябват доработки.В БГ от къде може да се поръча  направена тръба като тази http://www.ebay.de/itm/390797769364?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...