Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги,

да се похваля с новата придобивка - газов инжекцион среден клас на моята стара любов A8, 2.8 V6, 1998-ма.

Сложих я април месец и вече направих над 5 000км и съм много щастлив. Преди това ми обясняваха, че щяла да гори 20/100 градско местните кибици, но за щастие това не е така - почти не мога да усетя разлика и в разхода и във вървенето между газ и бензин.

Газаджиите ми казаха само по-често да сменям въздушен филтър и свещи от преди, един приятел с ми спомена че имало свещи, предназначени за работа с газ, та се чудя да сложа ли такива. Някой ще сподели ли опит по темата?

Все още нямам много опит в експлоатацията на газови уредби. :)

 

Ако някой търси газов сервиз в Пловдив, мога да му кажа къде ми сложиха моята на лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уредбата е "събирана", ще погледна документацията по-късно, но по спомен бутилката е турска, нивомера brc, изпарителя lovato, мисля, че и дюзите са турски (бях предубеден, но ме убедиха, че не са лоши) а компютърът не помня изобщо. Имаше нещо и tamona, ако не се лъжа. По-късно ще напиша точно частите, целта беше да се вмъкнем в определен бюджет, не ми се даваха доста повече пари, за друга.

Градско разхода е почти, като на бензин (като ги помолих при настройката да е "икономична"), до около литър отгоре, тоест 15-16 средно при спокойно каране (и задръствания и климатик), та съм много щастлив. Сега мисля за подгрева на антифриза за зимния период, че докато превключи газ тогава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти работи нормално и харчи нормално, за кво са ти свещи за газ? Има тема във форума по този въпрос, чети, ако имаш излишни пари, експериментирай. 

не се притеснявай за зимата, ако е правилно свързан изпарителя от маркучите на парното превключва на газ след около 500 м. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не видях редактиране на пост, та в нов...

бутилка Atiker

дюзи: Albien

мап сензор: Tamona

газ компютър: Gas mini

изпарител: Lovato

останали части не видях. ако има казвайте... :)

 

Пиша ги по спомен, документите на газовата са в колата и може да изписвам грешно определена марка.

Колата, като цяло е в изправност и в момента относително бързо сменя на газ, но зимата мисля, че ще чакам 5-10 минути, ще видим.

Редактирано от alexer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...