Jump to content

Претапициране на увиснал таван - къде?


plamenbv

Recommended Posts

Здравейте, колеги. След нещастната градушка ми провисна част от тавана. Нядявах се да остане така, но за нещастие всеки ден провисваше все повече и повече, докато не се превърна в един чаршаф над главата ми. Нямам времето и инструментите да се занимавам да го претапицирам сам, та искам насока къде в София мога да закарам колата, за да го демонтират, претапицират и монтират след това? Търсих по темите, но намерих само координати на хора, които не са в София.

 

Цената не е от голямо значение, стига да е в разумните граници за такава операция (не повече от 250-300 лева). Ако пък и работят в събота или неделя на това място, ще е още по-добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега. Мога да ти дам реална цена за ориентир, но става въпрос за Враца. Таван на Шкода Октавия 1, свален собственоръчно и закаран при тапицера - 80 лева за претапициране. Надявам се тук в София да не надхвърлят себе си с много. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата е там, че нямам възможността да го сваля сам, та ми трябва услуга с демонтаж/монтаж. В началото се сетих за avtointerior, но там 100% ще ми одерат кожата и все си мисля, че може би има и място в София, където ще е по-евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тапициране с плат от тапицера при мен беше 90лв, при положение че имам и шибидах. За работа още 200лв да дадеш ми се струва абсурд, не е толкова сложно

Редактирано от thesaint11
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е същото положение.За мойта А3-ка хората ми поискаха 150лв за всичко-демонтаж,тапициране,монтаж + плата.Вече зависи какъв ще си избереш може да ти варира малко цената нагоре-надолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

80 лева за А4-ка,седан,ми взема едно момче в Стара Загора-претапицира ми тавана,който беше увиснал,като хамак,за 2 часа и с материали от него.

Останах доволен много,а и мои приятели и познати също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и никой не написа къде в София някой се занимава с тази дейност. Аз примерно съм свалил тавана и искам да го занеса някъде да го претапицират, но не намерих нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че с какво го лепи тоя плат то за 2 часа само лепилото не може изсъхне.

Казвам ти-тавана беше сив цвят,колата Б6-ца,седан,2001 година,светлосиня.

Предварителна уговорка по телефона,карам я в 8.30 ч. и в 11 ч. я взимам.

Стария плат от тавана в коша и ми сложи нещо,като кожа,не го знам точно,пак сиво-и не мръдна изобщо.

До края на деня,изобщо не миришеше на лепило в колата.

 

п.с.-който има мерак,да дава 300 лева за таван,нека да дава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз ходих при един тапицер в Люлин срещу Булвария се пада

Слави се казва човека.Ако напишеш в google тапицер Слави Люлин ще ти даде сайта му и координати точни

Работи доста качествено момчето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

До колелото,до сервиз Мимо.Но утре ще потърся тел.150 ми поискаха за мойта

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пламене, бих ти препоръчал да си намериш плат(2 линейни метра), лепило(1 кг./литър), макетен нож, шпатула(за изкарване на старото лепило) и да го започваш сам... при нужда от помощ бих могъл да пратя малко снимков материал, целия таван се сваля за няколко часа и изчиства за още няколко, а на другия ден хващаш 2ма приятели за помощ и започвате да лепите новата тапицерия :) На мен по този начин ми излезе 50 или 60 лв. претапицирането :) Съжалявам ако прозвучи като "спам"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ии моя провисна ако някой знае във Варна каде правят ии доло горе какви пари да помогне :)

Телефоните са:052/60-64-68

0887/42-66-79

0888/32-22-34

Майсторлъка не им го познавам,просто ми изпадна от някъде визитката им.За мойта А3-ка ми поискаха 150лв(зависи вече какъв плат ще си избереш).После драсни един ред да кажеш впечатления от сервиза.Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно пак ще поспамя малко, но докато се мотаех вчера из Дианабад попаднах на това. На сайта пише 80 лева за претапициране с обикновен плат за тавани - включени монтаж и демонтаж. Дано съм бил полезен. :zustimm:

 

off: Като сме тръгнали да говорим делово ... колега, ти не търсеше ли случайно и рам памет ддр2? :hilezh:

Редактирано от darknessevil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

Пратих колата си при тези момчета в Дианабад, докато бях в командировка. Инструктирах приятеля, който я закара да иска същият цвят плат като предишния. Той ми се обади, обаче, че видял там как слагали черен таван на подобна кола и изглеждало много добре. Реших да е черен и честно-казано не съжалявам. Освен тавана, момчетата там ми тапицираха и предните колони в черно, за да се "слее" тавана с таблото. Цялата операция излезе 150лв. (140 за тавана и по 5 за колонките) без да пипам нищо. Изпълнението е перфектно, дори сега изчезна скърцането от колонките на предпазните колани.

 

Прилагам снимки да видите как се е получило. Може би на някои няма да се хареса шаренията - черен таван със сиви сенници и дръжки, но на живо наистина изглежда добре.

 

post-83458-0-49413000-1406788539_thumb.jpost-83458-0-86332700-1406788539_thumb.jpost-83458-0-16175100-1406788540_thumb.jpost-83458-0-44774300-1406788540_thumb.jpost-83458-0-74850000-1406788540_thumb.jpost-83458-0-52269700-1406788585_thumb.j

Редактирано от plamenbv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не изглежда толкова зле, колкото се усеща от "черен таван със сиви сенници и дръжки". :hilezh:

Супер, колега - радвам се, че си останал доволен. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,гледам,че в сайта им пише 80лв за тавана,защо са ти взели 140лв или това е цената с демонтаж и монтаж,питам защото и мен ме чака скоро същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не изглежда толкова зле, колкото се усеща от "черен таван със сиви сенници и дръжки". :hilezh:

Супер, колега - радвам се, че си останал доволен. ;)

 

Наистина изглежда добре (поне според мен). Като го чух по телефона и аз бях малко скептичен, но човека ме увери, че на живо е супер. Още повече, черното не е точно черно, както си го представях, ами е по-скоро много тъмно сиво (нещо като графит).

 

 

колега,гледам,че в сайта им пише 80лв за тавана,защо са ти взели 140лв или това е цената с демонтаж и монтаж,питам защото и мен ме чака скоро същото.

 

Ами не съм гледал цените в сайта, но се свързах с тях и ги питах директно за цена за всичко (демонтаж, претапициране, монтаж) и човека ми каза 120 - 140лв. в зависимост от плата. А и при положение, че се е навил да направи предните колонки за по 5лв., съм супер доволен от цената.

Редактирано от plamenbv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Варна, понеже някой беше попитал: http://avtotapicer-varna.com/index.php

около 90-100лв за с демонташ и монтаж. Това е цена от миналата година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Мерси за инфото.Но аз да попитам защо трябва да се претапицира увисналия таван,след като може да се вземе цялата кора заедно с плата от някоя морга?Днес ми казаха,че можело и по-евтино излизало и сам мисля,че можеш да си изкараш старата кора и да сложиш новата.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сам сигурно ще можеш да я свалиш, така или иначе като е увиснал плата няма да ти дреме особено дали ще го скъсаш или изцапаш. За слагането обаче, трябва да сте двама. :hilezh:  

Няма смисъл да взимаш таван от морга, ще е много тъпо, а и вероятно да се разлепи скоро и ще трябва пак да сваляш/качваш.

Тапицерите взимат около 100 лева за тавана и колонките, и малко повече, ако те ги свалят и качват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...