Jump to content

Предни стъкла - кои стават и кои не?


Recommended Posts

Заради градушката трябва да сменям предно стъкло.

Кои марки правят ОЕМ-ските стъкла и имат ли различни класове?

Аз попаднах на  PPG, Sekurit, Pilkington, но не знам дали и от кой се внасят в БГ.

По-специално ли е стъклото, ако колата е със сензор за дъжд?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pilkington ги внася сервиза зад вагон ресторанта. Те мисля се вграждат в голяма част от автомобилите. Другите за които чух са Сен Глобен или както там се пише и казва. Ии да, ако има сензор за дъжд стъклото е по-различно.

Лошото е, че не могат да се намерят стъкла. В кобра ми поискаха 320 лв за А6 С5 с уплътнения и силикони и прочие.

Други казват, че всички са еднакви и разлика няма...

Редактирано от Audi_RS*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Сен глобен трябва да е производителя на секюрит?

 

Сим-пет-сим трябва да е фирмата на вагон-а, но дава само заето.

На сайта имат надпис - "Стъклата Pilkington са безплатни за клиенти по КАСКО, за дружества, с които симпетсим има договор".

Дали ДЗИ е от тези дружества?

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В един момент Ауди са ползвали и Гардиън,май на С5 съм виждал. Навремето съм слагал такова на Б4-та и ми се струваше добре.

Стъклото го намери и монтира колега от форума,Ради му е никът,останах много доволен от отношение,умения и цена,но беше преди 3-4 г.,не знам дали още е в бизнеса.

Иначе,в една от темите в подфорума 4Ф колега препоръчваше и друг човек,който намира и слага,ако някой му се търси...Все си мисля,че такива самостоятелни майстори са по-добър вариант отколкото големите фирми.

 

Редактирано от Emillion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинално стъкло на Тигуан поръчах - дойде Пилкингтън. На моята А6 преди време смениха по Каско - Гардиън. Също така оригинално се вгражда Сигла (по БМВ-тата). Стъкло със сензор за дъжд, пак трябва да се смени с такова, което е предвидено да има сензор. Също така се предлагат зелени и прозрачни (безцветни) стъкла. Има стъкла с лента отгоре, като тя може да е зелен или тъмно-зелена.

 

По принцип в момента дори от чужбина е трудно да се доставят стъкла, но има доста добри оферти. Чака се около седмица. (все още чакам поръчаните в четвъртък-петък) - за неоригиналните, оригиналните идват за 3-4 дни, ама цените са доста солени. Обаче пък е оригинал, а отстъпките на оригиналните стъкла са доста високи за щастие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво значи "оригинално" - от ОЕМ производител или с щампа да марката автомобил?

Наскоро познат каза, че е сменил предно на ван (не им знам моделите) Форд в мотопфое за 3800лв:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та на доста Фордове са с подгряване и сумата която казваш е съвсем постижима Сменявал съм стъкло във Фолксваген и по него няма никаква марка написана а струваше 900лв за Пасат 2002г

Редактирано от Passi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво значи "оригинално" - от ОЕМ производител или с щампа да марката автомобил?

Наскоро познат каза, че е сменил предно на ван (не им знам моделите) Форд в мотопфое за 3800лв :)

Значи от Фолксваген - със емблемата на Фоксваген, през Елит Кар го доставихме, практически е абсолютно същото, което свалихме от колата, а тя е купена нова и си беше със стъклото от завода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, стъкла има - просто Кобра и Сим Пет Сим нямат  стъкла.Вече в София дойдоха няколко фирми, които монтират собствени стъкла, тоест не са прекупвачи от Кобра.Отделно Тандер също внасят стъкла за около 3 дни ми докараха Сейнт Гобейн за на жената Ситроена и то за 210лв. Отделно който има каско не е нужно сам да си търси стъклото.Нека от някой доверен сервиз да му го доставят - те имат достатъчно и различни доставчици на стъкла, откъдето да го поръчат и да дойдат навреме.Оставяйте ги тези кожодери от Кобра.

След градушката в района на Кобра(Орландовци) вече има два отделни субекта, които монтират стъкла(аз не съм един от тях и нямам интерес в стъкларския бизнес).

 

Сим-пет-сим трябва да е фирмата на вагон-а, но дава само заето.

На сайта имат надпис - "Стъклата Pilkington са безплатни за клиенти по КАСКО, за дружества, с които симпетсим има договор".

Дали ДЗИ е от тези дружества?

СимПетСим отдавна свършиха стъклата - няма смисъл да им звъниш,едно че нямат стъкла - второ, че не си вдигат телефоните.

Изключително лошо впечатление ми прави факта че Кобра вдигнаха цените доста сериозно след градушката типично по български.

ДЗИ има договор със СимПетСим и признава такива стъкла без проблем - лошото е те нямат стъкла.

Редактирано от bivolan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте! Моля, ако мястото на тази тема не е тук, модераторите да я преместят!
Искам да предупредя всички колеги, които поради градушката ще сменяват стъкло!
Не ходете във фирма "Автостъкла Ком" ООД, намираща се на ул. "Първа българска армия" 14, срещу "Кобра".
Ето какво ми се случи:
Успях да се доредя в Кобра, но ми предложиха само китайско стъкло (става въпрос за челно).
Не ми се искаше да си слагам китайско челно стъкло и разрових в интернет. Намерих гореспоменатата фирма, в която ми гарантираха европейско стъкло с доставка до 2 дни, монтаж и преместване на стикерите, естествено на двойна цена от китайското, но ...разбираемо!
Капарирах го! Ето какво получих:

1. Доставка след 5 дена!
2. След монтажа виждам на стикерите, че съклото е произведено в Южна Африка!!!
3. Едното рамо на чистачките счупено тотално!
4. Второто рамо пукнато и "маскирано". (изобщо не ми казаха за него, видях го на другия ден)
5. Унищожени тотално стикерите за ГТП и винетка!
6. Разбита втулка на механизма за чистачките. (блъскали са с чук, за да свалят рамената)
7. Надран преден капак в по ръба в областта на чистачките. (ползвали са щанга, която са подпирали директно на капака).

Оправданията им:

1. Ами, аз като го поръчвам, не знам къде е произведено (А иначе гарантират европеско и ти взимат пари като за европейско)!!
2. За стикерите: Ами, те не могат да се свалят! ( Като при капарирането са гарантирали, че ще ги преместят и са взели пари за преместване)
3. За рамената на чистачките! Е, постоянно се случват такива работи, автомобила ти е стар! Ще ти възстановим рамото, в понеделник пристига! (Още пристига това рамо)

Пуснал съм жалба в КЗП и отделно ще заведа съдебен иск срещу тях за възстановяване на щети. Ако има още някой изгорял, може да пише, ще заведем колективен иск!

Ако някой има регистрация в други форуми, нека го разпространи, много хора ще изгорят след тази градушка!
На слука!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...