Jump to content

audi a4 2.0 ALT проблем 1литър масло за 300км


emil79

Recommended Posts

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Като ви слушам как смело наливате някакви космически масла 10w60 следващата стъпка е да карате с грес :hilezh:

10W60 не е гъсто масло и аналогията с грес не е уместна.Има хора които с този двигател карат с 15 W 50,това е вече гъстичко,но за лятото е добре:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм проз форумен семкаджия и само знам от кръчмарски разговори на маса че за да го докарат това масло да държи от 10 до 60 се правят някои други компромиси и крайния резултат не е за редова ауди бегачка камо ли да се лекува дръглив дизел дето има проблем с яденето на масло като му се налива от тая неземна космическа технология

Но всеки е свободен дам да си сготви двигатателя както прецени най-добре :)

Аз вече имам в актива си един

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ало някой предложи по- добро масло за този мотор може да сподели.И да не е космическо :-)

Редактирано от Kissman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

здравейте колеги преди 2 дни си вземах Ауди а4 2002 130коня минал сам до сега не повече от 350-400 км и до сега не забелязвам да има проблем надявам се да няма че много ме наплашихте ......  ще пиша пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги МОЛЯ помогнете. Приятелката има въпросната кола с въпросният двигател ALT и днес се появи проблем. Светнаха два индикатора на дисплея. Жълт - масльонка с надпис SENSOR и червен - масльонка с падащи капчици и надпис OIL. Долях литър масло, защото на щеката дори не съм сигурен, че изобщо имаше масло, закачих на VAGCOM и изчистих грешките. Тя е карала колата 5 км след това и на таблото отново е излязла червената индикация, жълтата не. Кажете знае ли някой какво се е случило и какъв е проблема? Може ли да се кара или двигателя е заминал? Промяна в работата му  и в звука му не усещам, но въпреки това не ми харесва това което стана. Харчеше литър масло на 1000 км. На VAGCOM-а в единия от каналите на двигателя, ми показа OIL Presure sensor - OK, грешката която изписва е 00562 -Sensor for Oil level/tempreture(G266)

30-00 Open or short to plus

Да препоръчате някой в София, ако е възможно и близо до Обеля, да я погледне и евентуално ремонтира до колкото е възможно?

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един литър да е малко? По-скоро си мисля, че има нещо. Притеснява ме маслените помпа, или ако е слабо налягането, защо? Има ли начин как да го проверя аз, или трябва в сервиз с манометър? Препоръчайте къде да ида, че колата трябва да се оправи спешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...