Jump to content

Моята А3 - няма диагноза, а цяла патология


bsdnikolov

Recommended Posts

Първоизточникът на проблема е локализиран - G62. Явно датчикът е сменян с такъв втора ръка и не е сменен O- пръстенът. Мазан е със силикон (видно) и той се е разсъхнал, докато колата е била в сервиз за боя. По-късно ще постна снимки. Сега ми остава (след като си сготвя вечерята и хапна) да провера по ETKA дали се продава само O-пръстенът.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 293
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз О-пръстени купувам от магазините спец.   хидр. или  има магазинчета продават на размер, но трябва да носиш старият  и да им кажеш условията на работа и работна темп. Естествено за презастраховка взимам от витон винаги. И двата най близки съседни размера също.

 Имаше нещо гума кугар120градуса, силикон 150градуса, витон 220 градуса макс.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз О-пръстени купувам от магазините спец.   хидр. или  има магазинчета продават на размер, но трябва да носиш старият  и да им кажеш условията на работа и работна темп. Естествено за презастраховка взимам от витон винаги. И двата най близки съседни размера също.

 Имаше нещо гума кугар120градуса, силикон 150градуса, витон 220 градуса макс.

Мерси за предложението, но смятам да заложа на оригинални О-пръстени, закупени от официалното представителство ("Порше запад"). Така ще игнорирам рискът да не уцеля размера или самите О-пръстени да не са с необходимите качества. 

 

Ето малко снимки:

 

180557436.gif

 

180557437.gif

 

180557438.gif

 

Ето го и виновника за теча:

 

180557439.gif

 

За да не се повтори случката, ще сменя не само О-пръстенът на тялото, но и О-пръстенът на датчика (G62).

 

Screen_Shot252.png

Screen_Shot257.png

 

Вече звънях в "Порше запад", имат ги налични при тях на склад и цените са поносими. 8,40 и 2,50 лева.

 

Screen_Shot254.png

 

Screen_Shot256.png

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Ново 20 :icon_sad:.

След толкова много време на приятна и безпроблемна работа на колата, жена ми днес ми се обади с лоша новина. Като е набила кикдаун сутринта, по някое време колата е свалила муцуната (тоест, влязла е в авариен режим) и е светнал "check engine". Лоша работа. Довечера след работа ще я чета. Сигурен съм, че не е "overboost condition", защото тогава не светва "check engine". Прехвърлих на бързо в главата си възможните причини, но за сега не се сещам. А ме гложди вече цял ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старата ми кола го направи този номер, (тя е 4- степенен автомат ) дросела беше забил и след почистване и адаптация се оправи надявам се при теб да е нещо леко. Стискам палци!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дроселът ми е на по-малко от година и половина (нов, оригинален). А и при този мотор не играе никаква роля по време на движение (за това и тук му викат: "клапа меко гасене"). EGR-а също е нов, на по-малко от година ( Wahler ). За това тях ги изключвам за сега. И като се замисля, безобидните неща се изчерпаха. Останаха само плашещите :( .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето, че научих нещо ново. Грешката все пак е "overboost condition" и светна "check engine". До сега не ми се бе случвало при тази грешка. Явно при много голяма разлика между искани mbar по MAP и реални, все пак компа набива "check engine". Ама аз от доста време и говоря на жената, че кола с турбина се кара с раздаване на газ, а не със смяна на предавка на 2000 оборота. 

Явно е време да сваля турбината и да и почистя геометрията. Поне се оказа малкия дявол! Един ден бачкане на по бирка с приятели и ще е като нова :) .

 

IMG_20160328_201222.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 1 от 5- те пъти, в който съм имал overboost, светна лампата а таблото. При другите 4, беше записала само грешката. Беше на магистрално каране при около 180км/ ч, но след дълго каране около тази скорост, оспускане на газта и при новото настъпване заби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Публикувано (Редактирано)

Проблемът с турбината (мудната променлива геометрия) към настоящия момент е отстранен. По препоръка, сипах 300 грама двутактово моторно масло в пълния резервоар и минах 1000 километра със смяна на режимите на каране (София - Варна и обратно, ми дойде идеалния маршрут).

Вчера реших да я понапъна и да видя какъв е резултатът. Страшно съм доволен. Колата определено сега върви по-добре. Усещам по-добре ускорението. На D с кикдаун, ESP-то не спря да мига до 4-та (задържайки колелата да не превъртат), а колата ускоряваше страхотно.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
  • 2 years later...

Здравей, колега :) дали имаш възможност да качиш снимките относно "Почистване на ОЕМ предни фарове за мъгла (халогени) на Audi 8P/8PA 2003-2008"  отново, понеже са изтрити? Моите халогени са доста зле и искам да ги поосвежа малко и си спомних, че беше описвал подробно интервенцията и ето че я открих, но без снимките е малко като да гледаш филм със затворени очи. :hilezh:

Благодаря предварително и се надявам темата да не ми се разсърди, че така и наруших спокойствието :)

 

 

 

 

Редактирано от Ivan_Ch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 

На 5/18/2019 at 17:33, Ivan_Ch написа:

Благодаря предварително и се надявам темата да не ми се разсърди, че така и наруших спокойствието :)

Темата не е от сръдливите ;) 

 

Тъй като не съм с модераторски права, единствения начин без да занимавам някой модератор, е с цитат, в който просто да коригирам линковете към снимките. Надявам се, че в този вид ще ти свърши работа.

На 4/24/2015 at 23:24, bsdnikolov написа:

Време е за лек DIY

 

Почистване на ОЕМ предни фарове за мъгла (халогени) на Audi 8P/8PA 2003-2008

 

В понеделник вкарах Audi-то за боя и градушка. Пет дена по-късно е и вече ми е скучно. Прибрах се днес вечерта от работа и загледах тъжно рафта с retrofit-а.  :unsure:  Проекти бол, Audi, ниенте. Тогава загледах фаровете за мъгла. Благодарение на колегата fifipaldi се сдобих с два предни фара за мъгла. Единия нов - Depo, а другия фабричен:

 

IMG_20150424_193215.jpg

 

Също така ми предостави и стария, който е със счупени щипки. След като го ползвах за учебен (даже и оцеля), го разглобих и почистих. По този начин се ориентирах и как да разглобя и почистя здравия, минимизирай риска от бастисване.

 

Стига плямпане, да запретвам ръкавите. Ето как изглежда механизмът на халогена, под капачката:

 

IMG_20150424_193539.jpg

 

1 и 2 са "пантите" на рефлектора, а 3 е реглажния механизъм. За да се извади рефлектора без демидж, е нужно първо да се откачат пантите от леглата. Ето ги и откачени. Не е нужна да обяснявам как става, лесно е.

 

IMG_20150424_193748.jpg

 

IMG_20150424_193758.jpg

 

Следващата стъпка е да се "развие" реглажния болт, докато не освободи от резбата си реглажният лост:

 

 IMG_20150424_193911.jpg

 

IMG_20150424_193922.jpg

 

След развиването на болта, рефлектора и корпусът вече са две отделни и независими части:

 

IMG_20150424_194010.jpg

 

IMG_20150424_194037.jpg

 

Остава само да се махне и реглажният лост от рефлектора. Всеки, които се заеме с тази процедура, ще забележи и сам как става. Ето го рефлектора и без лоста:

 

IMG_20150424_194104.jpg

 

IMG_20150424_194123.jpg

 

Както се вижда от снимката, рефлектора е доста "матирал" в следствие на зацапване с прах. За това, реших да го измия. Самата процедура я извърших мноооогоооо внимателно. Амалгамата на рефлектора е много фино и лесно наранимо покритие. За измиването му, просто си насапунисах ръцете и много внимателно измих рефлектора. След това го изплакнах (още по-внимателно, без да натискам и търкам). След като го оставих да изсъхне, леко го забърсах с "дъхване" и микрофибърна кърпа. За съжаление, забравих да го снимам измит, но ефекта е "почти като нов".

 

Следваше измиването на стъклото на халогена. Преди да се заема с това, прекарах пръст по вътрешната страна. Че то направо си рисувах по него, толкова бе замърсено:

 

IMG_20150424_194610.jpg

 

Опитния (счупения) халоген го измих направо под чешмата. Обаче, забелязах бъг. В краищата има улей, който задържа вода. Това означава че преди сглобяване, ще трябва да го нагрея с пистолета за горещ въздух, за да се изпари. Това не е оферта. Реших да заходя иначе. Напръсках памучен парцал с препарат за прозорци и се заех с почистването. След като го почистих максимално по тази технология, се прехвърлих на "дъхването" и микрофибърната кърпа:

 

IMG_20150424_200300.jpg

 

Този път, се сетих да снимам крайния резултат от бърсането:

 

IMG_20150424_200352.jpg

 

Ето ги, и рефлектора и стъклото почистени:

 

IMG_20150424_201350.jpg

 

Амалгамата на рефлектора разбира се е на места матирала, но това е напълно нормално за 10 годишен детайл!

 

Сглобяването е по обратния на описания ред. Първо поставяте отново реглажния лост на рефлектора. После навивате до някъде лоста за реглажния болт:

 

IMG_20150424_201533.jpg

 

и накрая щраквате рефлектора на пантите.

 

Ето и крайния резултат. Лошото е, че вече се бе стъмнило (кой как минеше покрай гаража и се отбиваше, за това работа за 30 минути я свърших за час и 30 минути) и снимките са на полу-изкуствена светлина. утре ако не забравя, ще щракна някоя друга снимка и на дневна светлина.

 

IMG_20150424_202930.jpg

 

 

 

Финал - преди vs. после:

 

IMG_20150424_193215.jpg

 

VS.

 

IMG_20150424_202930.jpg

 

 

 

P.S.

По-хубави снимки на крайния резултат, утре на дневна светлина.

 

 

 

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...