Jump to content

Нямам звук на таблото


Recommended Posts

Здравейте,

Наложи се да сменям таблото. Майстора го смени, обучи го. Всичко беше наред докато не светна символа за горивото без придружаващия звуков сигнал. После констатирах, че липсва и пищялката при забравени светлини.

Майстора каза че ще се рови в кодовете, но за да се презастраховам от евентоален негов неуспех ви питам някой дали е газил в тази материя?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен. Миналата седмица си купих А4 авант, 1.9 тди, 2003 год. Така както е описана ситуацията и при мен е същото и аз нямам звук за забравени фарове и гориво. Ще следя и аз темата дано е нещо дребно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгорял е зумера в таблото и при мен стана така. Сложих заместител, но се чува слабо. Това е оригиналния зумер който трябва! https://www.buerklin.com/en/catalog/Miniature-speakers-type-Digisound-FE36100PC-W-FR3-MG3-HT-M647300.html

 

Ако има кой да поръча, бройте ме и мен за един! :)

Редактирано от plamen_iv70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали е лесна подмяната - да го взема от таблото което свалих?

Не знам дали Вагкома трябва да го отчете но грешка от него няма. 

Да не би проблема да е все пак софтуерен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

За подмяната бих казал ,че става лесно,стига да знаеш какво правиш!Иначе се намира на гърба на таблото и доколкото знам не дава грешка.Поне при мен беше така.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашите коли са с вграден генератор в таблото и отделен говорител . Най - често дава проблем самото говорителче. И при мен беше така . Изкарах 3 -4  говорителчета от детски играчки, и което звучеше най- добре, него сложих.

 

http://i.imgur.com/A21Ap.jpg - това е пример за това как изглежда. Моето направо го сложих върху оригиналното без да го демонтирам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Смятам да го сменя това зумерче, лесно ли се сменя. На гърба на таблото, какво ще рече? Трябва да свалям таблото ли? :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В темата с питанките съм пуснал малко снимков материал с обяснения - аз го сменях миналия месец на А4-ката, не е трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, както казаха по-горе колегите зумера изгаря, т.е. не е софтуерен проблема. Виждам, че колегата задал въпроса, кара Б6. Зумера е 8 ома и 0,5W (или може би 1W) и може да се замени със всякакъв друг (освен оригиналния) стига да е 8 ома. Сменя се сравнително лесно, необходими са звездограмни отвертки (ключета) за сваляне на таблото и капака на задната му страна и поялник за премахване на изгорелия и запояване на новия зумер (говорител).

Айде със здраве  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...