Jump to content

Избор на марка зимни гуми и актуални тестове


Recommended Posts

Предлагам да има една такава тема, в която да се пише за всеки сезон, кои са препоръчваните модели зимни гуми на база на личния ви опит и отделно на база официалните тестове.
Аз например тази  година пак съм пред дилема, какви гуми да купя за моята кола. Сега е и малко по сложно, защото е куатро и е добре да са еднакви с еднакво износване.
Досега на предните си 2 коли съм карал със SAVA ESKIMO S3, не съм имал някакви проблеми сериозни, а карам на дълбок сняг понякога. За куатрото обаче искам да сложа Continental, Vredestein или Dunlop. Поне по мое лично мнение, от прочетеното.
Надявам се да имате интерес и да се допълва темата всяка година, защото редовно сме пред този избор, а компаниите предлагат постоянно различни решения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 225
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На старата си кола бях сложил 4 бр. "фулда  кристал монтеро 3 ". Много бях доволен от тях, не ме предаваха дори когато се бяха и поизносили. Аз лично съм с добри впечатления от тях. 

Редактирано от spiritfog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата зима карах с Гудиър Ултра Грип 7. Хем бяха втора ръка и със стар дот (09), останах много доволен. Смятам и тази зима да карам с такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега само Континентал,това са най добрите зимни гуми,лично тествани вече втора зима.Карал съм и със Мишелин и със Гудиар,всичките са вземани само чисто нови,но не струват пред Континентала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на предишната си кола карах с Vredestein Snowtrac 3, според мен е една уникална гума.

Смятам да слагам отново гума от тази марка и на куатрото, като се наложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега само Континентал,това са най добрите зимни гуми,лично тествани вече втора зима.Карал съм и със Мишелин и със Гудиар,всичките са вземани само чисто нови,но не струват пред Континентала.

Вярно е колега че Континентала като цяло е хубава марка, но за зимните гуми е важно и в каква среда се карат, да ли снега е мокър, сух или е  само асфалт. Във Варна, където предимно ще карам колата рядко се задържа сняг на 10-20см. и то само  за ден два, затова предпочитам кума която изхвърля по добре кишата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази гума на Континентал е страхотна! По миналата зима имах нови Сава отпред, а за отзад взех едни втора ръка и по случайност бяха точно този модел:
P7FY5BA.jpg

Самите странични бордове на гумата са назъбени и в завоите предлагат уникална стабилност. Опитвал съм да я завъртя умишлено, но не съм успявал. Усеща се как законтря в снега и колата не поддава. За жалост в Бг не се предлагат, защото са за дълбок сняг и имат дупчици за шипове. Но за БМВ биха били идеалните гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда това е модел за скандинавските държави и Русия. Още премиум марки предлагат такива модели за които даже и не подозираме. Обаче трябва да се карат само на сняг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За актуална и систематизирана информация потърсете тестовете на ADAC.

Колкото до персонални впечатления - мога да похваля Конти TS850, по-добри от предните УлтраГрип7 (иначе също чудесни).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая зима и аз ще купувам нови зимни гуми, така че следя темата с интерес. Засега съм се насочил към Gislaved Eurofrost 5, събирайки мнения от форумите, засега тези ми се струват най-читави за парите си. Честно казано, ме интересува не толкова, колко драпат на сняг, а как се държат на мокър асфалт. Със сегашните Maloya Cresta 220 не съм имал проблеми на сняг, качвах си към Алеко без проблеми, ама на 2 пъти щяха да ме утрепат на мокър асфалт  :sauer:

Редактирано от dimithur
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избери си нещо друго....тази гума бързо остарява и се цепи.

 

То така и за Debica разправят и други подобни от този ценови клас :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се цепи,моите са на 3 зими и е много мека и готина  ,нооо на мокър сняг ги няма никакви

 

A на мокър студен асфалт (не заледен) как е, поднася ли ти ?

Редактирано от dimithur
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е какво очаквате от коли, без спирачен асистент и задно окачване - салкъм? Малоя, конти, дебица, видинка, все тая, по важно е галоша да е с пресен дот

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е те като бяха нови пак толкова си държаха :)просто като си знам салкъма и карам внимателно на мокро и заледено :)иначе в дълбок сух сняг драпат стабилно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е те като бяха нови пак толкова си държаха :)просто като си знам салкъма и карам внимателно на мокро и заледено :)иначе в дълбок сух сняг драпат стабилно

 

Накрая май ще ме откажеш и ще взема Континентал ТС850, тех поне навсякъде ги хвалят :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накрая май ще ме откажеш и ще взема Континентал ТС850, тех поне навсякъде ги хвалят :hilezh:

и аз ако знаех ,че са такива дървета нямаше да ги купя,но всички ги хвалеха...на жената рендака беше с кумхо -е тая гума е като залепена за пътя,няма да приплъзне,камоли да забуксува,спира като на сухо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...