Jump to content

Избор на марка зимни гуми и актуални тестове


Recommended Posts

Какво имаш предвид първите 2 зими? Че ще се износят след 2 рата ли или просто, че до момента няма информация след този период износоустойчивостта? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 225
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Имам предвид, че модела е от 2012-та година и че никой не е карал повече :)

И двете зими се държаха много добре. Също и не са видимо износени, а аз ги слагам октомвеи/ноември и ги махам март/април, като минавам по около 1500км/месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво мнение имате за Kleber Krisalp HP 2,в мен остави впечатление от прочетеното по форумите, че е много добра гума за парите си и хората са доволни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрял съм се на FULDA KRISTAL MONTERO 3 , но бих се радвал някой ако има впечатление от тази марка, да сподели..

По характеристики са си добре и като разход, и като поведение на пътя..

 

http://diana-ltd.com/tire?3172

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се включа...

Колебанията са ми между:

Firestone Winterhawk 3

Bf goodrich g-force winter

Sava Eskimo s3+

И аз си мислех за Fulda cristal montero 3,но в теста на адак са на 9 място ,а пък firestona е на 4-то...

Ще се радвам някой карал с бф гоодрича да каже как са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм със Sava eskimo s3 - много добри гуми за сняг. За мокър терен са малко по-кофти, като износване на другата ни кола се караха и лятото (целогодишно) и издържаха 4 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И аз си мислех за Fulda cristal montero 3,но в теста на адак са на 9 място ,а пък firestona е на 4-то...

Ще се радвам някой карал с бф гоодрича да каже как са.

За какъв размер гледаш теста? Познати си купиха Фулди 195/65/15 и са много доволни.

Гуудрич в същия размер не е добре на сняг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размера е масовият 195/65/15.Много се чудя,бюджета ми е 90лв на гума с монтаж...Има избор,но не знам кои да взема още събирам мнения...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мога да потвърдя написаното от колегите за гуудрича, на сняг са зле, даже по-зле от зимната Debica, лично изпитано. На мокро и киша обаче се представят по-добре от останалите зимни гуми с едрата шарка (нз точно как се води). Може би е от шарката им, която е много подобна на летния им вариант. :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:zustimm: Колегата е АМА много прав! Много е важно къде ще караш! Аз предимно във Варна ще търкалям колата, а знаем колко се задържа снега сух там, най много 2-3 дни. И след това Кишаааа :steinigung:

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз като цяло не мисля да се влиая от зимните тестове на ADAC и GTU тази година, понеже не виждам в тях новите модели на Michelin и Dunlop, които според мен ще са със сигурност на 1во и 2ро място, като мисля, че Dunlop ще е на първо! Ето ги и самите гуми с техните евроетикети (сайта не съм го избрал с цел реклама, а само в него намерих мнения на хората и евроетикетите):

Dunlop Winter Response 2 и Michelin Alpine 5

 

Иначе мисля да си закупя някой от горепосочените модели 4 бр. 195/65/15, след като се спра с колебанието м/у тях. Имам приятел, който има вулканизатор и като го попитах за мнение, той ми каза да не вземам Мишелина, понеже имали много мек борд и при нацелването на качествена дупка става балон или направо се къса.

 

Закупуването на гумите мисля да направя от ТУК, понеже предлагат най-ниски цени за БГ, и това е най-големия вулканизатор за област Плевен (не е някоя нова измислена фирма).

 

Дано съм бил полезен и ако някой има впечатления от 2та модела нека каже.

Редактирано от Gorad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да се поправя, понеже разбрах че моделът на Dunlop - Winter Response 2 не е нов, а е от миналата година и има вероятност да не е мн добър, и за това да не е в немските тестове. Най-вероятно ще си взема Michelin Alpin 5 или Continental TS850 или Nokian WR 3D, като последните са на 90 лв. в Агрина.

И вижте какво ме посъветваха от Агрина, като ги попитах "Коя е държавата производител на 195/65 R 15 DUNLOP WINTER RESPONSE 2 MS 91T и 195/65 R 15 MICHELIN ALPIN 5 91T - 106.26 лв. И кой от двата модела е по-качествен според вас?"

 

Техният отговор:

 

"При този размер Dunlop-а се прави в Словения, а Michelin-а се прави в няколко завода. Според мен това не е критерий за избор, както и не е правилно да се търси "по-качествения модел". Това са гуми от висок клас на два от най-големите производители в световен мащаб. Реално, който и да изберете няма как да сбъркате. Все пак ще изразя и предпочитанието си към Dunlop. Не защото Michelin е лоша гума, но французите си правят гуми (и коли) с повишен комфорт с меки страници за хубави пътища. Това прави Dunlop-а по-подходящ за нашите пътища.

Но все пак избора оставям на Вас."

 

:bia:

Редактирано от Gorad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз отпред съм с Continental TS 850. Отзад мисля да сложа нещо по-среден клас. Като гледам тестовете мисля да заложа на Firestone Winterhawk 3. Някой има ли някакви наблюдения над тях ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два сезона съм с Firestone (за модела не съм сигурен дали е същия) и нямам никакви забележки, макар че миналата зима, не беше никак тежка. Този сезон съм се насочил към Dunlop 4D или Goodyear UG9 в размер 205/55/16 и за сега сякаш клоня повече към първите.

Поздрави!

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо пренебрегвате Bridgestone? За нашите родни дупки са се доказали като здрави гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да са здрави (зимните не знам колко са здрави - и те са с меки бордове), но LM25 е пълно разочарование - и на сухо, и на сняг.

Гледам, че на новите са променили радикално шарката, но по тестове на сняг пак не са добри за цената си.

 

След няколко неуспешни опита с летни потенца и ер300 не бих препоръчал тази марка на никой, когато има толкова много други ценови алтернативи.

Имал съм два чифта японски потенца ре720 и бях много доволен, но от новите модели не съм попадал на добри....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли мнение коя от двете е за предпочитане:

 

Размера е 195/65/15

 

Goodyear ULTRAGRIP 9 MS 91Т

 

или

 

Continental ContiWinterContact TS 850

 

п.п. автомобила е от подписа, ще се кара във всякакви условия и то доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oт тези Continental ContiWinterContact TS 850  на същият рамер съм доволен, миналата година две и по-миналата още две. Ще видим едните започват трета зима, но километрите са сравнително малко за през зимата така че не очаквам проблеми. 

Редактирано от drob4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък днес се обзаведох с Bridgestone LM 32 S и ще ги инсталирам 1 Ноември.  Или както казват семейство Текин от един турски сериал:

-Дано за е доброоо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...