Jump to content

...за старото масло


Recommended Posts

Старата тема ми я заключиха, без да допиша резултата.....заяжданията и подмятанията оставам без коментар,

Значи за около 490 км. със старото масло (София - Карнобат - Бургас - Карнобат ) нивото му беше спаднало с около 1 см....или 0,5 л.....След смяната с МОБИЛ 10-40 за близо 750 км. (Карнобат - София - Карнобат ) нивото е без промяна, маслото е бистро....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

старата ми кола с мобил 15 / 40 разтоянието гоце делчев бургас и обратно при динамичто шофиране изгоря 1 литър масло. 2 седмици по късно същият маршрут в 2-те посоки при спокоино каране не го беше пипнала маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то ще да е било бая динамично да има такава разлика. ако е читаво всичко би трябвало и в двата случая да изгори някво масло ,но 50 - 100гр  масло или поне така мисля.поне досега когато пътувам плевен -бургас с малко обиколки и обратно 1000-1500км при мен е така на АБТ-то ,като не го жаля хич. маслото е 10Ж40 мотул сега на Б5- та е некъв елф пак е така .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да бързах за среща с точен час. маслото между двете пътувания не беше сменено а само долях литър. имаше някакъв разход и вторият път но бе пренебрежимо малко и за това не го отчетох за важно да го споменавам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше взел 5W40 щеше да си още по- доволен ... особено зимата.

Ами ако не гори това масло до първите 6000 км....следваща смяна ще е с 5-40

Имам едно леко почуккване на повдигач само на студен двигател и то само в празния ход.....дори на 1000-1200 об. изчезва....Като поработи малко двигателя и спира по някое време...Б4-ката ми беше така със старата глава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...