Jump to content

умна дюза


birdcall

Recommended Posts

здравейте колеги...измериха ми умната дюза и уж била заминала и сега нямало връзка с компютъра..аз лично не забелязвам някакви промени в поведението на колата...та въпроса ми е достатъчно ли е да намеря подобна на моята кола и да и взема умната дюза или се гледат някакви номера нещо?...става въпрос за А6, 2.5, 2002 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато не работи умната дюза, впръскването става по заводски настройки.

Ако сменяш, виж конкретно номера, защото не е универсална за всички разновидности на 2.5 тди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм голям знаещ в областта -- помисли си дали има смисъл. Смяната на умната дюза беше едно от първите неща, които направих на моя Пасат (двигател AKN), по цитираните от теб причини ("изгоряла дюза, дава безкрайно съпротивление, не връща инфо към компютъра" или нещо подобно, както ми казаха в Порше Изток). След смяната с нова оригинална дюза в официалния сервиз (1000-1100 лв с труда по памет) не видях никаква, ама съвсем никаква разлика в поведението на колата, разход и т.н. Ако караш сравнително малко км на година, помисли дали си струва да сменяш. 

 

Вече някой спец да каже дали има вреди за двигателя извън "заводските настройки" в горния пост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз след като купих колата първото нещо, което смених беше умната дюза (2-ра употреба - 150 лв+труда). Поведението на колата се промени коренно - преди това при тръгване беше невероятно тромава.. Сега всичко е ОК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора ми беше 2.5 TDI V6 AYM 155 коня 2001 г.,колата А4/B6/-умната дюза беше заминала/за смяна/.

Колата е карана при мен,така,3 години,без никакви проблеми откъм вървеж и разход на нафта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без умната дюза не можеш да си провериш аванса. Дюзи по моргите бол и смяната макар и леко неприятна не е чак чудо на чудесата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте . Понеже не искам да отварям нова тема в раздела искам да използвам тая относно умната дюза.Колата е 2.5 тди с AKE мотор 180к.с. а проблема ми е че дюзата ми дава грешка и сега когато дойде момент за центровка почти невъзможна работа. Идеята ми е дали дюза от 150 к.с ще заработи на моя мотор само със смяната на разпръсквача (предполагам има разлика).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да е със същият номер дюзата.и аз от година съм с изгоряла дюза.на всеки двг дюзите работят при различно налягане.твоята е като моята АКЕ номера е 059 130 202Е 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както ти казах за всеки модел двг дюзата е различна.следващите 180к.с. след АКЕ са по новите с ролкови кобилици и кухи валове BAU/BDH и са с дюзи които работят под различно налягане.Търси си дюза от АКЕ аз съм намерил няколко засега но ще я сменям есента а и имах други разходи и затова не съм я купил още иначе се намират от 80 до 150лв реално всички дюзи се различават само по буквата в края 

 

Редактирано от PLAMEN_79
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ясно,мислех си,че може да има възможност за замяна от др-те 180 за това попитах но уви.Значи ще търся от същия мотор.

Благодаря мн за бързия отговор.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...