Jump to content

Зимата дойде!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Имам един въпрос:Колко гори АБК мотор на бензин през зимата градско?!?!?!?А колкото до това дали има смисъл от газта през зимата за в града,май е НЕ.Със сегашната цена на газта май си излиза 1:1-газ/бензин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нещо такова - като сложиш и бензина, на който по правило трябва да се пали докато загрее, като сложиш скапаната газ по повечето газостанции, и ако не е добре регулиран притока на газта, ако няма ламбда контрол и аванс-процесор за газта, всичко това способства за повишен разход на газ и на практика разликата става малка. Все пак само на бензин ще излиза повече. Аз например нямаше да сложа газова, ако не ми падна почти без пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе така е май не си струва вече зимно време на газ. Мноо е малка разликата в цените, а зимно време колите си харчат повечко газ. Аз съм с моноинжекция и последните зареждания ми идва около 12,5 което е адски много /доло горе колкото на АБК мотор/ и не мога да разбера на какво се дължи това. Мисля че е скапана газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смисъл винаги има да се кара на газ ;) . Въпроса е да минаваш повечко километри на ден. Моята машина докато стопли за да мине на газ вече съм минал една трета от пътя до работа.Наистина сте прави че качеството на газта е ниско дори и по реномираните газстанции. Ония ден си отворих филтъра на газта вътре имаше сума стружки и мръсотии а за изпарителя няма да говоря( вътре който иска да вярва имаше смола ). Аз честно да ви кажа ако температурите минат -10 градуса не сипвам газ за градско каране. По технолофични данни е забранено продаването на газ при температура -5 или -7 ( ще ви излъжа колко точно беше ). Газта под тази температура става трудно течлива и едно че те цакат при зареждането ( на порактика по малко количество ти отива в бутилката ) а и двужението и до изпарителя се затруднява много. Ако все пак ще карате извънградско по-добре е да се кара на газ.

Естествено всеки сам може да прецени какво да прави. Това е моето лично мнение. Успех на всички пожелавам и да е безаварийна зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че зимно време газта тежи по-малко - т.е. те ти я мерят в литри, но слагат по-малко като килограми на практика. Плюс това има определено съотношение за смесване между пропана и бутана за лятно, есенно-пролетно и много студено зимно време. Познайте дали ги спазват - казвали са ми че я смесват винаги 60/40% в полза на единия зимно/лятно време. Пускам тук страница от една стара книга, а ще пусна и линк към цялата.

Има право Audi90, аз миналата година понеже ме мързеше да сменям мембраните карах около месец-два на бензин само. И един по-топличък февруарски ден реших, че е по-добре да отделя 20 лв. и 2-3 часа, отколкото да карам на бензин. Да не говорим, че моя двигател вече така или иначе пали и работи по-добре на газ, отколкото на бензин. Но ако трябваше сега да давам 300-400 лв. за слагане на газова уредба, нямаше да го направя - освен ако не карам много километри на ден.

post-3711-1162629953_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека ви направя енда проста сметка: с 10 лева за газ вчера минах 68 километра.За тези които нямат елка да го сметнат ще им кажа че това е 14,7 градско.Все си мисля че няма да ми гори бензинец повече от 10 градско-говоря за нормално каране.За 10 лева се сипват към 6,200-6,300 литра бензин.Значи аз за да тръгна да отида на работа първо сутрин я чакам да загрее на бензин и след това я мятам на газ.Вечер като си тръгвам процедурата е същата-и какво излиза че аз за да отида и да се върна от работа се набутвам с два вида гориво и ако го калкулирам в пари сигурно ще ми дойде по скъпо от да мачкам на бензин.Сега ще пробвам тази седмичка на бензин и ще видя кое е икономически по изгодно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че зимно време газта тежи по-малко...

Ще те помоля да ми обясниш този феномен. Щото пък мен по физика са ме учили, че при ниски температури всичко се свива (и най-вече газовете). Следователно плътността се увеличава и масата в единица обем се нараства.

Как газта тежи по-малко през зимата, не ми стана ясно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги има смисъл... те тия дето я преодават не са прости и ни държат на ръба... аха да се откажеш и като сметнеш разлика от 3лв/100 си е 3лв. т.е разлика има. Дали има смисъл да слагаш газово при тия цени е друг випрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С цена 1.60 за литър бензин и 1.06 за литър газ - предпочитам да карам на бензин. По-малки са рисковете зимата, по-добре е за колата, а и като запаля сега по студеното докато не мине 60 градуса не тръгвам. Това си е кажи-речи да ида до работа. Излиза ми двойно. Така че и тази зима ще си карам на бензин. Това за лъгането в зареждането зимата - колегата е прав. Аз съм един от потърпевшите и то от ОМВ точно. Не може бутилка с вместимост 40 литра, която се пълни до 36-тия винаги да събере 48 литра :hilezh: Аз не си го обяснявам - а вие?

п.п трябва още някъде да пазя касовата бележка, която ползвах като доказателство когато ОТКАЗАХ да платя разликата от 36-тия литър нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а са ми дигнали газта на 1.10, я ще си карам на бензин :bia: при разлика от 50ст. няма да стане тая, тея какво си мислят?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а са ми дигнали газта на 1.10, я ще си карам на бензин :o при разлика от 50ст. няма да стане тая, тея какво си мислят?!?

Колеги,току що се прибирам и видях една газ станция на която беше изписана цена от 1.13 за литър тука в Пловдив :bia::D:D:D Такова чудо не съм виждал!!!!!Поне аз вече газчицата ще си я слагам извън града!!!!!!Надявам се,че този който ги решава тези неща с цената на газта е простосмъртен като нас и той влиза в най ЯКИЯ форум и затова ще го помоля:ПИЧ,НАМАЛИ ГАЗЧИЦАТА ДА СИ ДЖИТКАМЕ АУДЮВЦИТЕ :):o:bia: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Плийс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм ги мислил тия разлики! при по-малко от 50 ст не си заслужава! в момента с АБК на газ ми излиза около 4 лева по-евтино на 100 км! на ден правя по 60-70, така че....просто си карам и на двете горива и толкова! аз моята газова съм си я избил преди 100 години и вече си ми седи като експонат в колата. паля сутрин на бензин- чакам разбие маслото около минута и тръгвам. след 3-4 км вече може и да включа на газ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да е неприятно.. точно това е майторлъка в търговията да изцедиш максимума.

Точно това и правят.. и ако при разлика от 50ст няма смисъл.. значи тази разлика никога няма да бъде достигната.... може да сте сигурни в това. Вече са го смятали и мислили, т.че все на наш гръб се пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и дизел през зимата и през лятото!!!

П.П.Сори за спама ама не се сдържах,щото всеки път ГАЗАДЖИИТЕ и БЕНЗИНАДЖИИТЕ обясняват как е по-добре Бенз + Газ отколкото дизела,който се чупи и е по-скъп за поддръжка и ,че РАЗЛИКАТА не е толкова голяма!А сега говорим пак за минимални разлики,ама "нафтова печка с дърва не гори"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В студено време, разходът на гориеово в първите няколко минути докато позагрее двигателчето е колосален! Питанката тук е има ли смисъл да се чака да загрее на бензин (10лв на седмица за бензин само за да припалвам!) или палиш и веднага минаваш на газ и да сменяш по-често мембрани (30-40лв)?

Само за справка на колегата с печката ще спомена, че в момента карам едно HDi (пикасо), което градско не мога да сваля под 10/100 (извънградско 4.4)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени марката!!!Мойта на един господ знае колко километра и 15 години харчи 6!!!не е добре колата да харчи толкова или е служебна и се кара като........."служебна"

Редактирано от Батстанчо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес заредих на 1.07 :wall:

Все повече се замислям че една печка ( в буквалния смисъл ), която подгрява и малкия кръг е идеална за зимата. Май тук някъде бях чел, че харчела 100 мл. на час бензин и ако е с таймер ( примерно човек си я настройва кога да се включи сутринта ) за 15 минути дига 50-60 градуса на антифриза пък и купето затопляла. И то какво излиза че за окло 5 стотинки избягваме студения старт, можем директно на газ да си караме в топличка колица сутринта :wall: . Май имаше един колега с печка от форума. Ако пиша глупости моля да коригира, че не се ангажирам с това дето го сметнах горе и ми е интересно как точно стоят нещата.

Редактирано от Dakata_m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто искам да кажа, че при средна скорост от 16км/ч градско в София (Зах.Фабрика - Студ.Град в двете посоки), каквато и кола да е ще има висок разход. Не разбрах кое точно не ти харесва на марката при положение, че извънградско е 4.4!? Ти случайно да имаш разход под 4?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес заредих на 1.07 :wall:

Все повече се замислям че една печка ( в буквалния смисъл ), която подгрява и малкия кръг е идеална за зимата. Май тук някъде бях чел, че харчела 100 мл. на час бензин и ако е с таймер ( примерно човек си я настройва кога да се включи сутринта ) за 15 минути дига 50-60 градуса на антифриза пък и купето затопляла. И то какво излиза че за окло 5 стотинки избягваме студения старт, можем директно на газ да си караме в топличка колица сутринта :wall: . Май имаше един колега с печка от форума. Ако пиша глупости моля да коригира, че не се ангажирам с това дето го сметнах горе и ми е интересно как точно стоят нещата.

Колега,мойта колица си има печица и да ти кажа по инфо от предният и собственик че и той ми каза някакви такива стойности.Аз лично още не съм я пробвал защото съм и махнал от долу куплунга защото я олях с кафе заради едно камикадзе което реши че трябва да ми отнема предимството на магистралата.В най скоро време ще пробвам да я запусна и ще пиша колко време отнема да загрее, и до колко градуса загрява водата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе газта си е газ..

Напълно съм съгласен с тебе колега ако колата ти гори през зимата 8 и газчицата си е под левче.Иначе за мене газта си остава извън градско гориво!!!Иначе така като чувам че щяла да става 1,20 лева мисля,че тогава бензиновите коли ще отидат в рубриката "РЕТРО" и дизелчето ще дойде още повече на мода!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една и съща сметка я правя за 20ти път. Май ще си я запазя за да не я пиша...

1) Газ - Разход 12-14 градско, нека кажем 13. Цена 1.06. Излиза 13.78лв/100km

2) Бензин - Разход 9-11, нека кажем 10. Цена 1.60. Прави 16лв/100km.

3) Дизел - Разход 7.0-8, нека кажем 7.5. Цена 1.65. Прави 12.35/100км

Излиза че печалбата на газ спрямо бензин е около 2лв/100km.

Иначе докато газта не достигне до 80% от цената на бензина си е на далавера да караш на газ. Аз съм засичал че зимно време достига до 75% (т.е. 1.20 при 1.6 за бензин) от цената на бензина. И всеки си прави сметката.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една и съща сметка я правя за 20ти път. Май ще си я запазя за да не я пиша...

1) Газ - Разход 12-14 градско, нека кажем 13. Цена 1.06. Излиза 13.78лв/100km

2) Бензин - Разход 9-11, нека кажем 10. Цена 1.60. Прави 16лв/100km.

3) Дизел - Разход 7.0-8, нека кажем 7.5. Цена 1.65. Прави 12.35/100км

Излиза че печалбата на газ спрямо бензин е около 2лв/100km.

Иначе докато газта не достигне до 80% от цената на бензина си е на далавера да караш на газ. Аз съм засичал че зимно време достига до 75% (т.е. 1.20 при 1.6 за бензин) от цената на бензина. И всеки си прави сметката.

Поздрави

Колега,в това число от твоите сметки сложил ли си и разхода на бензина когато ти загрява колата-ако я палиш на бензин?!?!?!?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Но и да го сложа сметката става от 2лв печалба на 1.5. Освен това при мен (Vectra 1.8MI) загряването на бензин ставаше за 500-600 метра и след това газ. А маршрута ми беше 12.5км в посока. С други думи бензина е за пренебрегване...

Поздрави

PS: На бензин докато задуха хладко от парното...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...