Jump to content

Цялостно пребоядисване


Gecata

Recommended Posts

Здравейте, замислил съм се да взема А4 Б6, само че при него преобладаващите цветове са Сив, Черен и Син. На мен любимия цвят ми е тъмно зеления но за съжаление не се предлага при този модел.  

Затова търся кода на боята на Б5 като на снимката и също така някой знае ли колко ще ми излезе цялостно пребоядисване на А4 Б6 Авант с такъв цвят?

 

033683983.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма на Б6, на снимката явно не се вижда добре точния цвят, но при Б6 тъмно зеленото е едно такова бих казал "военно зелено" което хич не ме кефи. Харесвам класическото тъмно зелено. Ще изчакам да грейне слънце да видим дали ще мога да направя по-добра снимка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа в темата,че исках и аз да питам за номера на боята на моята кола ,че не откривам къде е упомената .Става въпрос за светло сивия металик на Б5 фейслифт,не този синеещия.Ето този цвят търся https://www.google.bg/search?hl=bg&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1280&bih=887&q=audi+s4+b5+silver&oq=audi+s4+b5+silver&gs_l=img.3..0i19.1206.5353.0.5479.17.13.0.4.4.0.124.1239.5j7.12.0....0...1ac.1.49.img..1.16.1227.zXEyZniMHco#hl=bg&q=audi+s4+b5+facelift&tbm=isch&facrc=_&imgdii=_&imgrc=An2DDv3XpULY5M%253A%3BvIFwRU2yznZOAM%3Bhttp%253A%252F%252Fi165.photobucket.com%252Falbums%252Fu47%252Fbennyizere%252FIMAG0017-1-1.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Faudisrs.com%252Farchive%252Faudi-s4-b5-ko4-bargain__o_t__t_42600.html%3B1022%3B562

 

 

 

 

п.п Към колегата намерих кода на твоята боя - > LZ6L CACTUS GREEN PEARL EFFECT

Редактирано от w0r7h
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето кодовете на a4 b5

In case you need paint, or want to know the name of your color:LY3H LASER RED
LY1C IMOLA YELLOW
LZ7W AVIATOR GRAY PEARL EFFECT
LZ8N ANDORA RED PEARL EFFECT
LZ9V RAVEN BLACK PEARL EFFECT
LY1T MELANGE METALLIC
LY7Q ATLAS GREY/DARK GREY
LY3C AMULET RED
LZ5S NEMO BLUE PEARL EFFECT
LX6V JASPIS GREEN
LZ9W EBONY PEARL EFFECT
LZ3S INDIA RED PEARL EFFECT
LZ5K SANTORIN BLUE PEARL EFFECT
LZ5W DENIM BLUE PEARL EFFECT
LZ3L HIBISCUS RED PEARL EFFECT
LY6J HIGHLAND GREEN/DARK GREEN
LZ6W DESERT GREEN PEARL EFFECT
LZ6H RACING GREEN PEARL EFFECT
LZ7X NIMBUS GRAY PEARL EFFECT
LY9B BRILLIANT BLACK WITH CLEARCOAT
LZ4V AMETHYST GREY
LY7T CRYSTAL SILVER
LOA9 PEARLESCENT WHITE
LOB9 PEARL WHITE PEARLESCENT
LZ6L CACTUS GREEN PEARL EFFECT
LY1B BRILLIANT YELLOW
LY3D TORNADO RED
LZ8P SABLE BROWN
LY3Y CERISE
LY7M ALUMINUM SILVER
LZ6U EMERALD MICA
LZ5M NOGARO BLUE PEARL EFFECT
L90E ALPINE WHITE
LZ5L MING BLUE PEARL EFFECT
LY1Z BAMBOO
LY3Z AUTUMN RED
LY9G CASABLANCA WHITE
LZ9U VOLCANO BLACK MICA
LZ3N RUBIN RED MICA
LZ5T EUROPA BLUE MICA
LY5T PELICAN BLUE METALLIC
LZ5S NEMO BLUE/DARK GRAY
LY6P RAGUSA GREEN
LY6L TROPIC GREEN
LY4T BYZANTINE
LY7P TITANIUM GREY
LY6M AQUA GREEN
LZ1T CASHMERE GRAY PEARL EFFECT
LY7W LIGHT SILVER METALLIC
LY7L ACHAT GRAY

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа в темата,че исках и аз да питам за номера на боята на моята кола ,че не откривам къде е упомената .Става въпрос за светло сивия металик на Б5 фейслифт,не този синеещия.Ето този цвят търся https://www.google.bg/search?hl=bg&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1280&bih=887&q=audi+s4+b5+silver&oq=audi+s4+b5+silver&gs_l=img.3..0i19.1206.5353.0.5479.17.13.0.4.4.0.124.1239.5j7.12.0....0...1ac.1.49.img..1.16.1227.zXEyZniMHco#hl=bg&q=audi+s4+b5+facelift&tbm=isch&facrc=_&imgdii=_&imgrc=An2DDv3XpULY5M%253A%3BvIFwRU2yznZOAM%3Bhttp%253A%252F%252Fi165.photobucket.com%252Falbums%252Fu47%252Fbennyizere%252FIMAG0017-1-1.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Faudisrs.com%252Farchive%252Faudi-s4-b5-ko4-bargain__o_t__t_42600.html%3B1022%3B562

 

 

Това е твоят код колега: LY7T Crystal Silver Metallic

Редактирано от iordan0ff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Геца не спираш да ме изумяваш.

Защо Боби, какво има? На вкус и цвет тавариш нет. Нали знаеш

След като най-вероятно открихме кодовете на боята , някой може ли да предположи колко ще излезе цялостно пребоядисване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При смяна на цвета е доста трудоемко да се направи, както трябва.Свалят се доста неща, трябва да се боядиса и от вътре, не само външно, със сигурност над 2к. да не казвам 3к.Имам двама роднини бояджии от доста време и съм виждал, за какво разглобяване иде реч.Цената на материалите бледнее пред тази за труда, кокто се хвърля.Дори и с евтини материали да се работи е цифра.Ако сам си я разглобиш е друго вече, но не е работа за всеки.

Sent from my IdeaTab A3000-H using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи на какъв майстор ще попаднеш,има 1 пич хвалеше майстор бояджия от Ловеч за 600 лв му я е направил с цялостно пребоядисване и работа и като я гледах на снимките колат абеше супер,аз предпочитам до Ловеч да отида на лека почивка и междудругото да ми я направят и пак по-евтино ще излезне от повечето майстори по софийско...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само по себе си цялостно пребоядисване не е голям проблем. Но виж, смяна на цвят, това вече е стряскащо. Отвори колата и погледни на колко места отвътре се вижда цвета - на вратите, на купето при вратите, багажник, моторен отсек и т.н. Нямаш идея за какво разглобяване става дума, а най-лошото е, че никой няма да се занимава да я сглоби както е била, такъв случай няма. По принцип, това може и да не те дразни, но мен ме дразни зверски и винаги след бояджийска интервенция или разглобявам предна броня за да наместя луфтове или гледам - спестени болтчета, превъртели рапидки и т.н. Обикновено операцията "разглобяване-сглобяване" се извършва не от бояджията или собственика на сервиза или управител, а от нископлатен специалист за който е достатъчно, че детайла е на място и бъди сигурен, че много се чуди - защо в завода толкова се престарават с крепежните елементи

Може да ти прозвучи пресилено, но с последния мой бояджия (вече почти приятел) съм се разбрал, че има ли детайл за сваляне - аз си го свалям, аз си го монтирам.

Там е цялата драма в смяната на цвят.

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи на какъв майстор ще попаднеш,има 1 пич хвалеше майстор бояджия от Ловеч за 600 лв му я е направил с цялостно пребоядисване и работа и като я гледах на снимките колат абеше супер,аз предпочитам до Ловеч да отида на лека почивка и междудругото да ми я направят и пак по-евтино ще излезне от повечето майстори по софийско...

Ако ми кажеш и читав монтьор там, цена няма да имаш- тамошните мошенници покрай други ремонти дюзи сменяха тайно, разхлабваха свещ, местиха ангренаж един зъб напред- само и само да идеш пак при тях и всеки път се каня да се дигна  от София и да начупя канчето на някой тарикат на дребно там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Мале ужас всякакви изроди са се навъдили,уви нямам наблюдения за монтьори в тази област,1 час търся в страницата на ФБ момчето където беше постнало снимките на колата му след пребоядисването и не го откривам...

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дамм не се бях замислял за разглобяванвто и последващия монтаж. И аз имам подобни наблюдения с немарливото сглабяне в последствие... Какво остава тогава... и със следващата кола да се влея смело в сивия Софийски трафик...

Това за демонтажа/монтажа 100% ли е сигурно че всички бояджии са такива, няма ли изключения? Ката цена бих дал до около 1200.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега само мога дати вметна един пресен пример,на мой познат за надран от всички страни Фолксваген Пасат-6 серия,колата е надрана умишлено от недоброжелатели,по каско за цялостно пребоядисването на колата излезе 1850 лв.Пасата е със цвят /Тъмно сив металик/ ако е със цвят със перлен ефект боята там е по скъпа и цените варират около 2100 лв. поне така казаха от сервиза.Пребоядисването се извърши във фирмения сервиз на Фолксваген във В.Търново.Относно мнението на колегата,че някакъв майстор в Ловеч,боядисвал за 600 лв.но това да не са парите само за труд?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата беше написал работа+цялостно пребоядисване,търсих му темата във фб и снимките на колата ,но неуспях да ги открия...а това са напълно нормални цени в другите градове,мен моята ще ми я направят за 800лв работа с цялостно пребоядисване в камера...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...