Jump to content

Светна ми лампата за акумулатора


theshatter

Recommended Posts

Във сервиз го сменях но проблема е че те ми казват че не е алтернатора а стартера закачихме я на компютър и това показа че невъртял стартера а колата си пали нормално несе мъчи въобще

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вижда се че нищо не разбират - не ходи вече там. Щом е 11,8V на запален мотор значи алтернатора не зарежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безплатен ремонт при некадърен майстор не е добра оферта. Не го знаеш още какви поразии може да направи.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четки на генератора 11.80 волта е отчайващо заминали четки.Нормалното зареждане трябва да е 13.80-14.20 волта всичко друго освен тези стойности означава четки на генератора.При зарядка 11.8 кви стартери кви пет лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Kukata_a4 "Замерих го 11.80 при запален мотор свалям клемата на плюса и угасва колата." Твърди, че алтернатора е чисто нов. Замереното напрежение е от акумулатора.

преди 18 минути, Kukata_a4 написа:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Kukata_a4 написа:

 13.80-14.20 волта всичко друго освен тези стойности означава четки на генератора.

Не е баш така,но както и да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Генератора немога Даго измеря нямам уред но проблема е че генератора е чисто нов и ми казват че не идва от него проблема а от стартера а колата си пали съвсем нормално без никакъв проблем несе мъче въобще

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йордане не се мери нищо на генератора (явно така разбираш когато някой ти каже измери колко зарежда генератора)мултицета се настройва на 20v и се слага на + и - на акумулатора при запален автомобил и гледаш елементарно е.Явно изобщо си нямаш на понятие от електричество

Редактирано от Kukata_a4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Kukata_a4 написа:

не се мери нищо на генератора

ти не мериш, знещите мерят и там. Те знаят защо.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но все пак тук никой не пише заради собственото си его, а за да е полезен.

Напрежението на алтернатора се мери в много случаи. При неговия е задължително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алтернатора е проблема новия алтернатор излезе фалшив сега ще го върна и ще сложа нов...не е бил проблема както ми казаха стартера благодаря ви на всички

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Yordan-1987 успех с новия алтернатор. НО за да го провериш дали работи, никога повече не откачай клема от акумулатора при работещ мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/20/2022 at 8:00 PM, skorvod said:

 никога повече не откачай клема от акумулатора при работещ мотор.

Може ли да попитам защо това е проблем? Доста често съм го правил когато не съм имал кабели и при паднал акумулатор разменя моя с на друга кола, запаля и на запалена кола върна обратно моя. Ся ми стана малко кофти, че съм го правил :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се препоръчва, защото акумулатора играе ролята на огромен кондензатор, който изглажда напрежението което алтернатора генерира и регулира. Без него могат да се появят импулси на доста по-високо напрежение, което може да повреди електронните модули. Колкото повече електроника има по колата, толкова е по-опасно нещо да изгори. На Жигула например можеш да го откачаш без никакви притеснения.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте! 

При мен, когато светне лампата на акумулатора, волана трудно се върти,когато се налага да завивам.

Опасно ли е да шофирам в такъв случай? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здр.приятели лампата на колата ми светна.тъкмо се пребтахот холандия и ми направи този номер.какво трябва да направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...