Jump to content

Recommended Posts

Привет колеги,

След като навремето питах какъв фотопарат да си купя и не ви послушах, за което се връщах след 1 седмица в магазина за да сменя закупения от мен апарат с този за който ме посъветвахте (и до днес работи като пушка), сега пак опрях до вашия съвет:

Не мога да избера между следните pocket PC-та:

http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view.php?id=1165

http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view...id=921⊂=shop

http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view.php?id=1172

Интерсува ме какво мислите по въпроса. Интерсно ми е тази Wi-Fi връзка съвместима ли е с обикновен wireless рутер, който ползвам за лаптопа си у нас или е нещо съвсем различно. Другото, което искам да попитам е дали някой е пазарувал от този сайт и мога ли да очаквам проблем ако ми се наложи да ползвам гаранцията. В магазините излиза около 200 лева отгоре и от тук се пораждат съмнения в мен ;) Не съм имал нещо такова до сега, така че ако се сетите и за нещо друго което сигурно пропускам като елемент при покупката, моля пишете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз в момента вече от около половин година съм с Покет ПЦ само че O2 xda Atom. Покрай моя се поогледах и за други и поразпитах разни познати и приятели, които имат такива!

Моят съвет е Qtek 9600!!!! МИсля че има всичко, което ти трябва (Bluetooth, wi-fi, 3G, keybord ... etc.) и е лек и сравнително малък, което не е за пренебрегване хич.

Другия Кютек е със слаб процесор, така че не се мъчи с него. НР-то пък е бати и дървото! Доста тежък и голям си е. Абе не много удобен честно казано, а и НР-тата не ги долюбвам много!

Това е моето скромно мнение ;) Услех и да се похвалиш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мислех да си взема Qtek 9600 но след известно разглеждане на сайтове се спрях на http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_m600-1425.php .Няма камера и Wi Fi но е с голям екран и QWERTY клавиатура, работи бързо, с писалка е. Кофти е че е с мемори стик и е скъпичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Qtec правят сносни захранвания, за джобни PC-та не знам.....Ако ще го ползваш за GPS, мога ти предложа FSC N100 на доста добра цена, който е предвиден за това, ама няма GSM модул.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колкото и да говорим все пак камерата и wi-fi са си предимство! В доста кафета има интернет безжичен, а и по Европа е така и по хотелите и по кафетата :hilezh:

А колко пъти ми се е случвало фотоапарата ми да му свършат батериите и аз да съм на някое забележително място..... 2 Mp пак са нещо ;)

Да не говорим, че заедно с Bluetooth GPS модула ми става просто супер навигация!!!

Редактирано от didkoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвах AXIM 3 на DELL. С вградено Wi-Fi. В къщи имам Wi-Fi рутер и двете си приказват перфектно. Също така си приказваха и по разни хотели където съм ходил.

От друга страна, да сърфираш на Покет РС си е супер дървения поради размерите на екрана. Ако ще го ползваш за органайзър, тогава е перфектен, но писането си е едно истинско изживяване.

Така че, освен от към размери/тежест, никакво друго позитивно приложение не съм му намерил, отнесен към Лаптоп. Към моето ПДА се продава и ГПС приложение, но поради факта, че никъде не ходя, където да има шанс да се загубя, не ми трябва. Относно камерата, ако всяка вградена камера ставаше за фотография, нямаше да има фотоапарати. Но тук опираме до момента, какво искаш да снимаш. Ако е просто да щракнеш нещо, тогава, колкото по-малка и лека, толква по-добре. Но аз за това си нося и ПДА-то и камерата.

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвах AXIM 3 на DELL. С вградено Wi-Fi. В къщи имам Wi-Fi рутер и двете си приказват перфектно. Също така си приказваха и по разни хотели където съм ходил.

От друга страна, да сърфираш на Покет РС си е супер дървения поради размерите на екрана. Ако ще го ползваш за органайзър, тогава е перфектен, но писането си е едно истинско изживяване.

Така че, освен от към размери/тежест, никакво друго позитивно приложение не съм му намерил, отнесен към Лаптоп. Към моето ПДА се продава и ГПС приложение, но поради факта, че никъде не ходя, където да има шанс да се загубя, не ми трябва. Относно камерата, ако всяка вградена камера ставаше за фотография, нямаше да има фотоапарати. Но тук опираме до момента, какво искаш да снимаш. Ако е просто да щракнеш нещо, тогава, колкото по-малка и лека, толква по-добре. Но аз за това си нося и ПДА-то и камерата.

То е ясно че ако сравняваме гсм спрямо лаптоп и нормален фотоапарат са далече, въпроса е че не мога да ги нося навсякъде за разлика от гсм-а (на тебе Росене сигурно са ти много големи джобовете :hilezh: ). Та въпроса е кой е наи-близкия компромис, аз затова държах да е ЯВЕРТЪ клавиатурата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стани, ГСМ-а ми е 8850. А имам чантичка, в която си нося всички партакеши, барабар с камера, ПДА и т.н. Та не разчитам на джобове! ;);):hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско за съветите момчета.

Мисля, да взема 9600. Най-вече ми трябва за органзайзер и да отварям файлове от типа на ексел и пауър пойнт когато ми се наложи. Всъщност често ми се налага, а компютъра не мога да го носа на сякъде защото е неудобно. Интернета е предимство разбира се, но не е най-важния приоритет. Гладах, че може да отваря и PDF което е срахотно предимство.

Интересува ме дали е 100% съвместим с Офиса на нормалните компютри или е по-различен. Това ме интересува адски много, иначе просто няма да ми върши работа.

Другото за което попитах е този сайт - някой има ли впечатления от него??? В магазините цените са с 200лв. нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят е с ВИН мобаъл 2003, отваря файлове на Уърд и Ексел, но не можеш да ги редактираш, ПП не може. Освен това е супер дървено да гледаш такива работи на ПДА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Qtek-а е с Windows Mobile 5.0 PocketPC, така че би трябвало да работи с офис документи без никакви проблеми.

Иначе за цена виж и www.mobilebulgaria.com, аз там го намерих моя за около 100 лева надолу от цената в повечето магазини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с HTC TyTN (Qtek 9600) и мога да кажа, че този дивайс има твърде много ишута, които се надявам да се изчистят със следващите версии на ромовете. Значи, най-известният проблем е непрекъснатото разсинхронизиране на сходимостта на дисплея(screen alignment)!

2. Видео плейбек проблема! Поради присъствието на отделен чип за видео - ATI Imation, който все още не се поддържа от производителите на софтуер, гледането на филми е почти невъзможно! За разлика от старите дивайси на HTC. Дори любимият на всички на TCPMP, който се хвали че поддържа чипа, не спасява положението.

3. И това което мен лично най ме дразни! 3G проблема! Много е изписано по този въпрос, но в общи линии е това: докато сте инициализирали дата трансфер през UMTS/HSDPA, не можете да получавате войс! Т.е., докато браузвате или стриймвате нещи през интернет, не може да ви търсят!!! личо за мен е голям прблема! Този дивайс се води Class B, т.е. би трябвало да съспендва дата трансфера при заявка за войс кол, защото войса е с приоритет пред датата, ноооо... на практика не е така!

Има и други малко проблеми, но мисля че тези са достатъчни, за да се замисли потребителя, дали да изчака нови не толкова бъгави версии на РОМа, преди да даде 1000лв.

От всички Q-теци които съм имал, най-доволен съм бил от S100/110!!! Няма толкова читаво покетче, да не говорим, че се оувърклоква на 520mhz и плейва всичко на света без проблеми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Qtek-а е с Windows Mobile 5.0 PocketPC, така че би трябвало да работи с офис документи без никакви проблеми.

Иначе за цена виж и www.mobilebulgaria.com, аз там го намерих моя за около 100 лева надолу от цената в повечето магазини.

Стани, там дават поне 6-7 различни доставчика. Имаш ли някакви впечатления от кой би трябвало да го взема. Нещо ми се губи обратната връзка и не знам дали няма да имам проблеми с гаранцията. Все пак не сме САЩ или Англия и малко се притеснявам ако му стане нещо да не се наложи да се спасявам сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стани, там дават поне 6-7 различни доставчика. Имаш ли някакви впечатления от кой би трябвало да го взема. Нещо ми се губи обратната връзка и не знам дали няма да имам проблеми с гаранцията. Все пак не сме САЩ или Англия и малко се притеснявам ако му стане нещо да не се наложи да се спасявам сам.

Ами аз го купих от Глобал Ко, офиса им е до ндк в началото на васил левски, магазин са а не някакъв скатан апартамент. Иначе за международна гаранция ако се чудиш мисля че няма как да стане :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за съм с 9100 на О2

и засега съм доволен малко му е слаб процесора ама като функционалност е ОК

имах iPAQ ама нещо се скапа, сервиза е ташак за нищо не стават, HP оторизиран сервиз за джобни устройства има само в Холандия.....

Късмет с покупката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с HTC TyTN (Qtek 9600) и мога да кажа, че този дивайс има твърде много ишута, които се надявам да се изчистят със следващите версии на ромовете. Значи, най-известният проблем е непрекъснатото разсинхронизиране на сходимостта на дисплея(screen alignment)!

2. Видео плейбек проблема! Поради присъствието на отделен чип за видео - ATI Imation, който все още не се поддържа от производителите на софтуер, гледането на филми е почти невъзможно! За разлика от старите дивайси на HTC. Дори любимият на всички на TCPMP, който се хвали че поддържа чипа, не спасява положението.

Това нещо дето гледам от тоя линк нищо не ми говори. Може ли да ми обясниш какво точно представлява това разсинхронизиране. Също за гледането на филми - аз на 9100 съм гледал филм. Означава ли това, че тези проблеми са специфични само за 9600 или за Qtek като цяло. Ти кой от двата би ми препоръчал. Аз първоначално се насочих към 9600, но сега се разколебах и се чудя дали да не взема 9100 (а е и с 400 лв. по-евтин). Това което е най-важно за мен е да отваря Exel и Power Point (големи PPT файлове с около 60 слайда) , както и Wi-Fi. С всичко друго може да направя компромис. Мерси предварително за съвета. Все пак са 1000 кинта и искам да съм сигурен, че съм направил правилен избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това нещо дето гледам от тоя линк нищо не ми говори. Може ли да ми обясниш какво точно представлява това разсинхронизиране. Също за гледането на филми - аз на 9100 съм гледал филм. Означава ли това, че тези проблеми са специфични само за 9600 или за Qtek като цяло. Ти кой от двата би ми препоръчал. Аз първоначално се насочих към 9600, но сега се разколебах и се чудя дали да не взема 9100 (а е и с 400 лв. по-евтин). Това което е най-важно за мен е да отваря Exel и Power Point (големи PPT файлове с около 60 слайда) , както и Wi-Fi. С всичко друго може да направя компромис. Мерси предварително за съвета. Все пак са 1000 кинта и искам да съм сигурен, че съм направил правилен избор.

Я! :wall: Тамън си мислех, че никой не обърна внимания на моя пост, а аз толкова се потрудих:wall: Аз поради една или друга причина имам достъп до всички новоизлезли дивайси на HTC, така че имам инфо от 1ва ръка.

Значи линка, който съм ти дал е клип на който се демонстрира вече придобилия печална известност проблем с разсинхронизирането на досплея, а именно не засича правилно координатите на доксване на тъчскрийна. Проблема е само при 9600 (TyTn).

Проблема с видео плейбека съм го описал достатъчно подробно горе. И той е само при 9600 (TyTn) засега.

Значи имаш два варианта.

1. Да чакаш да се пусне нова, стабилна версия на 9600 (TyTn).

2. Да си вземеш, някой от по-старите дивайси.

Всеки дивайс с WM5 може да отваря офис документи.

9100 е читав. Само дето процесора му е немощен и не може да се оувърклоква, но иначе почти няма проблеми.

А ако не те притесняват размерите, мисля че по-добро от 9000 няма!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

И на мен ми беше фаворит но при цена 1600 лева :wall: . За толкова се взима нелош лаптоп все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми беше фаворит но при цена 1600 лева :wall: . За толкова се взима нелош лаптоп все пак.

но неможеш да го пъхнеш в джоба ..... :wall::wall:

Редактирано от Falkon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не ти препоръчвам Windows Mobile. Не е много бърза, изглежда грозно и свързването с PC не е толкова лесно колкото би се предполагало. Wi-Fi-то е хубава екстра, но е много неудобно на малкия дисплей. На мен впечатленията са ми главно от 02 XDA Atom и бях много разочарован. Камерата е под всякаква критика и е неизползваема почти. Яде батериите бързо, "стерео" колонките свирят смешно. И това на цената на един среден клас лаптоп...Аз ти препоръчвам някое Symbian или Linux решение. Те също работят със Office документи и PDF. Ако пък държиш да е Виндоус, то поне да е JasJar, въпреки доооста големите размери е по-малък от лаптоп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не ти препоръчвам Windows Mobile. Не е много бърза, изглежда грозно и свързването с PC не е толкова лесно колкото би се предполагало. Wi-Fi-то е хубава екстра, но е много неудобно на малкия дисплей.

Маалииии...@Ъ&%#*&%^#*(&^%#*(%#*( :wall: Това просто не съм го чул!!! :wall: Дори не знам откъде да започна.... :wall: Току що обори най-добрите страни на WM! :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Атом-а ми иска ActiveSync за да се върже и трябва да си слагам файловете на пц-то и после да синхронизирам...това е простотия. 2те ми линукс мотороли се свързват като масс сторидж и пей сърце...да не говориме как се зареждат на всичко що е УСБ, било то ПЦ, евтин ДВД плейър или евтино радио за кола. Атома не го може това. вирелес-а е главно за гъзария на такова устройство. Ако искам мейл-а да си чекна си влизам и през гпрс. Та Виндолса ми е дърво от секаде. Ама и аз съм разглезен :wall:

Редактирано от Spunky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Атом-а ми иска ActiveSync за да се върже и трябва да си слагам файловете на пц-то и после да синхронизирам...това е простотия. 2те ми линукс мотороли се свързват като масс сторидж и пей сърце...да не говориме как се зареждат на всичко що е УСБ, било то ПЦ, евтин ДВД плейър или евтино радио за кола. Атома не го може това. вирелес-а е главно за гъзария на такова устройство. Ако искам мейл-а да си чекна си влизам и през гпрс. Та Виндолса ми е дърво от секаде. Ама и аз съм разглезен :wall:

Сега имам малко повече време :respekt:

Та!

1. Атома го заеби:wall: Тва е дръто :wall: Не можеш да съдиш по него за новите WM устройства.

2. ActiveSync е всеизвестен, като най-софистикейтет и безпроблемен софт за синхронизация на устройства.

3. И за WM има не един начини да се държи като mass storage та всеки комп да го открива без да има инсталиран ActiveSync.

4. Всички WM на HTC се зареждат през mini USB. Както и WM моторолите:hilezh:

5. Не знам колко си се разглезил, но аз ползвам покета, на крадъл в колата, и "слушам" клипове, вместо мп3ци:hilezh: Не знам колко ти е безсмислен warelessa, но аз администртрирам ПЦ-етата и сърварите на фирмата през него, да не говоря, че ползвам и Remote Desktop!

6. И не знам за кави малки екрани говориш, при положение, че HTC имат най-големите и качествени дисплеи, на които си гледам XVID с субтитри от една ръка растояние, без въобще да се напрягам!

Та не те разбрах какво особено те притеснява в WM?!

Не мисля, че има по-добро за "глезени" типове. Да не говоря и за еднин мноо важен факт, че за WM има в пъти повече софтваре и приложения, от колкото за каквато и да било друга мобилна ОS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не ти препоръчвам Windows Mobile. Не е много бърза, изглежда грозно и свързването с PC не е толкова лесно колкото би се предполагало. Wi-Fi-то е хубава екстра, но е много неудобно на малкия дисплей. На мен впечатленията са ми главно от 02 XDA Atom и бях много разочарован. Камерата е под всякаква критика и е неизползваема почти. Яде батериите бързо, "стерео" колонките свирят смешно. И това на цената на един среден клас лаптоп...Аз ти препоръчвам някое Symbian или Linux решение. Те също работят със Office документи и PDF. Ако пък държиш да е Виндоус, то поне да е JasJar, въпреки доооста големите размери е по-малък от лаптоп.

Първо - Атома хич не е толкова дърт, а си има всичко от което се нуждаеш!

Колега не знам какъв атом си имал но моя го ползвам вече половин година и съм супер доволен! След инсталирането на Active Sync свързването с компютър става БУКВАЛНО за секунди. От това по-лесно и по-бързо здраве му кажи!

Wi-Fi е супер екстра и дисплея си е съвсем нормален за такова устройство! Камерата може да не е нещо кой знае какво но си работи съвсем сносно! КАто ти гледам поста май е трябвало да му направиш ъпгрейд на RОМ-а, но моя си е с най-новия РОМ, така че нямам проблеми.

БАтериите свършват точно толкова бързо колкото на всяко подобно устройство!

Като крайно впечатление искам да кажа че за размерите и теглото си O2 Xda Atom си е просто страхотно решение!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...