Jump to content

Пръскалки фарове


_Joro_

Recommended Posts

Здр. Колеги, сдобих се с прословутите пръскалки за фаровете заедно с казанчето и маркучите към тях до тук добре но моторчето на фаровете беше клеясало и сцепено през средата, взех друго от с надеждата да е здраво,но уви и то беше изгоряло и се с прецаках с 30лв :steinigung:въпросът ми е дали ще стане моторче от Лада Нива или седмица виждал съм че те имам фаромиещо и другия въпрос как е оригинално вързано моторчето, защото аз мисля да го свържа директно към пръскалките на чистачките, но не знам дали няма да е проблем? Благодаря предварително.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е оригинално е когато фаровете са включени, и то след някое си подред пръскане по стъклото  .. Или поне при БМВ е така ...
Тук ти трябва налягане - Ладите си имат чистачки и ги боли дедовия за налягането на системата !
Алтернативна помпа тип Феби-меби, Топиран ... etc 
Защо даваш пари за втора злоупотреба, като си си имал вече ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Лада едва ли ще стане,че там си е нужно налягане,но от всяка друга кола с такава система помпата става,стига да можеш да я навреш в казанчето.В "Продавалника" в момента има една помпичка от Мерцедес/на външен вид точно ,като нашата/ и една от Опел,та може да се пробваш.Иначе,изобщо не си помисляй да пръскаш едновременно на фаровете и на предното стъкло,защото по този начин винаги ще си с празно казанче.Направи така,че системата да бачка само при включени фарове и да се пуска от отделен бутон или отделно положение на ръчката/аз взех такава от Авант и ще си ги пускам от положението на ръчката за задната чистачка/.И задължително си монтирай реле да поема товара.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е оригинално е когато фаровете са включени, и то след някое си подред пръскане по стъклото  .. Или поне при БМВ е така ...

Тук ти трябва налягане - Ладите си имат чистачки и ги боли дедовия за налягането на системата !

Алтернативна помпа тип Феби-меби, Топиран ... etc 

Защо даваш пари за втора злоупотреба, като си си имал вече ?!

Взех уж друга защото старата е клеясала и е била замръзнала явно и се е сцепила по средата и не работеше. Утре ще пообиколя из моргите да видя някои подобна помпа и да не е за толкова пари, а от лада се отказвам. Благодаря за бързите отговори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я така и така си се набутал пари и си купил неработеща. пробвай да я изпуснеш 2-3 пъти на цимента както си прав и после пак се опитай да я включиш. ако не е рабитила много време може да е спекла малко и с удряне може да тръгне. няма какво да загубиш. Аз лично така съм раздвижвал поне 10 моторчета за чистачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Някой монтирал ли е отделен съд за помпата на фаровете?Започвам да се замислям за автономен такъв от друг автомобил,но не знам най подходящия донор или някоя 5литрова туба :hilezh: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах такава идея преди да намеря оригинално и общо взето най-лесно става,като ползваш заводски казанчета,които се монтират в коша на мотора.Стават от Б3,но се сменя и казанчето за хидравликата,а така също и от Ц4,като там нищо друго не се сменя,но дали ще пасне помпата,идея си нямам.

Не ти ли стига заводското голямо казанче/мисля беше 7-8 литра/ за тая система,че търсиш друго?

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност търся оригиналния ,който да поместя в подкалника,но сега съм със стандартния съд и нестандартно прикачена помпа за пръскалките на фаровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Имам интензив бутона, имам големия казан с помпата. Обаче нямам схемата на инсталацията, ако някой я има ако може да ми я прати. Също ме интересува кое е релето, поне колата докато ми е на разположение да го взема. 

Редактирано от krisaleks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...