Jump to content

Моята А3 - няма диагноза, а цяла патология


bsdnikolov

Recommended Posts

Темата, която отварям е и зов за помощ, и място, където да си излея болката.

Малко предистория, за да ви въведа в час с историята на тази кола. След като, жената си събра парите за нея (адвокатската професия е добре платена), заяви, че иска сама да си я избере и закупи (да е*а тази независимост на жените, все излиза през носа), без да и помагам. Викам, добре, но поддръжката тогава си я прави сама (не знам защо ли, тогава си и вярвах, като го казвах). 

Речено, сторено, избра си я, и възложи на шофьора на кантората да уреди рапатрак и да я закара в "Порше запад". След като се върнал, гордо заявил, че колата е перфектна и единствено има за смяна тампон на двигателя. Познайте той какво е направил, едно голямо нищо (в последствие, приятел ме запозна с приемчика и получих уверението, че тази кола никога не е влизала при тях за).

Колата за първи път я видях, когато отидох да я прибера от задължителното обслужване. Още тогава не ми хареса, нито как запали, нито как върви. Прибрах я в гаража и се прибрах в къщи. След два часа, жената реши че иска да се поразходихме с новата придобивка. Изненада, колата запали на няма такава мъка. На следващия ден се обадих на приятел, който работи в сервиз за даде някакви идеи. Човека, след работа дойде до вкъщи и още като вдигна капака, без да сваля декоративната кора на двигателя каза: лошооо, бъзди ми на изгоряло. Тръгна да откача буксата на дросела, но уви, беше разтопена. Започна да вади кабелите от шлауха, разтопени. Извади ги изцяло, отрязани, да не дават на късо. На следващия ден, дойде с инсталация, отрязана от катастрофирал Голф 5 с мотор като моя, дросел и ЕГР в ръка. Питам го, защо и ЕГР, а той, познавам ги тези кочини, ЕГР-а 100% е скъсал мембраната (и беше прав). Отворихме стария дросел и в платката имаше дупка. Сменихме ги, адаптирахме клапата и  изчистихме грешките (една остана да виси, тоест пак да се записва, но беше за охлаждащата перка и му казах, че с това по-нататък ще се занимавам). 

След смяната, продължи да пали на мъка, но не чак толкова. забелязах, че след като не е палена, примерно 3-4 дена, завъртам ключа, запалва за малко и изгасва, все едно и свършва горивото. Смених нафтов филтър профилактично, същото. И точно щях да се заема с този проблем, и започнаха дъждовете, та ново 20. След обилен дъжд, въобще не се и опитва да припука, стартера върти на сухо. ОК, водата те дави. И чистачките не работеха след обилен дъжд. А и забелязах вода по шофьорската степенка.

179852553.jpg

 

Свалих пластмасовата кора под чистачките и там какво видях, улея в който трябва да защипе кората е пълен с гняз. 

179852563.jpg

 

ОК, почистих, взех шише с вода и проверих как оттича. Е не оттичаше. Свалих подкалниците и махнах калта зад тях. Нов тест, успешен.

 

Следващата ми стъпка бе горивоснабдителната система. Свалих помпата в резервоара, а там ме очакваше това:

179852609.jpg

 

Голяма част от черния боклук го махнах, преди да се сетя да снимам. Свалих цедката и от вътре се оказа още по страшно. Почистих я и върнах помпата на място. Подадох ток на помпата с външно захранване и веднага ми изми очите. Викам си ОК, дано да е това проблема. Е да ама не. Гадината стана по-динамична, с една идея по-лесно пали, но проблема остана.

Днес сутринта по случайност ми хрумна да направя пълен чек на всички системи, да проверя за поражения от водата и ето, че изскочи грешка на неочаквано място:

(на кой гениален немец, му хрумна да вкара чека на релето в модул 09-Central Electronics, вместо чека да си е в 01-Engine)

179852638.gif

 

Следващата ми задача е да сваля релето и да го прегледам, ако е ОК, ще трябва да разбера защо не реагира.

 

 За сега съм го добутал до тук.

Също така съм отворен и към конструктивни предложения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 293
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Какъв ти е кода на 2.0 TDI - то? По принцип може да е от много неща НЕ паленето! Трябва задължително да се измери компресията на 4-те цилиндъра!!! Добре си почистил цедката, по принцип тандем помпата също трябва да се види. Трябва да ти направят центровка, хора които разбират да си поиграят 1 час, моята навремето ми я прави Ifidik от Варна и останах много доволен от резултата. Когато не ти пали, върти стартера опитваш ли се да и помогнеш като натискаш педала на газта? Има двама майстори във Варна, които съм убеден, че ще ти решат проблема и поне един на мен известен в София, който също ще го реши. Отварял ли ти е майстор капака на мотора под кората, да види ДЮЗИТЕ, дали случайно някой не си е играл и да са местени и белязани?

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кофти ситуация. по думите ти колата е доста зле. ако на жена ти вече и е минал мерака за конкретната кола, по добре се ориентирай към продажба. вероятно постоянно ще се появяват някакви проблеми. може да пуснеш снимки да го видим това ауди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Кода на двигателя е BKD. След престой от 8-9 часа, задължително трябва да и помогна с газта, иначе поприпуква и пак го ям. Няколко пъти след дълго мъчене за запали (разбирай, откачане на акумулатора от клемите, евентуално да нулира някой друг бъг, през това акумулатора закачен с кабели към мойта кола да позареди след дългото въртене и 20-30 минути престой така) започва да пали първо с леко припукване, после да подахапва и така докато запали, но единия път имах чувството, че тръгна на 2-3 цилиндъра и изфорсирването не чистеше проблема.

В неделя последно го направи пак този номер и веднага закачих VCDS-a. Беше записал грешка:

 
16687 - Cylinder 3 
            P0303 - 000 - Misfire Detected - Intermittent
             Freeze Frame:
                    RPM: 777 /min
                    Torque: 60.0 Nm
                    Speed: 0.0 km/h
                    Load: 0.0 %
                    Voltage: 14.06 V
                    Inj. Quantity: 2.96 mg/str
                    Temperature: 27.0°C
                    (no units): 0.0


кофти ситуация. по думите ти колата е доста зле. ако на жена ти вече и е минал мерака за конкретната кола, по добре се ориентирай към продажба. вероятно постоянно ще се появяват някакви проблеми. може да пуснеш снимки да го видим това ауди.

Вече вложих доста нерви в нея, иска ми се да видя и положителния резултат.

А и да я продам, не мисля, аз обичам да се боря с проблемите, не да ги прехвърлям на друг.

Смятай, колко клетви ще отнеса, ако я продам на някой в това състояние.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аууууу и при мен беше 3 цилиндър на времето, смениха ми дюзата с друга втора употреба, Ifidik Иво си игра много и два датчика смени! Някой в Италия беше залепил капака на мотора със силикон и познай колко трудно се отвори, няма да ти кажа как бяха белязани 4-те дюзи някой си беше играл явно да ги прави. Знам твоя човек, който ще ти реши проблема с BKD-то но си от София предполагам, няма как да стане!

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как може да оставиш жена да купува кола ...

Сега трябва да отидеш в мола и да й смениш всичките гримове,дрехи и другите там женски работи  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко допълнение, което ми убягна в описанието.

Стойностите на MAF сензора ми се виждат високи при работа на място. Уви, жената ми поля лаптопа заедно с едно цвете, и сега не мога да снемам живи данни при движение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Директно ти казвам отваряй капака и на 3-ти цилиндър дюзата да се види, забравих да питам като запали пуши ли, но не черно, а друг цвят пушек? Повече отговори на твоите въпроси, ще откриеш и ще ти бъдат дадени в Шкода Форума в раздела Octavia там почти всички октавии, които са 2.0 TDI са с BKD мотор!

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

 

Само когато е запалила с много мъчене, докато изчисти пуши бяло и мирише на сурова нафта.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дюза е проблема на 3 - ти цилиндър, може и да е има микропукнатина и да бърка с антифриз там, обаче това само като се махне капака свали дюзата и се огледа!

 

http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/38233-%D0%B4%D0%B5%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D1%86%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%B8-20%D1%82%D0%B4%D0%B8-bkd/

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

А антифриз да губи? Неизгоряла нафта докато стабилизира оборотие пуши светло- тъмно сиво.

Антифриза още не го е пипала. И да, пушека е по-скоро светлосив.

 

Също така и разхода и според мен е висок. Около 9 градско. А когато я карам хептен като баба (така, че DSG-то да сменя предавки на 1800 оборота, съм падал минимум на 8,6. Подчертавам че това е градско и по FIS средната скорост е около 20 км/ч)

 

За сравнение, служебната ми Дачия (1.5 TDCI) я карам постоянно между 3000 - 3500 оборота а при ускорение я държа до 4000, за да има динамика тоз умрел двигател и там разхода ми е 6 - 6.5.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално ще разбереш дали ти гори антифриз, като отидеш до морето и се прибереш примерно едни бързи, ако си от София 1000 километра да речем, по магистралата, ако ти го издуха лошо! Разхода ти е такъв заради 3-ти цилиндър и дюзата повярвай ми! Сега май рециклират дюзи на БОШ на приемливи цени, ако ги направиш и 4-те разхода ти ще е доста надолу, една правилна центровка и мисля разхода ще е друг! Ако тръгваш на студен мотор на климатик веднага нормално ще ти  гори 8-9 лятото градско, особено в големите жеги!

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще проверя дюзите, но това след морето, че разходите ми се събраха в повечко. След 20-на дена заминавам в Гърция на почивка с нея и тогава ще разбера за антифриза. А климатика не го пускам, тук в София си е достатъчно студено сутрин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да те предупредя, не знам къде си ходил с колата на дълъг път, но ако не си, направи си автоасистанс за чужбина, защото може да не запали, след дълъг път и престой един ден, а ако запали пушека ще е 3-пъти повече  след това! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като те слушам, може и да не тръгна с нея. Поне на другата си кола мога да разчитам на 100% (аз съм я избирал, купувал и поддържал, и за толкова години от нея съм видял само вярна и безаварйна служба). Щеше ми се да изкарам тази на дълъг път, но май няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с тестове по време на почивка! Достатъчно неприятни проблемчета има и в момента колата... Може и дюзите да се класират, щом по горивната система казваш, че всичко е ок. Тандем помпата надали е проблемна, щом поддържа обороти. И все пак провери отново дали от някъде не дърпа въздух покрай филтър/ маркучи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, горивната система не е ОК. Както написах, едва тази сутрин забелязах, че на диагностика Fuel Pump Relay (J17) не реагира, а бие ERROR. Но това е проблем, с който ще имам възможност, да се заема, чак след като се прибера от работа.

179852638.gif



А относно възможността за въздух в горивото, намислил съм една магария. Мисля по някое време да откача маркучите към помпа-дюзата и да сложа прозрачни за временно, да се вижда, дали прави мехурчета. Но това съм го замислил като крайна мярка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето, нещо интересно за въпросното Fuel Pump Relay (J17), което изскочи днес. Прочитайки статията, се замислям, дали това не е разковничето. Наистина, помпата я чувам, когато дам на контакт, но както разбирам, тя започва да работи истински, едва когато релето заработи. А то от своя страна се включва, едва когато ЕКУ-то отчете 13 оборота, а не при контакт.

 

http://forums.quattroworld.com/s4s6/msgs/22583.phtml

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може на мен също ми казаха, че помпата в резервоара може да не работи и колата пак да пали, но трудно като в твоя случай!

Sent from Iphone

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече вдигам белия флаг. Тази вечер, проверих релето за горивната помпа. Работи перфектно. Проверих всичко по ELSA, ел. сисгемата е екстра. Предавам се.

Вчера се обадих на приятел, занимаващ се с Аудита, да го питам за мнение за Мишо от Горубляне, дали е толкова добър, колкото казват по форумите. Заяви, че много ги "чувал". Приятели били и щял да му се обади да ми види колата.

Дано той вдъхне нормален живот на тази барака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато чакам, колата да бъде прегледана от специалист, не пречи да се ровя в добрия стар чичко Гугъл, дето знае всичко. И попаднах на това: http://www.audi-sport.net/vb/a3-s3-sportback-8p-chassis/164855-cold-start-problems-a3-diesel-video.html. Получих дежавю, когато си пуснах клипчето. Човека накрая пише, че проблема се е оказал от 2 прескочени зъба на ангренажа. Лошото е, че не знам дали не са мърлячи тез момчета, дето са ми го сменяли (както бях писал, жената държеше да не и помагам). След като я докарах в къщи тогава, забелязах, че по капачката на горивния филтър имаше локвичка с нафта. Тогава първо си помислих, че скобата на някой маркуч изпуска, за това избърсах всичко, с надеждата да видя кой изпуска. От тогава влага няма. Сега се замислям, че може и те да са имали проблем с запалването и да са пробвали различни неща, включително и някакъв опит за "обезвъздушаване" през пробката.

Ако се окаже това, ще дам точни координати и името на сервиза, за да се знае що за стока са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не е това. Предварението ми 0,5.

179863230.gif



Но пък четейки тази статия, все пак виждам проблем.

http://www.myturbodiesel.com/wiki/camshaft-timing-torsion-value-adjustment-on-vw-and-audi-pd-tdi-engines/

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

While you're here, also check the idle stabilization through injection quantity (measuring block group 13). The car's computer can adjust the amount of fuel injected to stabilize idle. A value more than +/- 0.5 would indicate a problem. You could try filling the fuel filter with a can of diesel purge and running it like that to clean out the injectors.

fuel_injector_balance_jetta.png

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

При мен забелязвам следното:179863259.gif

 

Цилиндър 1 и 3 са над +/- 0.5 mg/str

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...