Jump to content

Проблем с DSG кутия


rbelchev

Recommended Posts

Здравейте колеги имаме и проблем с DSG кутията на А3-ката ми колата е А3 8P 2.0tdi 2004г. и мисля че проблема е в мехатроника на кутията и има ли лечение на този проблем и какво е то и кой го извършва?

 

post-88579-0-67246000-1410369606_thumb.j

Редактирано от rbelchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лечението са едни 3-4 хилки...и молитви до безкарй....Аз затова навремето доста се колебах дали автоматична или механична кутия...но като се разчетох как нали уж били железни тези DSG та , но защо ли им се развалял механотроника????!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моя случай няма как да е с ръчна скоростна кутия, за това ще си сърбам попарата и се чудя друга кутия или да търся някой който ги ремонтира? И в същност има ли човек или сервиз който ги ремонтира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай не исках да те обидя.....за съжаление нямаме такива специалисти.....най-добре си търси някоя втора ръка цяла...но пак ще е сума....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега не ме обиждаш просто колата се управлява от жена която не желае да се научи да кара кола с ръчни скорости :D иначе ми препоръчаха за да се обърна към някакъв сервиз в София който е специализирал в ремонти на Автоматични скоростни кутии 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Благодаря на колегата за препоръката. Закарах колата при Мишо и той я оправи.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да споделиш и какъв точно беше проблема, както и цена ориентировъчна за хората, които биха имали в бъдеще подобен проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробелма бе в самия мехатроник. Преди да закупя колата някой се е опитвал да го оправи но му е разказал играта допълнително. Намерихме друг Мехатроник но се оказа че и съединителите са за смяна както и другия мехатроник бе развален и се наложи закупуването на кутия втора употреба и нов демферен махових ремонта дойде общо 2150лв. 

 

1150лв. Скоростна кутия

800лв. Маховик

200лв. Труд

 

А ако трябваше да сменя само мехатроник и съединители то щеше да ми дойде на 4600лв. ремонта

 

3900лв. Нов мехатроник

600лв. Съединители

100лв. Труд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шш направо си е**** м***** ... явно е вярно, че тоя автомат си е доста пара при евентуален проблем , че дори и обслужване... така ми каза един майстор ...бахти златните кутии :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

stefan91 златни са ама кеф цена няма това предполагам го правиш най-много 1 път и повече няма да се счупи. А точно DSG - то си е страшен кеф да се кара поне за мене (мойто ауди е с ръчка ама съм карал с дсг и няма такъв кеф някакси има по-бърза реакция от други автоматични кутии които съм карал). И на мене ако ми беше изпаднало читаво ауди с автоматични скорости щях да го взема, обаче изпадна с ръчни, защото и с ръчните нямам гаранция, че няма да се счупят и да се вкарат пак една камара пари :D

 

ПС:съжалявам за офтопика

Редактирано от Иван Лютов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Имам приятел който работи в Американска тунинг фирма в Вашингтон която тунингова само Audi и VW и казва че имат софтуер за DSG кутия при който кутията сменя за 1,3 Наносекунди :) което е хипер бързо но за сметка на това съкращава живота на съединителя и кутията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колега,няма как да са наносекундите :) по-скоро е някакви микросекунди и то няколко десетки/стотин дори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...