Jump to content

Избор на марка зимни гуми и актуални тестове


Recommended Posts

Зимните не ги знам, но лято карах с Ханкок. Доволен съм. Сутринта преобух колата с Goodyear ULTRAGRIP 9 MS 91Т

, до сега се разхождах из Варна и до Златни, тихи са и (сори че смесвам подобна тема) монтажа в Примекс мина успешно, баланса е супер, не дърпа на никъде. Ще ги видим на сняг, как ще са.

Поздрави!

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 225
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...

Размера е 195/65/15

Goodyear ULTRAGRIP 9 MS 91Т

...

Поръчани са вече, довечера ще се монтират.

Отзиви по-нататък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закупуването на гумите мисля да направя от ТУК, понеже предлагат най-ниски цени за БГ, и това е най-големия вулканизатор за област Плевен (не е някоя нова измислена фирма).

 

Странна фирма,

обявени сумати му и модели, като ги питах за Firestone, нямат - свършили и няма и да зареждат повече. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля за съдействие. Този сезон съм леко бюджетен по ред причини, така че при мен изборът е между следните модели (търся 205/55/16):

 

Sava Eskimo HP: http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/eskimo/20555r16-p-146240.html

 

Barum Polaris 3: http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/polaris/20555r16-p-124967.html

 

Firestone Winterhawk 3: http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/winterhawk/20555r16-p-126441.html

 

Falken Hs449 Eurowinter: http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/falken/hs449-eurowinter-20555-p-147709.html

 

Като цяло клоня към Савата, но чувам и доста добри отзиви за Барум, само че за по-малки размери. Не знам за 16-ки.. Разбира се, други предложения също са повече от добре дошли. Бюджетът ми е около 500-550лв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според тестовете Firestone Winterhawk 3 е най-добре и е много над останалите, аз тази зима също мисля да ги пробвам.

Редактирано от exstasy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да бъда охулен от останалите, не бих си взел Барул, лични наблюдения от служебната, много калпава  джапанка. По скорошен разговор с колега, бих те посъветвал да вземеш Firestone Winterhawk 3. Пича втора година ги търкалял, и е доволен. За Савата съм чувал че били по евтиния вариант на Гудиер. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз отзад съм с някакви стари General. Ще търся нещо ново, но по евтинджос, че като слизам от Копитото и задницата ми се опитва да изпревари предницата :)

Редактирано от Hugsy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля за съдействие. Този сезон съм леко бюджетен по ред причини, така че при мен изборът е между следните модели (търся 205/55/16):

 

Sava Eskimo HP: http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/eskimo/20555r16-p-146240.html

 

Barum Polaris 3: http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/polaris/20555r16-p-124967.html

 

Firestone Winterhawk 3: http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/winterhawk/20555r16-p-126441.html

 

Falken Hs449 Eurowinter: http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/falken/hs449-eurowinter-20555-p-147709.html

 

Като цяло клоня към Савата, но чувам и доста добри отзиви за Барум, само че за по-малки размери. Не знам за 16-ки.. Разбира се, други предложения също са повече от добре дошли. Бюджетът ми е около 500-550лв. 

 

Погледни в Медина-Мед има за по 112 лева този размер General tyre Altimax Winter+, аз имам същите на по-малък размер и съм доста доволен засга. Това ще им е 3-та зима. За мен това е по-добрата Дебица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съветите, другата седмица ще закупувам. Вероятно Firestone-а ще бъде. Тези General честно казано не съм ги чувал, но ако още някой има впечатление би било интересно - цената е доста тънка. Ще разцъкам някакви ревюта също да видия какво казват хората.. Така че, благодаря на колегата Пешо от Марс също за предложението! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък днес се обзаведох с Bridgestone LM 32 S и ще ги инсталирам 1 Ноември.  Или както казват семейство Текин от един турски сериал:

-Дано за е доброоо ;)

Днес, току що монтирани при Ivo air-бързо срочно акуратно и качествено. Чакам следващия снЕг да ги тествам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах Continental ts850 205/55/16 на киша и на мокър сняг и останах доволен. Очаквам да падне нормален сняг, не такъв мокър за да добия повече впечатление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам че много хора карате с Конти и да ви питам имате ли проблем с балони и меки бордове ? Замислям се и аз за ТS850 , Nokian или GoodYear UG9  и събирам мнения. Досега от зимните на Вредщайн Snowtrack 3 , Клебер и Нокиан не съм бил все доволен , но имам проблем с летните . Optigrip-a и ЕfficGrip Perf ми балонират и май ще се отказвам от GoodYear . За Мишелина също чувам от разни гурута че били с меки бордове и правели балони по нашите родни калдаръми.
То ясно че никой не застрахован при нашите обстоятелства че няма да му балонират гумите при сериозен удар в някоя дупка , но като за модел на вече две години наблюдава ли се някаква лоша тенденция при Контито ?

Редактирано от Rad0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз май ще се спра на Nokian WR D3 или Goodyear UltraGrip 9, понеже вече от доста места не чувам добри отзиви за Michelin относно бордовете им...

Редактирано от Gorad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rad0, аз проблеми не съм имал през тези 2 години с континентала.

За тази зима купих 2 Dayton DW510 EVO и на пръв поглед (получих ги вчера) грайфера е доста по-мек, спрямо предишния модел (този без ЕVO), на който е по-твърд и от на контито на две години :) За тази зима ще ги сложа предни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обух и двете коли с Continental CWC TS850

Съответно на размер 185 65 14 и 205 55 16

Ще чакаме застудяването и снега и ще видим - дали избора е бил добър.

Досега съм карал зимни на Ауди-то само Континентал от по-сторите модели и все на по сезон или два и не съм имал абсолютно никакви проблеми нито с бордове нито с нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и тази зима отново ще заложа на Dunlop .

За задни минават старите предни на три сезона Dunlop Sp Winter Sport 3D, за предни нови Dunlop Sp Winter Sport 4D.

Размера е 195/65/15 .

 По темата , много съм доволен от Dunlop-а . :flehan:

Редактирано от paci_4444
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази зима купих 2 Dayton DW510 EVO и на пръв поглед (получих ги вчера) грайфера е доста по-мек, спрямо предишния модел (този без ЕVO), на който е по-твърд и от на контито на две години :) За тази зима ще ги сложа предни.

 

По-боклучава гума от Дейтон DW510 аз през живота си не съм имал. А имам сериозен опит с всичките бюджетни марки на нашия пазар....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес минах през Медина Мед по друг повод , но не ми свършиха работа и се сетих да питам за налични гуми и резултата е -485 лв за 4 чувала и 4 Мишлен А5  (13седмица 2014г)произведени в Италия . Контито беше с дот 11 седмица 2013г и се разубедих иначе цената информативно е 108лв/бр (195/65/15) .
А5 са доста меки и протектора и борда , дали не съм сбъркал незнам дали не сбърках , но пък са брутално тихи . Това е за сега ще ги видим струват ли си зимата и най - интересното следващите зими .

Редактирано от Rad0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Кажи що не харесва Дейтъна,че и аз ги заглеждам като бюджетен вариант?(към Пешо от Марс)

Редактирано от ogi65
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото на втората година на две от четирите закупени от мен чисто нови гуми от Дианата със свеж ДОТ към тогавашния момент се получиха надлъжни изкривявания приличащи на дефекта който се получава при спиране от 200 км/ч без АБС с блокирали спирачки. 

Отделно не държаха особено добре нито на мокро/сухо снежно и т.н.

 

От най-бюджетните съм доволен от Алтимакс-а в Медина-Мед и малко по-скъпите Сава Ескимо С3+, това за зимните гуми говорим само.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Това за блокирани спирачки при 200... още не съм го пробвал,но нали Barum са подразделение на Continental,Debica на Good Year,Kormoran на Michelin и ...що тогава нещо не им се получава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-боклучава гума от Дейтон DW510 аз през живота си не съм имал. А имам сериозен опит с всичките бюджетни марки на нашия пазар....

DW510 на пипане оше като нова е с доста твърд грайфер. А новия модел - DW510 EVO, според евроетикета е клас "С" при мокър асфалт. Ще го видя как ще се представя, ако падне повечко сняг, че докато бях с Континентала не видях много през тези 2 години :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...