Jump to content

Лазер за MMI навигация на ауди а6


Todor_1970

Recommended Posts

  • Отговори 74
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Али експрес на предните страници има точния модел и аз смених мойта и сега чете перфектно дори писани на четвърта скорост дискове "какъвто има" че и работи по-бързичко малко навито :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RAE 3050 това е модела на оптиката ! Има ги в али експрес има и тук в бг. хора които ги предлагат ! Потърси в олх 

На 25.02.2017 г. at 10:03, Ballantiness написа:

Някой срещал ли е такава оптика (лазер)за двд-то?

tmp_13827-image_022066848975.png

ако тази с правия кабел е с 2 тремера и е нова и ти е излишна ..аз мога да е взема 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойта и падна четчицата, какво следтва в този случай. Нова оптика ли за закупувам или най-добре да я занеса да я видят в сервиз?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, ivantes76 said:

RAE 3050 това е модела на оптиката ! Има ги в али експрес има и тук в бг. хора които ги предлагат ! Потърси в олх 

ако тази с правия кабел е с 2 тремера и е нова и ти е излишна ..аз мога да е взема 

Ами резервна ми е иначе я взех от колега от тук,който твърди,че бачка ама не съм е тествал още...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам в алиекспрес цените са между 7 и 140 долара. Има ли смисъл да се мятам на най-скъпата оптика?

 

Идеята ми е да разглобя двдто за да видя точно какъв вид ми трябва и да поръчам оптиката с експресна доставка. 

 

Проблем ли е да карам без двд 1-2 седмици, освен че няма да имам радио и ММИ.(че си пускам чалгия от телефона:))

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз карах така известно време и при мен нямаше проблем :)

Вземи си нещо средно като цена-60-80 $,златната среда както се казва иначе виж тук в олхScreenshot_2017-03-02-14-34-14.jpgх

Редактирано от Ballantiness
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, N1995 said:

Стига сте ги рекламирали тия търгаши в олх които купуват от алиекспрес и продават двойно...

Е аз го предложих с цел да не се чака,аз лично поръчах от еbay и ще почакам малко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го взех за 50 долара и в понеделник к дойде следващия петък значи 12тина дена :)

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги да споделя аз какво направих ! купих от един онлайн магазин оптика за 30лв. но с крив лентов кабел . изрязах го по периферията както е показано в един клип и монтирах .....сега всичко работи идеално , наскоро пътувах из Европа и на ден пътувах по 6 : 7 : 8  часа и навигацията работеше нон стоп без проблем .  

  https://kynchev.com/mechanics.html  това е магазина от където съм купил оптиката и твърдя че са 100 % нови и работят , единственото като проблем е че са с кривия кабел, но като се изреже и монтира както е показано в един клип ...проблем няма ! 

https://www.youtube.com/watch?v=q91cEzWe0Fw

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Кънчев и отношението му. На мен лично ми каза, че няма нищо против да ми продаде оптика за 100 лв. , но може и с тази за 30. Доста време вече нямам грижи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми освен да пробвам с оптика за 7$ за науката...

Така или иначе тая навигация освен да си гледам завойте като карам по планински пътища, за друго не става.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Еми пробвах, ама с по-скъпите за да не рискувам. Направи ми впечатление, че с новия лазер като сложа диск го завърта за 1-2 секунди и спира. Не чете никакви дискове.

 

Имате ли представа ако нещо не е свързано както трябва дали ще набие грешка или просто ще изпише Check navigation disc?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разпои ли двете точки на лентовоя кабел като монтира оптиката? [emoji4]

Не, гледах някакво испанско видео в което показваха как се реже кабела, понеже моя е извит и говориха нещо за тия точки.

Само да ги разпоя или има някакви чалъми. Май имам само 250w поялник.:)

Мерси колега, вдъхна малко надежда.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са "транспортни" спойки - пазят чувствителни елементи от статично електричество, като затварят веригата. Тия с кривия кабел седят под напрежение в точката на пречупване и някога кабелът там ще се скъса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много колеги, сега зарежда даже надраскани дискове каквито има.

Кривия кабел същи така драска и дисковете, за момента съм го залепил с тиксо пък като се скъса ще поръчам друг, поне знам къде е проблема.

Иначе вътре ДВДто няма прах, не е мръсно, според мен тая топлина е виновна за всичко. Нищо чудно след някоя годинка пластмасовите зъбни колелза да започнат да се трошат, тогава спасение няма.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
На 5.06.2016 г. at 15:29, N1995 написа:

Поръчах и аз като на колегата една оптика, дано да дойде цяла. Не, че я ползвам навигацията ама мразя нещо да не ми работи деба. А и за дълъг път е супер особено ако не си в бг. Щото сърбия не е в ЕУ и няма готин роуминг за 5лв :)

Колега ти от къде поръча?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моето Ауди ми беше дефектирал и смених целия механизъм. Поръчах 3, 1 оставям за резерва и един за продаване Ви ако върши работа.

Цената е друга (по-ефтина)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте, колега с MMI basic има някакъв проблем с механиката (не върти диска и се получава отечка и хаби акумулатора), въпроса е дали има начин да се ремонтира, и дали ако се купи друг модул трябва номерата да съответстват напълно...? По-точно ако се намери с номера различни от неговите, ще може ли да се използва?


Sent from my iPhone using Tapatalk

IMG_4612.jpgIMG_4611.jpg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
На 8.09.2017 г. at 20:12, pe6koo написа:

Разпои ли двете точки на лентовоя кабел като монтира оптиката? :)

 

IMG_20170908_200314.jpg

къде са точките за разпояване....снимката не се отваря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...